Skocz do zawartości

USS Fletcher - Tamiya 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, M.A.V. napisał:

oj tam oj tam....   przecież zmajstrowałeś Fusiaka co się prawie burtOM o kSzaczory czorHra i wszyscy byli zachwyceni  :mrgreen:

 

Ooo przepraszam, on w rzeczywistości przechodzi 50m od skał :D No tutaj by było 120m od brzegu 😛

 

Aaa i tam gdzie przechodzi Fusiak, to jest tak głęboko, że nikt nie wie jak bardzo głęboko :haha:

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

to planujesz szeroką Palm BICZ ? 

Zobaczymy jak wyjdzie. Czekam teraz na 10 zestawów palm Rainbiwa. Będę mieć wtedy 11 zestawów, z czego powinienem zrobić na pewno 22 palmy. No chyba, że da się zrobić z jednego zestawu 3 palmy, ale to wyjdzie w praniu. Tak się jeszcze zastanawiam, na ile tam na tej plaży dać życia. Mam trochę japońskich czołgów, z których mógłbym zrobić wraki. Wypadało by dać jakich amerykańców szwedajacych się po plaży. Opcji jest dużo.

Ale żeby nie było, nie wzoruje się na tym zdjęciu 

makin-atoll-emily-troops.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Zobaczymy jak wyjdzie  (...)  czekam teraz na 10 zestawów palm Rainbiwa  (...) mam trochę japońskich czołgów (...) wypadało by dać jakich amerykańców szwedajacych się po plaży

Szczecin 2.0  - tropical all inclusive  :haha: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

Malediwy pierwsza klasa    :super:

Dzięki :piwo:

Do tej pory było łatwo, a teraz z każdym krokiem będzie trudniej. W pierwszej kolejności dokończę teren i dno. Dojdzie terochę roślinności na dnie i dużo przy plaży i na wzniesieniach. Na sam koniec przyjdzie żywica 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Superbe napisał:

Nie sądzisz, że ten denaturat nieco razi?

Kolor zależy od oświetlenia i aparat w telefonie jakoś nie radzi sobie z tymi kolorami. Jak widać po fotkach na każdym zdjęciu kolory są inne. W rzeczywistości są takie jak na ostatnim zdjęciu.  Rozumiem, że chodzi Ci tylko o kolor?

ImDpWBS.jpg

16doqkV.jpg

lYS7Plc.jpg

 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem występuje przy fotkach Fletchera. Zdjęcia robione telefonem wpadają dziwnie jakby w fiolet z domieszką czerwieni, podczas gdy aparatem fotograficznym wychodź już normalnie.

 

No to teraz dojdzie dużo innej roślinności takiej jak krzaki, drzewa, palmy. Na koniec będzie trzeba to pomalować różnymi odcinaniami zieleni, tak by urozmaicić tą nudną kolorystykę gąbek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz rożne ustawienia balansu bieli w telefonie i aparacie. Sama kompozycja oraz wykonanie są bardzo gites, ale warto przypilnować aby woda w realu nie dostała różowego zafarbu - wydaje mi się, że lepiej byłoby jakby lekko zzieleniała, niż zdenaturowała się... 😉  Działaj dalej bo tempo masz oszałamiające a jakość na tym zupełnie nie traci!

 

Pozdrawiam, Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie to w sumie nic nie ustawiam :) Cykam jak leci 😛 O wodę Marku raczej się nie boję. Mam zamiar użyć odrobinę ciemniejszego turkusu z delikatną domieszką niebieskiego i wyłącznie to całościowo na raz. Chociaż w sumie się też zastanawiam, czy nie zrobić cieniowania żywić. Na część ciemną wylać ciemniejszą żywice, a następnie gdy ta już będzie w miarę zastygniętą wyłącznie tą turkusową. Nie wiem czy to dobry pomysł, ponieważ jeszcze nie pracowałem z żywicą, więc może ktos kto ma doświadcznie się wypowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.