Skocz do zawartości

UH-1D "slick", 1:72, Italeri


cudi

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nadszedł kres walki, która miała się skończyć na złomowaniu :D Jakoś udało się dociągnąć śmigło do końca mimo sporej ilości odkształceń, zwichrowań itd :) Najgorsze było chyba za cholerę nie pasujące oszklenie (za małe szyby względem otworów 😐 ). Shading może nieco słabo widoczny bo dalej walczę z doświetleniem zdjęć - lampa led + lampa lustrzanki to jednak mało (wcina kolory). 

DSCN5359.JPG

DSCN5353.JPG

DSCN5350.JPG

DSCN5333.JPG

DSCN5355.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitrandir napisał:

Całkiem sympatyczne śmigiełko :szampan1:sam się zastanawiam nad popełnieniem wreszcie jakiegoś :bip:eła 😎

Omijaj to wydanie Italeri! Ktoś we Włoszech powinien po tyłku dostać za te szyby :rozga: Ciekawe, jak wygląda w praktyce to wydanie z kitty hawk (chociaż nie moja skala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem to narzekanie na Italeri. To chyba jeden z najlepszych zestawów UH-1. Zakładam, że baza to 1247 UH-1D "Slick"? Ja sklejałem z niego CH-118  Jedyne problemy z oszkleniem, jakie kojarzę to za małe drzwi, ale Ty zrobiłeś je otwarte więc... gdzie ten problem 🤔?

Sam model OK - nawet wirnik zrobiony poprawnie (ja poprawiałem :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kon_Bar napisał:

To chyba jeden z najlepszych zestawów UH-1. Zakładam, że baza to 1247 UH-1D "Slick"?

 

Tak dokładnie ten. Każda szyba prócz górnych była za mała (wpadały do środka), udało się to jakoś zrobić ale takie numery z bezbarwnymi częściami są daleko poza moją strefą spokoju :wink: Ale jakoś mam taki niefart, że jak zamówię model to są same jaja (tu nawet wirniki były zwichrowane), a jak kupie w lokalnym sklepie to składa się samo :D Przykładów szukać daleko nie trzeba - kupiłem drugi raz ten sam A-10 z academy. Za pierwszym podejściem więcej w nim szpachli było niż plastiku, teraz sprawdzane na sucho wszystko pasuje jak trzeba. Panie, cuda wianki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rudy0007 napisał:

Fajny wiatrak,, biorąc pod uwagę to iż wspominałeś o kłopotach ze spasowaniem czy jakimiś niedokładnościami, akurat w Twoim modelu, to summa summarum wyszło bardzo fajnie :super:

Dzięki :) Też wydaje mi się że kwestia niefartu zwyczajnie, często niestety trafiają mi się felerne sztuki. Niemniej! Co nie zabije to wzmocni i za jakiś czas opanuje szpachlowanie/engraving do stopnia który będzie mnie w końcu zadowalał :D Szczególnie że mam mocne ograniczenia co do materiałów jakich mogę używać 😞    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Italerii to nie wiem... ale lepszy  (jeśli to  inny plastik) jest stary ESCI. Pamiętam że nie było problemów choć zlepiłem go lata temu.   A co do twojego to jesteś pewien że uzbrojenie jest w dobrym miejscu podczepione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No właśnie nie - według scalemates to jest cały czas przepak ESCI z 1981 roku... Jednak to była firma! Przez 40 lat nic lepszego nie wydano 😞 :-0 !

 

No a jeśli chodzi o uzbrojenie to tak, przedni węzeł też był, ale bardzo rzadko używany... W ogóle uzbrojenie na UH-1D w Wietnamie to tylko karabiny maszynowe w drzwiach, te śmigłowce miały priorytet jako transportowe. Podobno tylko Australijczycy używali ich jako gunshipów. To pochylenie wyrzutni pocisków niekierowanych do góry też jest kontrowersyjne...

 

Ale sam model ładny i wygląda dobrze.

 

Ja osobiście dochodze do wniosku, że jest trochę głupio, jeżeli chodzi o opracowanie modelu, robić okna jako wklejane w otwory - chodzi mi o to, że np. lepiej jest zrobić całe drzwi jako przezroczyste i wtedy odpada walka ze śladami klejenia - maskujemy, malujemy i mamy czyste okienka. Podobnie należało by postąpić z przodem - cały przód zrobić jako przezroczysty i tylko zamaskować okna i była by sprawa czysta. W tym kierunku poszedł Hobby Boss ze swoimi krótkimi Hueyami. Fajnie by było zobaczyć nowego "długiego" Hueya w podobnej technologii.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zegeye napisał:

A co do twojego to jesteś pewien że uzbrojenie jest w dobrym miejscu podczepione?

Z tego co udało mi się doczytać to faktycznie tylko Australijczycy używali takiego układu i tam gdzie jest teraz :) Co jest zabawne biorąc pod uwagę że italeri przewidziało ten układ pod wersję US, co więcej wersja amerykańska jak już to chyba miała hydry (jeżeli mnie pamięć nie myli).

 

2 godziny temu, pmroczko napisał:

 To pochylenie wyrzutni pocisków niekierowanych do góry też jest kontrowersyjne...

 

Ja osobiście dochodze do wniosku, że jest trochę głupio, jeżeli chodzi o opracowanie modelu, robić okna jako wklejane w otwory - chodzi mi o to, że np. lepiej jest zrobić całe drzwi jako przezroczyste i wtedy odpada walka ze śladami klejenia - maskujemy, malujemy i mamy czyste okienka. Podobnie należało by postąpić z przodem - cały przód zrobić jako przezroczysty i tylko zamaskować okna i była by sprawa czysta. W tym kierunku poszedł Hobby Boss ze swoimi krótkimi Hueyami. Fajnie by było zobaczyć nowego "długiego" Hueya w podobnej technologii.

Fakt, tutaj przeważyły nerwy. Miałem problem z dobrym spasowaniem wysięgnik/kadłub - brak nacięć montażowych czy czegokolwiek w tym rodzaju powoduje że w zasadzie całość klei się "na pałę" stąd trochę przesadny ten kąt wyszedł. 

 

Co do okienek - też jestem dokładnie tego zadania, byłoby łatwiej, szybciej i czyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie badam zagadnienie - wyrzutnie Hydra, inaczej mówiąc WAFAR (Wrap Around Fin) to przynajmniej druga połowa lat siedemdziesiątych. W Wietnamie powszechnie używano FFAR (Folding Fin) - w sumie bardzo podobne rakiety (obie kaliber 70mm), ale WAFAR ma mocniejszy silnik i w Cobrach powodowały np. pompaż silnika nosiciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.