Skocz do zawartości

1947 PD-3701 Silverside Bus 1:35 (Roden)


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

Ot taki amerykański autobusik , można by napisać kultowy z tamtych lat .

W zasadzie prosto z pudła ,choć już widzę że trzeba będzie coś od siebie dodać , no i zapewne przyda się do niego wykonać jakąś klimatyczną dioramkę .

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak .

 

DSC_4460.JPG

DSC_4462.JPG

DSC_4464.JPG

DSC_4466.JPG

DSC_4472.JPG

DSC_4474.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmroczko napisał:

Gdzie Ci się udało go kupić?

nie wiem gdzie Autorowi warsztatu się udało, ale w sobotę jak przeglądałem newslettera z nowościami to był dostępny na Plastmodel, ale chyba mieli tylko 1 szt bo już nie ma :

https://www.plastmodel.pl/p/73/57314/roden-816-gmc-pd3701-silverside-bus-quot-greyhound-lines-quot-1-35-skala-1-35-modele-samochodow.html

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostałem do sklejenia ale wiem że został kupiony w tym sklepie .

https://exito.sklep.pl/pl/p/RODEN-816-135-GMC-PD3751-SilverSide-Greyhound-Lines/61104

Co do samego modelu to raczej nikomu trudności nie powinien sprawić , łatwy w montażu , napisałbym nawet dla początkujących .

Trochę trzeba poświęcić czasu na sklejenie fotelików ,ale reszta to klocki lego .

Jeśli ktoś chciałby z niego wycisnąć więcej to jest duże pole do popisu .

Na karoserii brakuje nitów , a są one dość charakterystyczne dla tego typu konstrukcji , podwozie to płaska płyta , no i z bieżnikiem na kołach też trzeba by nieco powalczyć .

Wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach ale i tak,  dla mnie będzie  bardzo fajna z nim zabawa no i malowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria jest całkiem niezła , ślady są jedynie w środku ale są łatwe do usunięcia , pozostałe  drobiazgi  wymagają nieco oszlifowania ale tragedii nie ma .

Jakiś czas temu składałem autobus Opla Blitza wydaje się, że z tym jest nieco lepiej ,ale nie ma się co czarować to jednak Roden i wiadomo, że będzie trochę pracy .

Jak na razie niewiele firm robi cywile w tej skali , więc trzeba zacisnąć zęby i dziubać to co jest😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Godlewski napisał:

więc trzeba zacisnąć zęby i dziubać to co jest😉

I chyba to będzie podsumowanie tego modelu. Ogólnie jak przeglądałem sobie wypraski to stwierdzam, że nie miałem ochoty się rozpłakać, a to już dobry znak. Oczywiście nie jest to super wypasiony w detal autobus. To co widoczne - jest całkiem dokładne, to co nie widocznie - niemalże zero detalu 😉  Jedynie to co przykuło moją uwagę to opony  - dramat! Nie rozumiem czemu nie dodano gumowych lub odlanych w jednym kawałku.  Pozostaje rzeźbić w nich lub sobie odlać gumowe/wydrukować na drukarce 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.