Skocz do zawartości

9K79 Toczka - Hobby Boss 1:35


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie barki rzecznej z geniuszem Pana Samochodzika, a raczej jego wujka, czy dziadka. Nie pamiętam, kto mu ten pojazd zbudował. A takie skojarzenie jak widzę tego dziwoląga. Ale dziwolągi to najlepsze modele. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hataka C021 to na 90% odpowiednik gunze h/c303 :)  Także już farby zamówione :) Kusza mnie blaszki do środką ale prawie nie będzie ich widać... Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Hataka C021 to na 90% odpowiednik gunze h/c303 :)  Także już farby zamówione :) Kusza mnie blaszki do środką ale prawie nie będzie ich widać... Co sądzicie ?

Brać :super: .Sława mołojecka przed Tobą:mrgreen: . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SnajperTBG napisał:

,Odświeżam temat :) model psiknięty gunze1200 i teraz dylemat... Czym malować ? Jeśli chodzi o akryle to wiem że gunze h303 jako baza, tamiya red hull,tamiya NATO black. Ale chciałbym pomalować model hataką seria C. I tu pytam znawców o odpowiedniki kolorów które wymieniłem . Chociaż patrząc po fotkach z zimy to.zieleń to śmiało NATO green hataka. Latem widać jak ta zieleń płowieje.

W czasach kiedy toczki trafiły do LWP  były pomalowane jednolicie na zielono. 

Pierwszy_start_Toczki_w_WP22.jpg

Po upadku Układu Warszawskiego domalowano łaty w kolorze czarnym i ceglastoczerwonym.

1280px-Dywizjon_ogniowy_Toczka_%287%29.jceglasto c

Kolory te (za wyjątkiem czarnego) mają mało wspólnego z NATO Green i NATO Brown.  Gunze H303 i Tamiya Hull Red jak najbardziej jest OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 08:59, bulik58 napisał:

Byly to 2 normalne Schwimwageny , z ktorych jeden zatonol w czasie krecenia filmu a drugi pierw zniknol z pola widzenia a nastepnie ,, odnaleziony ,,  znajduje ?? sie w kolekcji braci S.M. KeszyckichStanisław Mikulski w filmie Pan Samochodzik

651137518_(...........................................................................0000000000000000000000000000)(1)M113litwa.jpg.28d8885f0ea961cf87a02ee999c8b66a.jpgPan Samochodzik, czyli przepis na sukces - Polskie Radio - polskieradio.pldownload.php?id=1955%27,1710,1103

Samochód Pana Tomasza skontrolował jego wuj Gromiło wyglądał jak żaba ale miał silnik z rozbitego  Ferrari 🙂 Fajna była jeszcze wyspa złoczyńców z tamtych lat a potem to było coraz dziwniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam idzie :) blaszki odpuściłem... Państwo mnie wykańcza finansowo... 😞 dzisiaj poczyniłem malunki. Fotki słabej jakości z piwnicy bo tam się zamelinował człowiek z lakiernią bo jest wyciąg :)

IMG_20220718_155822.jpg

IMG_20220718_155827.jpg

IMG_20220718_155845.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cz. Dalsza pracy :) toczka stoi na kołach :) kusiło mnie żeby zrobić muzeum i zieloną zostawić i dać wash i zacieki ale moro fajniejsze. Kalki od toro są więc dzisiaj pewnie pójdą ciapki :)

IMG_20220727_110337.jpg

IMG_20220727_110343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzisiaj:) Na razie bez szału i bez efektów. Trzeba zrobić deatling to jest malowanie pierdół. Sidolux na kalki. A potem wash i kurzenie.

IMG_2444.JPG

IMG_2445.JPG

IMG_2446.JPG

IMG_2447.JPG

IMG_2448.JPG

IMG_2449.JPG

IMG_2450.JPG

IMG_2451.JPG

IMG_2452.JPG

IMG_2453.JPG

IMG_2454.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałeś błyszczący na rakietę przed kalkami bo bardzo widać ciemniejszy film? I jeszcze poznęcaj się płynami do kalkomanii nad tylną rejestracją bo nie siadła dobrze na tym przetłoczeniu i może kiedyś odpaść albo się złuszczyć. Poza tym fajna ruska bestia w malowaniu NATO. Też lubię takie tematy 🍿 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 21:28, TAW napisał:

Dawałeś błyszczący na rakietę przed kalkami bo bardzo widać ciemniejszy film? I jeszcze poznęcaj się płynami do kalkomanii nad tylną rejestracją bo nie siadła dobrze na tym przetłoczeniu i może kiedyś odpaść albo się złuszczyć. Poza tym fajna ruska bestia w malowaniu NATO. Też lubię takie tematy 🍿 

Nic nie dawałem. Ale już dałem lakier hataki matowy i nie widać filmu z kalki :) płynami już się poznecałem. Dzisiaj pewnie pójdzie wash i delikatne brudzenie :)  Dałem jeszcze Toczce antenkę od Panzer Arta bo mi RB zabrakło... A jak patrzę na ceny z abera czy mastera(pewnie jeden pies) to wyć się chce... RB WRÓĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Toczce antenkę od Panzer Arta bo mi RB zabrakło... A jak patrzę na ceny z abera czy mastera(pewnie jeden pies) to wyć się chce... RB WRÓĆ !!!

Oj, też mam żałobę po ich antenach do BMP-3. W zasadzie można było ładować do każdego ruskiego czołgu i to za śmieszne pieniądze. Ale to już chyba se ne wrati 😥

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TAW napisał:

Oj, też mam żałobę po ich antenach do BMP-3. W zasadzie można było ładować do każdego ruskiego czołgu i to za śmieszne pieniądze. Ale to już chyba se ne wrati 😥

Wszyscy trąbią na około, że RbModel padło na psyk, ale na ich stronie:

 https://www.rbmodel.pl/index.php?action=products&cat=c_bm&sub=35A

Antena do BMP-3  2 szt.  35A14 - jest dostępna za całe 7 zł 6 gr.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.