Skocz do zawartości

9K79 Toczka - Hobby Boss 1:35


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem. Jako że dotychczasowe modele czekają na lakiernię w piwnicy to dłubię kolejnego potworka z edycji polskie godła na ruskim sprzęcie. 

Szukając zdjęć oryginałów trafiłem na aukcję ale wiem że mnie nie stać... 😞 https://www.motodemont.com.pl/oferta_aktualna/717_samochod_transportowo_zaladowczy_9t218_na_sam_baz_5922.html

 

Znalzałem również wspaniały walkround na naszej stronie -

Kalki robi oczywiście Toro model :) więc już się w owe zaopatrzyłem.  Dorobiłem sobie również żywiczne koła :)  Zamówiłem anteny od RB no i tyle dodatków :)

Co do samego modelu wydaje się być całkiem dobrze zdetalowany a zwłaszcza środek. Mnóstwo czasu pochłania jego zbudowanie bo jest i co budować :)

Nie ukrywam że się wspieram warsztatem na armoramie - https://archive.armorama.com/forums/274677/

Trudności mi sprawiło zbudowanie zawieszenia i nad tym polecam dobrze posiedzieć i porozkminiać co w 1 kolejności kleić.

Moje fotki z warsztatu niebawem :)

 

 

Dywizjon_ogniowy_Toczka_(3).JPG

Dywizjon_ogniowy_Toczka_(4).JPG

Dywizjon_ogniowy_Toczka_(6).JPG

Dywizjon_ogniowy_Toczka_(1).JPG

Dywizjon_ogniowy_Toczka_(11).JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękny temat. Kręci mnie wszystko co ma polskie znaczki.
A malowanie to z jakiejś konkretnej jednostki?

Nie wiem czy wiesz ale według mojej wiedzy przynajmniej dwie Toczki w Polsce się ostały. Jedna w Bydgoszczy a druga w Toruniu.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - świetny wybór modelu. Wielka kolubryna- efektowny model-fajne malowanie. Efekt wnętrza będzie całkowicie niewidoczny-szkoda wielka. Fajne żywiczne koła z ekstra widocznymi napisami. Czekamy na więcej!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zima powiadacie. No akurat nigdy jej nie robiłem n takim wielkim modelu i przyznam że nie bardzo wiem jak zrobić białe plamy? Metodą chippingu? Nie mam pomysłu na to. Dzisiaj wrzucę foty już gotowego modelu do malowania i ku smutkowi musi czekać z pozostałymi w kolejce na lakiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

No akurat nigdy jej nie robiłem n takim wielkim modelu i przyznam że nie bardzo wiem jak zrobić białe plamy? Metodą chippingu?

Przejścia ostre więc zamaskowałbym sprytną plasteliną ale wcześniej zapryskać chipping fluidem i użyć np washable white od ammo i lekko pomaltretować pędzlem z wodą. W razie korekty biała farba olejna wklepywana pędzelkiem zwilżonym w thinnerze, która zróżnicowałaby natężenie farby w danym miejscu. Tak przynajmniej ja bym zrobił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kiedyś zrobiłem coś takiego w 1:72 - miało to reprezentować błoto nanoszone szczotką z brzozowych witek:

251C_11.jpg

 

251C_12.jpg

 

Wtedy spotter opieprzył mnie od góry do dołu i kazał dać model do płynu hamulcowego! Co ciekawe, na amerykańskim forum to malowanie bardzo się podobało.

 

Jest ryzyko, jak zrobisz taki kamuflaż na 100% to ludzie będą pytać tak jak spotter, czy dałeś dziecku model do malowania...

 

Ale niezależnie od tego życzę powodzenia i pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminiłem i mam.  Całość prysne gunze h303, znajdę pędzel staruteńki i namaluje białe plamy jakimś humbrolem lub czymś takim.  Potem dam jakieś błotko na kola ze sztucznym śniegiem do figurek warhamera. Ot taka koncepcja. Spróbuję na jakimś parchu do prób. Jak nie pyknie to będzie 3color nato i lato na poligonie w Choszcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SnajperTBG napisał:

Kminiłem i mam.  Całość prysne gunze h303, znajdę pędzel staruteńki i namaluje białe plamy jakimś humbrolem lub czymś takim.

Ja bym nie szedł tą drogą. To co na żywca jest ok i merytorycznie zgodnie to na modelu już nie musi dobrze wyglądać. Poza tym zwróć uwagę na zdjęcia w poście rozpoczynającym temat. To jest dość schludnie wymalowany kamuflaż a nie maziaje szczotką w każdą stronę. Stary pędzel z Humbrolem może dać efekt jakby był malowany miotłą z wikliny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Kminiłem i mam.  Całość prysne gunze h303, znajdę pędzel staruteńki i namaluje białe plamy jakimś humbrolem lub czymś takim.  Potem dam jakieś błotko na kola ze sztucznym śniegiem do figurek warhamera. Ot taka koncepcja. Spróbuję na jakimś parchu do prób. Jak nie pyknie to będzie 3color nato i lato na poligonie w Choszcznie. 

Regularność białego "malunku" polega na tym, że czarne i brązowe plamy zostały pokryte białą farbą - jaką (...?!?...). Także chcąc/nie/chcąc, tak/czy/inaczej nieuniknionym jest zrobienie 3kol. malunku NATO.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega JFM ma rację i to na 100% że najpierw trzeba pacnąć 3 kolorowy kamuflaż i potem bawić się w biel. Jak o tym myślę i o kolejnych 9 modelach w kolejce do lakierni to palpitacji serca dostaję :D Trze będzie odpalić youtuba i popatrzeć jak ludzie robią biel na pojazdach :)  Wrzucam obiecaną paczkę fotek. Na razie nie wklejałem anteny, blaszek chroniących świała, osłon na koła i schodków na podkola - wkleję jak pomaluje środek i go "zamknę".  Przed tym wszystkim jeszcze muszę ładnie podpiłować jakieś frędzle które gdzięs tam wystają oraz uzyć ciut szpachli do kabiny co by szpary połatać.

Ktoś zapyta gdzie rakieta ? :D Rakieta w 2 domu właściwym jest złożona i pomalowana(model był odkupiony na giełdzie i poprzednik chyba zrezygnował po budowie rakiety).

Ogólne wrażenia po budowie pozytywne. Bardzo fajnie zdetalizowany model. Szkoda że wszystkiego nie będzie widać ale jak ktoś wściubi nosa pod kątem to zobaczy więcej :)

Ogólnie polecam bardziej doświadczonym.

I pytanko do obserwujących postępy. Jaki klej typu CA byście polecali do sklejania blaszek bo przyznam że lecę na polskim cyjanoakrylowym za 2plny :D Ale czasami potrafi puścić jak się tylko dotknie element.

 

Kolejny model który poleci na warsztat jest na ostatnim zdjęciu. Foto z 10 października 2021r z  muzeum Orła Białego w Skarżysku.  Ale jak go szybko zacznę nie wiem... szykuje się granica także trzeba jechać.

IMG_1770.JPG

IMG_1771.JPG

IMG_1772.JPG

IMG_1773.JPG

IMG_1774.JPG

IMG_1775.JPG

IMG_1776.JPG

IMG_1777.JPG

IMG_1778.JPG

IMG_1779.JPG

IMG_1780.JPG

IMG_1781.JPG

IMG_1782.JPG

IMG_1783.JPG

IMG_1784.JPG

IMG_1785.JPG

IMG_1786.JPG

IMG_1692.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd faktycznie niesamowity :super:. Kółka też wyszły świetnie :super:. Wreszcie jakaś odmiana od tej drugowojennej hitleryzny :mrgreen:.  Ja bym jednak proponował jednokolorowe kamo rodem z LWP wymalowane na biało :mrgreen:.A tak poza tym  do kompletu brakuje Ci tego UAZ-a  469 i UAZ-a łącznościowego  "ogórka":D. Działaj dalej jesteś obserwowany:wow:. Pozdr.A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

Pojazd faktycznie niesamowity :super:. Kółka też wyszły świetnie :super:. Wreszcie jakaś odmiana od tej drugowojennej hitleryzny :mrgreen:.  Ja bym jednak proponował jednokolorowe kamo rodem z LWP wymalowane na biało :mrgreen:.A tak poza tym  do kompletu brakuje Ci tego UAZ-a  469 i UAZ-a łącznościowego  "ogórka":D. Działaj dalej jesteś obserwowany:wow:. Pozdr.A.

Akurat na tym zdjęciu łącznościowy to jest UAZ-469B RD-115, a "ogórek" to UAZ-452T Autotopograf.🙂

image.thumb.jpeg.ffb0ac61f877ebc7043ba908cfa5770c.jpeg

image.thumb.jpeg.58afa1aaf84882dfc903df53ee8bda21.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

Wreszcie jakaś odmiana od tej drugowojennej hitleryzny :mrgreen:

👍

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

 Ja bym jednak proponował jednokolorowe kamo rodem z LWP wymalowane na biało :mrgreen:

Na pewno będzie prościej zrobić. A czy w ogóle w czasach NATO-wskich stosowano na Toczkach kamuflaż zimowy? Nie znam tematu. Pytam z ciekawości. Zdjęć nigdy nie widziałem.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw bobika 469mam już sklejonego z naklejkami gwardii. A na ogórka czekam z niecierpliwością. Żeśta się wszystkie uparły na te białe plamy 😝 Niech będzie będzie z białymi plamami.  Co do tych fotek na początku z ćwiczeń udostępniło je na feisie muzeum z Torunia.  Koła wymieniam standardowo na żywiczne bo po 10latach może gumę szlak trafić. Ale zestawowe nie są złe. W każdym razie jak ktoś chce to mogę mu dorobić z żywicy :) Co do ostatnich lat służby Toczki zimą raczej nie malowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Napisano (edytowane)

,Odświeżam temat :) model psiknięty gunze1200 i teraz dylemat... Czym malować ? Jeśli chodzi o akryle to wiem że gunze h303 jako baza, tamiya red hull,tamiya NATO black. Ale chciałbym pomalować model hataką seria C. I tu pytam znawców o odpowiedniki kolorów które wymieniłem . Chociaż patrząc po fotkach z zimy to.zieleń to śmiało NATO green hataka. Latem widać jak ta zieleń płowieje.

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.