Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałem coś "za linkować muzycznego " ale się powstrzymałem :) . Widziałem kiedyś Hendrix Tribiut jak grał i "będąc młodym adeptem strunowym " doceniłem kunszt Pana Skawińskiego- nie za Kombi  -wiadomo :)

 

Ma zabawek, ale to trzeba umieć wykorzystać, ale pedały podłogowe bym zabrał z chęcią hehe

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Evildead napisał:

Oj tam , zrozumieją :), to nie Archspire :)

Blehh  tydyty tydytydy 400BPM :) ,Pewnie Słonik też, takie blasty z lancy będzie walił- biedny ładowniczy-celowniczy 🤣. Wymiana olejów co minutę hehe.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od urodzenia🤣.Muzyczny slang-wygłupy-za duzo pracuje w grudniu-nie dziwic sie😀.Blasty-to rodzaj grania na werblu-lanca to lufa-400 bpm to uderzeń na minutę-nic tu sprośnego na mysli nie miałem😀.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej skończyłem jeden z czterech otworów strzelniczych, co prawda pewnie naturalniej by wyglądał normalny nie z blaszki, ale nie mam nic o tak małych oczkach, ważne w sumie że się otwiera, najbardziej zbliżony wymiarem to najbliżej coś takiego może    https://www.plastmodel.pl/43841-trumpeter-08010-30cm-universal-fine-chain-s-size-06mmx10mm-lancuszek-modelarski

IMG_20211229_183008326.jpg

pist port.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej lewarek choć mało co go widać będzie, jack block, młotek , w sumie nic wielkiego, ale zawsze coś tam dalej z tematem  , imitację drewna na klocku wykonałem skrobakiem , bo oryginalnie było płasko, to myślę zawsze to lepiej jakaś faktura

1.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, patrykd napisał:

Nie wiedziałem że w Ferdku to samo mocowanie jest na blok co w Nashornie. Człowiek cały czas się czegoś dowiaduje. Masz jakis patent jak malować drewno na tym bloku. 

Możliwe :) jeszcze nie myślałem, ostatnio robiłem na 38 t old Wood malowane po calosci, później cienkim pędzlem  2 razy jaśniejsze tony robiłem mieszanka tego z białym, tam byłem zadowolony z efektu, tu jeszcze będę kminil z tym co i jak, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bulik58 napisał:

Niby mozna  tak zostawic , ale sam wiesz jak to wyglada. Porownaj to co w modelu z tym co sam zrobiles 

pist port.jpg

No racja pudełkowo sama zvezda to  jednak kiszka, zero tego typu dodatków, tu jednak widać ma to sens jak najbardziej :), lepszy odbiór

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Wiadomo , caly wklad pracy zniknie pod farba, i jedynie ty bedziesz pamietal ile czasu i pracy wlozyles w ten model. :super:

Tak jest, i tak to działa :), to przyjemność tak podłubać sobie  i to najważniejsze , pozdro :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie popatrzyłem na zdjęcia Elefanta z muzeum i gościa z Britmodeller forum, zrobił tam fakturę na tych płytach , z tego co poczytałem to te płyty nie były całkiem gładkie , podobno walcowane , szpachla z klejem odpada na starcie , bo bardziej kojarzy mi się jednak z grubszą odlewaną  fakturą jak na jarzmach t-34,  a i etap za późny teraz na to, ale na próbę zrobiłem z samym klejem i dziabane szczotką ,nawet mi się podoba ,  zastanawiam się tylko czy to ma sens ? brnąć w to dalej ? i czy będzie to widać w ogóle ? , mogę w sumie na próbę podkładem pomalować by sprawdzić , co myślicie ?

faktura 2.jpg

faktura.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zyziek napisał:

U Niemców ta faktura stali w tej skali powinna być minimalna 

Tyle to wiem , zawsze mogę podszlifować bardziej, dlatego zastanawiam sie czy to wogóle warte zachodu

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.