Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli będę się zabierał za następny model, wybór padł na  Elefanta ze Zvezdy, w sumie to głównie ze względu na dostepność,  producent daje dwie opcje wyboru kalek 124 i 102, skłaniam się bardziej ku numerze 102. Zvezda dodaje co prawda zimmerit ,ale będę próbował go zrobić samemu, będę się też posiłkował zestawem voyager 351084

IMG_20211016_120359683.jpg

elefant 102 malowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podziałałem z tym zimmeritem, te paski boczne tylko przyłożone do kadłuba, wydaję mi się że chyba i tak lepiej będzie niż ta naklejka, kalkomania  czy co to wogóle jest .. , właz radiooperatora od wewnątrz tylko sprężyna przyłożona ,element niedoklejony do włazu, całosć  będzie bardziej w środku, w sumie jeszcze nie wiem czy będzie otwarty czy zamknięty

ZIMMERIT ZVEZDA.jpg

ZIMMERIT 2.jpg

ZIMMERIT.jpg

Właz radioperatora.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TAW napisał:

Specem nie jestem ale bardzo podoba mi się ten zimmerit. Gdzie nie gdzie niezbyt doskonały gdzie indziej trochę wytarty ale przez to taki bardzo realny w odbiorze. Dla mojego laickiego oka poprostu lux.

No i git, o to mi mniej więcej chodziło, żeby był  taki nierówny, i możliwie najcieńszy co do skali, w rzeczywistości miał podobno trochę ponad 5 mm grubości, też lepiej mi się to widzi niż ta równa śmieszna naklejka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw go natychmiast! Teraz wygląda źle, a po pomalowaniu będzie wyglądał jeszcze gorzej. Nie trzyma poziomu, pionu... Co tutaj komentować. Czym i z czego zrobiłeś ten zimmerit?

Pozdrawiam

Marek

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby ten zimmerit. Elefant ma to do siebie, że przed te nity ciężko jest manewrować po płytach. Jak już chcesz korzystać z tej masy to daj więcej materiału , pewna ręka żeby nie wychodziły fale i trzymaj pion. Fajnie jakby było widać odcinające się "paski". Robisz grzebieniem czy wałkiem ? 

Gotowce moim zdaniem mają za dużą fakture. Kiedyś lepiłem czwórkę w zimmie od Dragona i ten zimmerit był ledwo widoczny po pomalowaniu, ale odpowiadał skali. 

elefant-58-1.jpg

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, produdi napisał:

Słaby ten zimmerit. Elefant ma to do siebie, że przed te nity ciężko jest manewrować po płytach. Jak już chcesz korzystać z tej masy to daj więcej materiału , pewna ręka żeby nie wychodziły fale i trzymaj pion. Fajnie jakby było widać odcinające się "paski". Robisz grzebieniem czy wałkiem ? 

Gotowce moim zdaniem mają za dużą fakture. Kiedyś lepiłem czwórkę w zimmie od Dragona i ten zimmerit był ledwo widoczny po pomalowaniu, ale odpowiadał skali. 

elefant-58-1.jpg

Grzebień się powyginał szybko i przez to zjeżdżał i nieròwno lecial , ta masa w sumie twarda na grzebień nawet jak  taka cieńka, ale może i fakt widocznie trzeba grubiej , później może i  lepiej ta faktura się odznaczy ,  wałkiem najmniejszym robiłem bo większy się wydawał za duży jednak , mały ma 3.5 mm, ten większy 5 mm , to którym lepiej ? przemyślę to , zrobię drugie podejście najwyżej do tego itp, mam jeszcze ta żółtą quick time  masę choć to prawie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead daleki jestem od tego, ale to naprawdę nie wygląda dobrze. Z drugiej strony wiem, że położenie zimmeritu to niełatwa sprawa i potrzeba sporo cierpliwości. Położyłem trzy, kilka razy drapałem i nadal nie wychodzi mi tak, jakbym chciał.

Szpachlą Tamiya robiłeś? Epoxy Putty Quick chyba lepiej się kładzie, ale masz mniej czasu na poprawki. Masę rozprowadź równomiernie, grubość sam dobierz, ale odradzał bym grubo, jak ma to być wałek, tam gdzie to możliwe podziel prace na mniejsze segmenty. Najlepiej potrenować i samemu sprawdzić.

Powodzenia.

Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to te wszystkie masy są nic nie warte. Ciężko się rozprowadza, lubi się odklejać, ciężko w tym coś wyrzeźbić. Wałki nie trzymają wymiarów pozatym trzeba sporo nakitować żeby cokolwiek się odcisneło. 

Mnie znajomy polecił szpachle do jachtów i robi się elegancko. A jak ciut podeschnie to bardzo fajnie się kruszy. Odpryski wychodzą Prymasort. 

Trochę brudzi, tam gdzie nie chcesz zimmu oklejasz taśmą, nakładasz, ściągasz grzebieniem, po 15 min robisz odpryski i na drugi dzień jest kamień. 

EPSP-004.0225_800x800.jpg

DSCN0202_1-1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, produdi napisał:

Ciężko się rozprowadza, lubi się odklejać, ciężko w tym coś wyrzeźbić. Wałki nie trzymają wymiarów pozatym trzeba sporo nakitować żeby cokolwiek się odcisneło. 

EPSP-004.0225_800x800.jpg

DSCN0202_1-1.jpg

Dokładnie tak się zachowywała przy cienkiej warstwie, dzięki za radę , jak to  gdzieś znajdę to kupię i spróbuję 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, knoor napisał:

@Evildead spróbuj ew. grzebieniem tamiyi i szpachlą dwuskładnikową, samochodową, taką np z castoramy. Śmierdzi, ale efekt całkiem fajny

pz4.jpg

No fajnie wygląda, dzięki za podpowiedź, ciekawe tylko czy ten grzebień tamiya choć troszkę  grubszy od dodanego do setu blaszek , ten się przegina, choć może to być wina tej twardej masy, ciężko po niej było jechać tym grzebieniem powyginał się deko, dzięki jeszcze raz za wszelkie porady, na pewno coś z tym pokombinuje 

IMG_20211021_192142796.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jak teraz, lepiej to wygląda ? Może być ? Ten zimmerit nie był jakos specjalnie równy co widać też na poniższym zdjęciu, pomimo że to nie pojazd o nr 102 .Moim zdaniem jest ok. Robione tamiya quick type, gdyż najlepiej mi się się jednak tym pracowało , próbowałem też tej szpachli combi epifanes jednak nie specjalnie mi odpowiadała,ma strasznie klejącą mazistą konsystencję, problematyczne było jej rozprowadzenie do odpowiedniej grubości po całości, też to nie jest jakas tam strata kasy , sama szpachla widać że jest dobra, w moim odczuciu lepiej się nadaje jednak do innych celów.

zimm1.jpg

zimm2.jpg

zimm3.jpg

zimmerit elefant.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.