Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, TAW napisał:

Ładne to bydlę wyszło. Jak patrzę na tak fajnie zrobione pojazdy to mam czasem ochotę wrócić do zabytków.

Dzięki :) Bydle to jest dobre określenie albo  potwór , nowoczesne też są niezłe szczególnie ruskie samo po drugiej wojnie , ale ja zostaję przy WW2 , najfajniejsze jak dla mnie i z historią , wracaj kiedy pewnie , nawet na jednego :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kloc z tego słonia.

Elefant jest przyjemnym pojazdem, mało wymagającym. Blach za wiele też nie potrzebuje jeśli chodzi o drobnice. Błotniki czy skrzynka to mało wymagające elementy w sam raz na naukę lutowania. Koszmarem są te przednie płyty, z zimmeritem trzeba się tam nagimnastykować. Zestawowa kopułka dowódcy aż tak kiepska, że zamieniłeś na blaszaną ?

Dla mnie te zapasowe ogniwa z tyłu jakoś tak nie podchodzą. Moim zdaniem za dużo tym bardziej, że na ostatnie nie działa grawitacja 😉

 

19 minut temu, TAW napisał:

Ładne to bydlę wyszło. Jak patrzę na tak fajnie zrobione pojazdy to mam czasem ochotę wrócić do zabytków.

Otototototo, i słusznie 😉

Edytowane przez produdi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, produdi napisał:

Fajny kloc z tego słonia.

Elefant jest przyjemnym pojazdem, mało wymagającym. Blach za wiele też nie potrzebuje jeśli chodzi o drobnice. Błotniki czy skrzynka to mało wymagające elementy w sam raz na naukę lutowania. Koszmarem są te przednie płyty, z zimmeritem trzeba się tam nagimnastykować. Zestawowa kopułka dowódcy aż tak kiepska, że zamieniłeś na blaszaną ?

Dla mnie te zapasowe ogniwa z tyłu jakoś tak nie podchodzą. Moim zdaniem za dużo tym bardziej, że na ostatnie nie działa grawitacja 😉

Nic dodać nic ująć, podpisuję się pod wypowiedzią, szczerze wybierając ten 102 nie spodziewałem się że na tych przednich płytach to taka ciężka robota będzie ze słoneczkami, gdybym wiedział  to może bym inny prostszy wybrał gdzie nie ma tych słoneczek, naprawdę ciężka robota  nawet jak się pościna nity to lepiej ale i tak koszmar :) Zestawowa kopułka chyba zła nie była, nawet jej nie wycinałem z ramki, po prostu chciałem wykorzystać wszystkie blaszki z instrukcji voyagera, poćwiczyć to itp, te gąski może jeszcze zdejmę z tyłu , pomyślę

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno popełnię jakiegoś T-34 w ramach polskiej kolekcji. Tylko jeszcze nie wiem czy naszego M2, którym jeździł mój ojciec czy jakiś wojenny egzemplarz bo jednak daje większe możliwości do wyżycia się. Tatuś zresztą powiedział, że jak bede robił czołg z jego numerem to żebym go tak nie upie....ił jak resztę :stop: 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

Na pewno popełnię jakiegoś T-34 w ramach polskiej kolekcji. Tylko jeszcze nie wiem czy naszego M2, którym jeździł mój ojciec czy jakiś wojenny egzemplarz bo jednak daje większe możliwości do wyżycia się. Tatuś zresztą powiedział, że jak bede robił czołg z jego numerem to żebym go tak nie upie....ił jak resztę :stop: 🤪

O ! to elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

Na pewno popełnię jakiegoś T-34 w ramach polskiej kolekcji. Tylko jeszcze nie wiem czy naszego M2, którym jeździł mój ojciec czy jakiś wojenny egzemplarz bo jednak daje większe możliwości do wyżycia się. Tatuś zresztą powiedział, że jak bede robił czołg z jego numerem to żebym go tak nie upie....ił jak resztę :stop: 🤪

 

Tyle ciekawych pojazdów na rynku a większość klepie T34 albo SF :D

Siedem szóstki jeszcze rozumiem, ale późniejsze ... Nuda 🤪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, produdi napisał:

 

Tyle ciekawych pojazdów na rynku a większość klepie T34 albo SF :D

Siedem szóstki jeszcze rozumiem, ale późniejsze ... Nuda 🤪

Z tych nowszych to moze t-62 i t-72 jeszcze jakoś wyglądają mi przynajmniej , te nowsze to już trochę za nowoczesne, a te anime czy sf jak zwał to troszkę :) szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, produdi napisał:

Tyle ciekawych pojazdów na rynku a większość klepie T34 albo SF

Żaden pojazd z wojny nie jest oklepany 😉 chyba, że ma nr 102 - prawda @Evildead? 😜

 

14 minut temu, Evildead napisał:

Z tych nowszych to moze t-62 i t-72 jeszcze jakoś wyglądają

T- 90 jeszcze fajny. Taka 72 z oczkami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Tam gdzie kończy się rynna jest element pokryty zimmeritem, jesteś pewien, że powinien być?

 

2 godziny temu, Evildead napisał:

Tą rynnę chciałem jak tu wygiąć, to tak wyszło

elefant 102.jpg

zimmerit  ww.jpg

Na początku przypomnę że Robisz pojazd No.102. Na w/w fotkach pokazujesz zupełnie inne pojazdy niż ten który budujesz.

Moim zdaniem jest to droga donikąd. Masz fotki Twojego pojazdu i na nich się wzoruj. W tym czasie gdy nakładali pastę na te pojazdy prawie każdy ma inaczej ją ułożoną. Robienie konkretnego wozu na podstawie innych jest błędem. Na fotce poniżej jest No.221 i ma pastę w innych "pozycjach - popatrz 1135250839_meser262@fotka2.thumb.jpg.a7fc18b0448aa8e0c774d430b4488836.jpg

Nie ma pasty w pomarańczowym prostokącie. Za to ma wyżej poprowadzony "zimmerit" - zielona i czerwona strzałka. Ma również pastę na przednim pancerzu - żółta strzałka.

Twój pojazd również nie powinien mieć pasty w tym miejscu - pomarańczowy prostokąt.

Czerwona i zielona strzałka "wysokość" pasty względem otworu pistoletowego. Inny niż na No.221 885846581_meser262@fotka3.thumb.jpg.fab8203aac409bf25452965479d6a613.jpg

I takich różnic na poszczególnych pojazdach jest zapewne wiele. Dlatego nie ma sensu wzorować się na przypadkowo podrzuconej fotce jakiegoś tam pojazdu. Tak ta z przodu blacha to rynna odprowadzająca wodę spływającą z dachu nadbudowy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Edytowane przez meser262
literówka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meser262 napisał:

 

Na początku przypomnę że Robisz pojazd No.102. Na w/w fotkach pokazujesz zupełnie inne pojazdy niż ten który budujesz.

Moim zdaniem jest to droga donikąd. Masz fotki Twojego pojazdu i na nich się wzoruj. W tym czasie gdy nakładali pastę na te pojazdy prawie każdy ma inaczej ją ułożoną. Robienie konkretnego wozu na podstawie innych jest błędem. Na fotce poniżej jest No.221 i ma pastę w innych "pozycjach - popatrz 1135250839_meser262@fotka2.thumb.jpg.a7fc18b0448aa8e0c774d430b4488836.jpg

Nie ma pasty w pomarańczowym prostokącie. Za to ma wyżej poprowadzony "zimmerit" - zielona i czerwona strzałka. Ma również pastę na przednim pancerzu - żółta strzałka.

Twój pojazd również nie powinien mieć pasty w tym miejscu - pomarańczowy prostokąt.

Czerwona i zielona strzałka "wysokość" pasty względem otworu pistoletowego. Inny niż na No.221 885846581_meser262@fotka3.thumb.jpg.fab8203aac409bf25452965479d6a613.jpg

I takich różnic na poszczególnych pojazdach jest zapewne wiele. Dlatego nie ma sensu wzorować się na przypadkowo podrzuconej fotce jakiegoś tam pojazdu. Tak ta z przodu blacha to rynna odprowadzająca wodę spływającą z dachu nadbudowy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Dzięki Krzysztofie za wyjaśnienie, czyli @Pan_na_Zulawachtakże miał rację , dzięki, wyskrobie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meser262 napisał:

 

Na początku przypomnę że Robisz pojazd No.102. Na w/w fotkach pokazujesz zupełnie inne pojazdy niż ten który budujesz.

 

 

7 godzin temu, Evildead napisał:

Tą rynnę chciałem jak tu wygiąć, to tak wyszło

elefant 102.jpg

@meser262 pytanie co za pojazd? Ja tu widzę 102 :) , z tamtym elementem to fakt z innego zdjęcia fakt nie ten pojazd , ale ten ? chyba że ja durny :) ?

 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Panowie co wy macie namieszane ze tak latacie 😂

Bulik oj tam, takie poczucie humoru- artystyczne :) . Bez dopałek oczywiście.

Akordów jest w Fis..dur :) modeli technik składania,malowania również ehhe :D🤣

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bulik58 napisał:

Panowie co wy macie namieszane ze macie takiego kopa 😂

@bulik58Marcin jak widać czuje się dobrze i super , pisze bez dopałek  :) a ja standartowo po próbie sobotniej z zespołem itd , a na próbie jak się chłopy widzą raz na tydzień tu jak pewnie wiesz  są pewne specyfiki :) , percepcja ehe :) tzw chillout,a  dogadujemy się z @MayonesEXG7 bardzo dobrze :) , mamy gitarki tej samej zajebistej firmy :) , ot tako !

Edytowane przez Evildead
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chluśniem bo uśniem, czekaj mam dwa piwka, sniper elite 3 Afrika i można, też w inny sposób się pobawić :) .

 

Halo gitara, sama nie zagra ....🤣

Majonez :)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Chluśniem bo uśniem, czekaj mam dwa piwka, sniper elite 3 Afrika i można, też w inny sposób się pobawić :) .

 

Majonez :)

Śmiechem i żartem ludzie nie wiedzą  że w kraju mamy takie manufaktury doceniane na świecie, marka niby butikowa  trzyma cenę , ziomek mayo exotica 4 bass kupił jakoś  na milenium  za 3500, teraz na ebay kolo 12k za używkę , takie ceny mayonesów :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam serie EXG- już jej nie robią...2012 ostatni wypust- tzn ostatnie 5sztuk w matt do kupienia. Wziąłem zieloną.  A stać mnie było na 3-4 x droższe wiosła, ale nie chodziło mi o pucowanie się najwyższym modelem, nie wiadomo co...plan był rgd ibka 7ke a wsparłem polską firmę...

 

Na exg kiedyś Nergal grał hahaaha

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ręka, nie sprzęt- jedynie co daję, to lepsze brzmienie,ale to już nie temat na forum o słonikach :)😆

 

Kostka używana metal zone- mt2  rok 2004-2006 gdzie zarobek był 750zł a kostka używana 250zł od kogoś z allegro a nowe po 400zł.....Ja chce spier....lać z tego kraju...

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.