Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Evildead napisał:

 

10 godzin temu, Evildead napisał:

Tą rynnę chciałem jak tu wygiąć, to tak wyszło

elefant 102.jpg

@meser262 pytanie co za pojazd? Ja tu widzę 102 :) , z tamtym elementem to fakt z innego zdjęcia fakt nie ten pojazd , ale ten ? chyba że ja durny :) ?

Zgadza się to jest No.102. Chodziło mi o to drugie zdjęcie. Całość zagarnąłem przy zaznaczaniu. :sorry:

Na tym również widać dość dobrze że nie ma na tym elemencie pasty.2125413822_meser262@fotka4a.thumb.jpg.f01a44dbd1b235f19ba755a9f4ae6aca.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meser262 napisał:

Zgadza się to jest No.102. Chodziło mi o to drugie zdjęcie. Całość zagarnąłem przy zaznaczaniu. :sorry:

Na tym również widać dość dobrze że nie ma na tym elemencie pasty.2125413822_meser262@fotka4a.thumb.jpg.f01a44dbd1b235f19ba755a9f4ae6aca.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Dokładnie to 102 , teraz zasnę spokojnie 😉 Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead jest jeszcze kilka pytań. Budujesz konkretny egzemplarz pojazdu- 102 to maszyna z HQ batalionu, czy nie powinna mieć zdemontowanego MG, gdzie na jego miejsce montowano dodatkową radiostację? Jeżeli dodatkowa radiostacja, to czy był dodatkowy masz antenowy?

Druga sprawa, to samo malowanie pojazdu, bo Twoje malowanie instrukcyjne ze Zwezdy jest raczej błędne. Buduję model Dragona i tutaj jest coś takiego:

20220206_1059481.thumb.jpg.7d2713a5ed10fd89bf73c7056c4aa2a9.jpg

 

Z tego co doczytałem, to wszystkie włoskie Elefanty malowane były w podobny sposób.

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Evildead jest jeszcze kilka pytań. Budujesz konkretny egzemplarz pojazdu- 102 to maszyna z HQ batalionu, czy nie powinna mieć zdemontowanego MG, gdzie na jego miejsce montowano dodatkową radiostację? Jeżeli dodatkowa radiostacja, to czy był dodatkowy masz antenowy?

Druga sprawa, to samo malowanie pojazdu, bo Twoje malowanie instrukcyjne ze Zwezdy jest raczej błędne. Buduję model Dragona i tutaj jest coś takiego:

20220206_1059481.thumb.jpg.7d2713a5ed10fd89bf73c7056c4aa2a9.jpg

 

Z tego co doczytałem, to wszystkie włoskie Elefanty malowane były w podobny sposób.

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

 

To teraz już z durniałem z tym mg, chyba faktycznie tam nie ma na tych zdjęciach, antena jest fakt  hm, no cóż zostawię u siebie mg, nie będę tego rwał, w sumie raz jest raz go nie ma  itd, o malowaniu to jeszcze nie myslałem , zvezda daje jakies dziwne schematy , bardziej bym sie sugerował tym z gun power 23, albo z instrukcji tamiya, choć w sumie nawet ciekawe te dragonowskie malowanie,

IMG_20220206_111149133.jpg

IMG_20220206_111025256.jpg

elefant 102 malowanie.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z tym nie śpieszył...może Krzysztof się wypowie, lub ktoś inny, kto ma wiedze w tym temacie. Z tego co wiem, to w HQ batalionu były dwie maszyny, może 102 będąc na zapasie miała MG- bez niego wygląda, no nie wiem, bardziej ubogo.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Ja bym się z tym nie śpieszył...może Krzysztof się wypowie, lub ktoś inny, kto ma wiedze w tym temacie. Z tego co wiem, to w HQ batalionu były dwie maszyny, może 102 będąc na zapasie miała MG- bez niego wygląda, no nie wiem, bardziej ubogo.

 

Pozdrawiam

Marek

Może tak być, na razie zostaje na miejscu, może w ogóle  go zostawię bo to inwazyjne za mocno, więcej mogę schrzanić a i to nie apteka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w ogóle zvezda pomieszała daje kalki i plan malowania dajmy na to do 102 opisuje też znaczek u553 czarny na miejscu km, ale z tej stronki https://mikesresearch.com/2019/07/28/elefants-in-italy-1944/  widać że te czarne u553 to było w pojeździe 101     This is my close up of the front hull of Elefant 101.    The hull MG was removed probably to make room for additional radio(s) and there is a plate over the MG port. Note chalked on the plate the “U” for Ulbricht with number “653” below it and an arrow pointing to the right.

 

 

 

zdjęcie tylko do dyskusji

elefant 101.jpg

IMG_20220206_131212100.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, czytałem o tym że najpierw ten 102 był pod Kurskiem jako  633, później odesłano do Nibelungenwerke w celu modyfikacji , przydzielono go do 1.Kompanie 653 z jedenastoma Elefantami pod Anzio. Po drodze porzucono 150071 i innego Elefanta, brak części zamiennych. Amerykańscy żołnierze, odnajdując 150071 porzuconego na poboczu drogi, oznaczyli go „TAY AWAY BOOBY TRAP”, dopóki nie można go było rozbroić i wysłać na plac zbiórki przechwyconych pojazdów. 150071 został wysłany do Aberdeen po wojnie, gdzie leżał i rdzewiał w stanie Maryland przez sześćdziesiąt lat. 150071 został przemalowany w kwietniu 2008 roku i został przeniesiony do nowego Muzeum  po 2010 roku, odrestaurowany to już jest film na Youtube

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Evildead napisał:

To teraz już z durniałem z tym mg, chyba faktycznie tam nie ma na tych zdjęciach, antena jest fakt  hm, no cóż zostawię u siebie mg, nie będę tego rwał, w sumie raz jest raz go nie ma  itd, o malowaniu to jeszcze nie myslałem , zvezda daje jakies dziwne schematy , 

 

Pojazd ten - No.102 nie był w wersji D-czej. Nie ma podstawki anteny z tyłu "budy". Z przodu jest 2 metrowa antena.1905959018_meser262@No_102.thumb.jpg.0493bb84ada2eaff054f6683c7947a40.jpg

Z tyłu nie ma nawet podstawy pod antenę.

 

MG - bardzo dużo pojazdów nie ma zamontowanego z przodu MG. Możliwe że strzelec nie montował go ponieważ nie miał za bardzo widoku na to co się dziej przed pojazdem. (brak peryskopu).
Elefant No.102 został porzucony przez załogę - więc może zabrali go ze sobą?
 

Malowanie - Co do malowania to myślę że najlepiej oddaje to pojazd z transportu do Włoch z tej jednostki.
Kolor bazowy to RAL 7028 plus Ral 6003 i RAL 8017. Plamki raczej jako grubsze zygzaki - tak myślę.1068613891_meser262@No.102-1.thumb.jpg.c0327f568af82b6ae3e061f721c6e3d2.jpg

Te małe fotki na dole z lewej strony to No.102 - dokładniej jego właz strzelca - otwarty.

 

4 godziny temu, Evildead napisał:

... bardziej bym sie sugerował tym z gun power 23, albo z instrukcji tamiya, choć w sumie nawet ciekawe te dragonowskie malowanie,

 

W takie "grube" plamy pomalowano pojazd po ponownym remoncie w marcu 1944 roku w warsztatach we Włoszech.

1328548678_meser262@No.xxx-1.thumb.jpg.0fc13fb69d779ee6732a2afe6630acab.jpg

Niestety jaki to pojazd nie ustaliłem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

PS. Fotki tylko w celach dyskusji.

Edytowane przez meser262
PS.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, meser262 napisał:

 

Pojazd ten - No.102 nie był w wersji D-czej. Nie ma podstawki anteny z tyłu "budy". Z przodu jest 2 metrowa antena.1905959018_meser262@No_102.thumb.jpg.0493bb84ada2eaff054f6683c7947a40.jpg

Z tyłu nie ma nawet podstawy pod antenę.

 

MG - bardzo dużo pojazdów nie ma zamontowanego z przodu MG. Możliwe że strzelec nie montował go ponieważ nie miał za bardzo widoku na to co się dziej przed pojazdem. (brak peryskopu).
Elefant No.102 został porzucony przez załogę - więc może zabrali go ze sobą?
 

Malowanie - Co do malowania to myślę że najlepiej oddaje to pojazd z transportu do Włoch z tej jednostki.
Kolor bazowy to RAL 7028 plus Ral 6003 i RAL 8017. Plamki raczej jako grubsze zygzaki - tak myślę.1068613891_meser262@No.102-1.thumb.jpg.c0327f568af82b6ae3e061f721c6e3d2.jpg

Te małe fotki na dole z lewej strony to No.102 - dokładniej jego właz strzelca - otwarty.

 

 

W takie "grube" plamy pomalowano pojazd po ponownym remoncie w marcu 1944 roku w warsztatach we Włoszech.

1328548678_meser262@No.xxx-1.thumb.jpg.0fc13fb69d779ee6732a2afe6630acab.jpg

Niestety jaki to pojazd nie ustaliłem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Ok, wielkie dzięki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Evildead napisał:

 😆Ja nie wiem czy to nie czasami mini Khabib      Hasbulla Magomedov 😆 Strach się bać 

Tak on-mała mafia.Mały nie pozorny.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No mnie się to podoba. Zimm bardzo wyraźny, może wręcz za bardzo, ale ja lubię taką wyrazistość nawet jeśli jest trochę przesadzona. Ale jak jest w tym przypadku to nie wiem bo w niemieckiej pancerce nigdy za mocno nie siedziałem. Za to na pewno będzie widoczny nawet bez washa :super:

 

14 minut temu, Evildead napisał:

Oryginalnie miało być zmurzyniał

Bardzo niepoprawne... Już lepiej że zostało, że "ściemniał" ----> tzn. kłamał ----> "scyganił" 😉

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otumaniony oparami czarnej farby heh, ale kto nie robi błędów ? , to nie forum języka polskiego... , babole się zdarzają, no zimmerit widoczny, pierwszy raz robiony jak wiesz :)  , będzie widoczny przynajmniej, na pewno nie będzie to blaszany eduard , mi się podoba :)

IMG_20220220_184334274_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

W razie problemow  z modelem gdyby cos poszlo nie tak ,to masz jeszcze taka opcje , dzwigi jakies sa wiec wieszasz  slonia za trabe i dupe i do gory i po sprawie 

446779993_FlyingElephant-Nibelungenwerk1944.jpg.88b08ba31fcac1dc061ad30b428abfd6.jpg

 :)  Na razie nie ma , liny przytwierdzone , zje.... set voyagera , musialem dokupic liny eureki , okazało się że liny z voyagera były dupne za cienkie , to i dobrze wyszło, eureka z 1.1 mm voyager 0,7 ? , takiego zdjecia nie przewiduję , ale powiem Tobie ze myslałem czy nie zrobic go na platformie kolejowej, ale to takie luzne pomysły były zanim dokupiłem lufę , takie pomysły , wymysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.