Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Evildead napisał:

a aero to chodzi Tobie pewnie o rozjaśnienie środków tych plam , dobrze myslę ?

No właśnie rozjaśnianie środków plam słabo do mnie przemawia - już prędzej jakoś w ciągu logicznym do koloru bazowego. Pytam bo w następnym modelu będę miał 3-kolorowy kamuflaż z ostrymi przejściami i biorę na tapetę warsztaty z taka tematyką, ale u Ciebie będzie z ręki więc przejścia bardziej płynne. Takie rzeczy załatwiam zawsze czarno białą bazą i przy malowaniu z ręki rozjaśnienia układają się w logiczną całość, za to za bardzo nie wiem jak ugryźć trzy kolory przy maskowaniu a nie chciałbym się ograniczać tylko do jednego (choć to też na wielu modelach fajnie wygląda). No  ale każdy warsztat jest nowym wyzwaniem i okazją żeby przećwiczyć coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TAW napisał:

No właśnie rozjaśnianie środków plam słabo do mnie przemawia - już prędzej jakoś w ciągu logicznym do koloru bazowego. Pytam bo w następnym modelu będę miał 3-kolorowy kamuflaż z ostrymi przejściami i biorę na tapetę warsztaty z taka tematyką, ale u Ciebie będzie z ręki więc przejścia bardziej płynne. Takie rzeczy załatwiam zawsze czarno białą bazą i przy malowaniu z ręki rozjaśnienia układają się w logiczną całość, za to za bardzo nie wiem jak ugryźć trzy kolory przy maskowaniu a nie chciałbym się ograniczać tylko do jednego (choć to też na wielu modelach fajnie wygląda). No  ale każdy warsztat jest nowym wyzwaniem i okazją żeby przećwiczyć coś nowego.

To istna czarna magia :) , nie takie proste, pokombinuje , przemyślę dalszy etap  . Dzięki za rady , Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, halset napisał:

Bardzo ładne kontrasty! Nie wiem, czy nie rozjaśniłbym jeszcze odrobinę boki u samej góry. Ale jest git!

Chyba już zostawię, bo nie wiem czy tak łatwo trafię w kolor, do bazowego dodałem dwa ciemniejsze na cienie  , a rozjaśnienia dodany buff, i odrobinę białego ,  ale wszystko na oko, metoda chybił trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Dało kontrastu i głębi spoko loko :D

To tak jak w muzyce, jak kawałek ma jedno tempo to szybciej się znudzi, a jak dodasz do niego  parę zmian tempa dla kontrastu to od razu  ciekawszy numer, to podobna analogia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Evildead taka sprawa jest. Możesz dać jakąś większą fotkę jak masz zrobioną tylną lampę? Chodzi zarówno o jej kształt, wyprowadzenie przewodu do niej i kadłuba, kształt osłony przewodu. Może masz jakieś fotki z epoki. Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Evildead taka sprawa jest. Możesz dać jakąś większą fotkę jak masz zrobioną tylną lampę? Chodzi zarówno o jej kształt, wyprowadzenie przewodu do niej i kadłuba, kształt osłony przewodu. Może masz jakieś fotki z epoki. Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Marek

Ok, coś tam poszukam po pracy, wyślę co znajdę

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na moim foto tylko tak to widać bo zasobnik trochę przeszkadza, robiłem zgodnie z instrukcją Voyagera, kabel idzie od  światła z tyłu, dalej  wchodzi w korytko,  idzie przez korytko aż do końca i tam pewnie od dołu jest otwór przez który wchodzi dalej w kadłub od dołu , dałem go tak jak zaznaczyłem na czerwono, tu jeszcze parę zdjęć z epoki 

 

 

IMG_20220404_164836811_HDR.jpg

artflow_202204041443.jpg

IMG_20220404_165531293.jpg

artflow_202204041453.jpg

1649075642470.jpg

ww2-german-wehrmacht-luftwaffe_1_51f1de59509eb81e5a789142bf5dc6d1.jpg

IMG_20220404_165600855.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak jak podejrzewałem, Aber to źle przedstawił- sam kształ osłony i umiejscowienie jej względem lampy i miejsce wejście przewodu w lampę. Trochę to żenujące, że dokupując waloryzację za kilkadziesiąt złotych nie można liczyć na rzetelność, w sumie, tak prostym temacie.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Dzięki, tak jak podejrzewałem, Aber to źle przedstawił- sam kształ osłony i umiejscowienie jej względem lampy i miejsce wejście przewodu w lampę. Trochę to żenujące, że dokupując waloryzację za kilkadziesiąt złotych nie można liczyć na rzetelność, w sumie, tak prostym temacie.

 

Pozdrawiam

Marek

Luzik, jak coś mam lub wiem to się podzielę, żaden problem. To prawda, już to zauważyłem że każdy producent potrafi robić po swojemu, dlatego nie ma co im tak ślepo ufać, trzeba porównywać u konkurencji no i głównie ze zdjęć o ile się da wypatrzeć lub planów jeśli ma się  dostęp itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Teraz, bulik58 napisał:

Slonik nabral w koncu rumiencow , wzorowales sie na oryginalnych fotkach czy instrukcji z modelu?

Z oryginalnych fotek nic nie widać, można się domyślać jedynie, szedłem bardziej w stronę zygzaków

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zyziek napisał:

Psik Psik, podoba mi się 😊

Mi też 🙂, może i oczojebnie troszkę wyszlo, ale kamuflaż ma spełniać swoją rolę 🙂, zresztą stonuje się jeszcze wszystko po olejach, jeszcze trochę przed nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyszło. Moje następne camo z aero, też będzie z ręki, tu nie ma co się czaić.

 

Skręcasz iglicę na mały strumyk na psikawce i jedziesz  :)

 

Warum nicht, ja ja dazu panzer granate , Wundabar, szmekt gut...bisen dunekelgelb oda nicht gryne mit smycz dla słonika, her tanker commander. Heinrich nie pitol, ładuj cel zweithousand kilometar  hahahaha  🤪 🤣

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno nic z nim nie robiłem to w końcu czas, dostał kalki i odpryski zimmeritu, w sumie chyba dobrze jednak robić samemu taki zimmerit , na takich niedoskonałościach lepiej te późniejsze etapy wyglądają, można powiedzieć że jakoś tam nawet żywiej to wygląda :)

7.jpg

2.jpg

4.jpg

8.jpg

3.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniona uwaga, ale czy tutaj powinien być położony zimmerit, gdy układali ogniwa?

7.jpg.a77757309a27f2e10575abcb94855fc6.thumb.jpg.3dbd2ec784aefe976ca5661e9fb743bb.jpg

 

Wiesz, że lubię różne dziwne rzeczy na modelach, ale te ubytki na błotnikach i skrzynce jakoś mnie nie przekonują, szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś uszkodzenia, wgniecenia...chyba lepiej by to wyglądało. Błotniki podziabane, a przednia dolna płyta pancerna nieruszona...

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Trochę spóźniona uwaga, ale czy tutaj powinien być położony zimmerit, gdy układali ogniwa?

7.jpg.a77757309a27f2e10575abcb94855fc6.thumb.jpg.3dbd2ec784aefe976ca5661e9fb743bb.jpg

 

Wiesz, że lubię różne dziwne rzeczy na modelach, ale te ubytki na błotnikach i skrzynce jakoś mnie nie przekonują, szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś uszkodzenia, wgniecenia...chyba lepiej by to wyglądało. Błotniki podziabane, a przednia dolna płyta pancerna nieruszona...

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

To już co kto lubi i jak to widzi , to tylko moja wizja , jakoś to przeżyje 😆, nie wszystko wyszło jak chciałem ale to normalne, każdy model czegoś uczy, co do odprysków błotników, popatrz na zdjęcie niżej, jak i płytę pancerną , nie widać tam pozdzieranego zimmeritu na plycie, jakieś tam są na moim, zresztą nie ma tam śladòw po trafieniach to i go nie zdzieralem.

Panzerjager Elephant my favorite tank killer.jpg

photo_editor_ds_1658129740001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 15:55, mic43 napisał:

Będę niedługo sklejał ten model, jak ze spasowaniem? Na coś trzeba uważać?

Generalnie powiem Tobie tak, jak za ta cenę to jest wart zakupu, duży , łatwe gąsienice jak na zestawowe,   jak z pudełka będziesz kleił to jest prosty, ale są tez małe minusy co wydłuża zabawę :) , mianowicie jest trochę szpachlowania , co już było także zauważone na innym forum, sposób jest prosty , wystarczy wkleić kawałki hipsu, ewentualnie zaszpachlować, to nie jest jakiś wielkie problem, na pewno to ogarniesz , co mnie zdziwiło to mimo że ta buda z tylu części się składa była dość dobrze spasowana , w zasadzie nie było problemów, na minus dopchnięcie tej całej budy na miejsce , co zaznaczyłem na ostatnim zdjęciu , tam zostaje delikatna szczelina, mimo ze to szlifowałem po całości, skróciłem to chyba z milimetr nie do końca jest tak jak powinno , moim zdaniem to powinno się bardziej zazębiać, ostatnie zdjęcie , jakbyś tego nie dopchał , nie będzie po linii prostej w tym modelu , ale tak to za 120 zeta to myślę że jest to fajna alternatywa dla dwa razy droższych dragonów, da się z tego zrobić fajny model, a i radzę spawy podorabiać bo oni polecieli tu totalnie w kulki , są tylko główne, nic na płycie , na nadbudowie  także nie ma, tak samo  przy jarzmie , ale to już wedle uznania.

667494790_largegap.jpg.e9df0389763a2ced64c261f93c38085e.jpg

699578963_gap2.jpg.e9005bf89822787916b9a7ebc41868d8.jpg

1432414625_gap3.jpg.3baea843357a5b3fa97146fff5820aa3.jpg

5zmn.thumb.jpg.51d8fd83562a5f47a286771caf0bef96.jpg

spawy 2.jpg

 

 

 Link do galerii 

 

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.