Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zyziek napisał:

Musiałbyś pod wieloma postami dawać takie porady językowe tutaj na forum 😁

Od tego tez są ludzie potrzebni, nie kleją , ale czuwają nad poprawną polszczyzną :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zyziek napisał:

Musiałbyś pod wieloma postami dawać takie porady językowe tutaj na forum 😁

 

2 godziny temu, _OldMan_ napisał:

 

 Że co zrobił ?   👉   https://sjp.pl/ściemniał

 

6032338bab252_o_large.jpg

Musiałbyś pod wieloma postami dawać takie porady językowe tutaj na forum 😁

 

 

 

Stary człowiek :) co się dziwisz, starsi ludzie jednak bardziej dbają o poprawny język

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czekam na dalsze postępy bo jestem ciekawy tego cieniowania po wszystkim. Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem ale dość ryzykownym kiedy mamy już pomalowany cały kamuflaż. Ale trzeba wierzyć w siebie 💪. Nie wiem na ile zdjecia mogą być prześwietlone ale wydaje mi się bardzo ładny ale blady ten kolorek. Prawdopodobnie trzeba będzie użyć filtra. W każdym razie bryła tej maszyny jest na tyle ciekawa, że już teraz przy delikatnym cieniowaniu jasnym kolorem wygląda apetycznie. Czuje, że będzie dobrze 😉

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TAW napisał:

Czekam na dalsze postępy bo jestem ciekawy tego cieniowania po wszystkim. Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem ale dość ryzykownym kiedy mamy już pomalowany cały kamuflaż. Ale trzeba wierzyć w siebie 💪. Nie wiem na ile zdjecia mogą być prześwietlone ale wydaje mi się bardzo lady ten kolorek. Prawdopodobnie trzeba będzie użyć filtra. W każdym razie bryła tej maszyny jest na tyle ciekawa, że już teraz przy delikatnym cieniowaniu jasnym kolorem wygląda apetycznie. Czuje, że będzie dobrze 😉

Sam jestem ciekaw, dla mnie też to nowość, eksperymentuję, raz wyjdzie raz nie wyjdzie , kolor z palety ak Rc ultra piekielny matowy  , dalej  w sumie idzie camo, to na zasadzie chciałem bardziej poćwiczyć , bez podniety,  bo wprawy nie mam malarsko .., czemu by nie skorzystać

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

Sam jestem ciekaw, dla mnie też to nowość, eksperymentuję, raz wyjdzie raz nie wyjdzie , kolor z palety ak Rc ultra piekielny matowy  , dalej  w sumie idzie camo, to na zasadzie chciałem bardziej poćwiczyć , bez podniety,  bo wprawy nie mam malarsko .., czemu by nie skorzystać

Jak cienkie camo, plamy to wal z ręki na skręconej iglicy na aero- paseczkami na małym ciśnieniu.

Nie wiem, który "Trębacz" jaki ma dokładny kamuflaż, ale zawsze można "na ćwiczebnym coś obok poćwiczyć"

 

Masz pewną rękę w aero, niż ja. Dlatego, taki pomysł.

 

Malowanie barwy dunkela ok, Ale mam wrażenie, jak by to było "proszkowo malowane " za mało thinneru, więcej farby ? Może mi się mi wydaję, przez zdjęcia dlatego ale rzuca mi się to w oczy. Chodzi o blachy, nie pokryte zimmeritem.

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Jak cienkie camo, plamy to wal z ręki na skręconej iglicy na aero- paseczkami na małym ciśnieniu.

Nie wiem, który "Trębacz" jaki ma dokładny kamuflaż, ale zawsze można "na ćwiczebnym coś obok poćwiczyć"

 

Malowanie barwy dunkela ok, Ale mam wrażenie, jak by to było "proszkowo malowane " za mało thinneru, więcej farby ? Może mi się mi wydaję, przez zdjęcia, dlatego ale rzuca mi się to w oczy.

 

Pamiętaj że farby RC od Ak są ultra matowe stąd wrażenie jakby proszkiem malowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patrykd napisał:

Pamiętaj że farby RC od Ak są ultra matowe stąd wrażenie jakby proszkiem malowano

 

Rozumiem, dlatego wyłapałem to i takie lekkie zdziwienie. Ale ok, dobrze wiedzieć. Nie używam farb AK- jedynie Łajt Spirit do washa, i olejnych farb.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

 

 

Malowanie barwy dunkela ok, Ale mam wrażenie, jak by to było "proszkowo malowane " za mało thinneru, więcej farby ? Może mi się mi wydaję, przez zdjęcia dlatego ale rzuca mi się to w oczy. Chodzi o blachy, nie pokryte zimmeritem.

 

To ten piekielny ultra mat od Ak, wszystko na nim widać..., Wszelkie babole na tym wyłapiesz, też szok przeżywam w związku z tym 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wash Pan waść chciał kryć, taką farbą 😀. Więc, nie ja wybierałem. Nie spodziewałem się takiego matu, wygląda pokrycie farbą jak po piaskowaniu na 100 % blachy.  Przy zwykłej farbie, tamce xf w macie, więcej farby jak thinneru i podobny efekt, ale nie aż taki. 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Tak wash Pan waść chciał kryć, taką farbą 😀. Więc, nie ja wybierałem. Nie spodziewałem się takiego matu, wygląda pokrycie farbą jak po piaskowaniu na 100 % blachy. 

To Ty dobre oko masz, takie farby, świetne w malowaniu są, i git styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowałem kiedyś i trochę malowałem. Tam to jest dopiero chemia malarska....szybko dałem dyla z tego fachu... na co mi opary.....wole te modelarskie w kabinie, w domu, przy kawce,ciasteczku i muzyczkia gra z głośników. Bez smordu i zbędnych pyłków.

 

Watęk trące..kolega pokrył "raptorem" offroadowego jeepa opla frotkę🤣  a spód sylikonem farbą... hahaha 

 

Pancerka pełną parą 4x4 na podniesieniu kół na 2cale🤣

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, patrykd napisał:

Pamiętaj że farby RC od Ak są ultra matowe stąd wrażenie jakby proszkiem malowano

 

Potwierdzam. Ciekawie robią te farby, bo RC do lotnictwa (niebieska seria) aż takie „trupie” nie są...

Evil, nie zrobisz jakiejś modulacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Thalgonis napisał:

 

 

Evil, nie zrobisz jakiejś modulacji? 

Coś tam jeszcze porobię z tym , ale bez szału raczej , raz że nie za bardzo sobie radzę jeszcze z kontrolą aero , piąty model natryskowo.. , mała wprawa w malowaniu :), inna sprawa że też specjalnie przez modulacją nie padam na kolana, bardziej interesują mnie etapy po malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

 

Potwierdzam. Ciekawie robią te farby, bo RC do lotnictwa (niebieska seria) aż takie „trupie” nie są...

Evil, nie zrobisz jakiejś modulacji? 

Mi tamka xf i hataka podeszła, jeszcze nie otwierałem mr hobby - mam parę sztuk ale do tanków na camo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie poobcowałeś z tym aerografem 🤩 Teraz ma pazur i wszystko wyostrzone i dla mnie mógłby być już taki jak jest- jednokolorowy ale wiem, że robisz pod konkretny egzemplarz. Kamo z ręki czy maskowane? Będziesz jakoś różnicował odcieniami kolory plam na etapie aerografu czy już olejami po wszystkim?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TAW napisał:

Bardzo ładnie poobcowałeś z tym aerografem 🤩 Teraz ma pazur i wszystko wyostrzone i dla mnie mógłby być już taki jak jest- jednokolorowy ale wiem, że robisz pod konkretny egzemplarz. Kamo z ręki czy maskowane? Będziesz jakoś różnicował odcieniami kolory plam na etapie aerografu czy już olejami po wszystkim?

Dzięki :) też mi się teraz bardziej podoba, Kamuflaż raczej z ręki będzie , nawet nie myślałem o maskowaniu, pomyślę jeszcze, z tym różnicowaniem plam to będę kminił jeszcze, olejami na pewno coś tam będzie  , a aerografem  to chodzi Tobie pewnie o rozjaśnienie środków tych plam ? , dobrze myślę ?

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.