Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, meser262 napisał:

Skrzynka zapewne będzie zamknięta, ale tak na wszelki wypadek - wyposażenie. 

 

674353502_meser262@Skrzynkananarzdzia.thumb.jpg.72018e099b53ed55fd20f66c5ce3d2bb.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Nożyce gdzieś mam jeszcze , to wszystko musiałem z innych modeli dobierać , hak chyba tez jeszcze znajdę gdzieś, o ile ten dobry , wycior dam po skosie , jak na rysunku , kłódki te chyba jeszcze dorobię bo chyba zapomniałem, albo na rysunku voyagera nie ma , lub w blaszkach, Dzięki za plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregory napisał:

Trzonek łopaty robiłeś z wykałaczki? Wydaje mi się, że powinien być bardziej cienki w miejscu, gdzie łączy się z okuciem. Bardziej w stożek uformowany.

Pozdrawiam 

Grzesiek

Tak , to na szybko wrzuciłem , nie poprzyklejane nic, możliwe , jeszcze go podszlifuje ,żeby bardziej do trzonka był podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przy lutowaniu mniej cyny używaj. Naprawdę przy lutowaniu malutkich detali starcza dosłownie kropelka o średnicy do 0,5mm. Nie żałuj topnika i porozlewaj te glutki gdzie masz gdzieniegdzie. Poza tym kup sobie jeszcze do zbierania nadmiaru cyny taką plecionkę miedzianą Poza powyższym wygląda spoko. 

Edytowane przez patrykd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patrykd napisał:

Trochę przy lutowaniu mniej cyny używaj. Naprawdę przy lutowaniu malutkich detali starcza dosłownie kropelka o średnicy do 0,5mm. Nie żałuj topnika i porozlewaj te glutki gdzie masz gdzieniegdzie. Poza tym kup sobie jeszcze do zbierania nadmiaru cyny taką plecionkę mosiężna. Poza powyższym wygląda spoko. 

Dzięki za rady :) wszak znasz się na temacie, postaram się dawać mniej, muszę to wyczuć jeszcze, grunt że się trzyma, i nie ma takiego strachu że się rozpadnie , także tam gdzie się da to lutowanie ma jednak  rację bytu, plecionki popatrzę, bo fakt nic nie mam takiego , jeszcze tą starą lutownicą jadę, bo konkretniejszej jeszcze nie kupiłem, trochę gruby grot i grzeje się z  4 minuty ,  ale działa chociaż

1637727114876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna dobra rada. Jeśli to twój sprzęt to zauważyłem że masz strasznie zapieczony grot. WYCZYŚĆ GO KONIECZNIE. Tak jak Ci kiedyś pisałem na Pw czym czyścić. Nie używaj czasem papieru ściernego. Po każdym lucie jeśli grot doprowadzisz do czystości ja czyszczę w gąbce bądź też w wiórkach miedzianych (tylko sporadycznie). Wrzucam Ci zdjęcie jak mój grot wygląda podczas lutowania. Jego końcówka musi być srebrna. Naprawdę czysty grot przyspiesza ZNACZĄCO CZAS GRZANIA DETALU ORAZ POWODUJE ŻE BARDZO ŁATWO ROZLEWA CI SIĘ CYNĘ. Trzy zasady zatem są najistotniejsze czysty grot, dużo topnika no i mało cyny😉

IMG_20211124_063722.thumb.jpg.a94ec98defdbdea450cf23ee36e4e50e.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że tak się rozpisuję, ale jeszcze jedna mała porada. Do trudno dostępnych miejsc,  np lutowanie wewnątrz skrzynki (po prostu tam gdzie grotem prostym nie dojdziesz) warto mieć grot z zakrzywioną końcówką. Ja używam takiego w ciężko dostępnych miejscach.

obraz.png.4d1734899b7ecddddc6e0ac30c281038.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie ten byłby idealny do tych zaczepów w środku, bo tam faktycznie słaby dostęp, tylko ten grot  już do bardziej kompatybilnego sprzętu, bo  do tego vorela mojego pewnie nie pasuje, ale spoko czaję o co biega , to już przy zmianie na lepszą lutownicę będę myślał z wyborem grotu ,dzięki, dobrze wiedzieć co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Evildead napisał:

... kłódki te chyba jeszcze dorobię bo chyba zapomniałem, albo na rysunku voyagera nie ma , lub w blaszkach, Dzięki za plan

Proszę bardzo. Kłódek na zamknięciach skrzynki nie widziałem - raczej nie było. 2032803524_meser262@Zamknicia.thumb.jpg.a6cdc9287ea54597ac86e05f738351cc.jpg

 

Po jakimś czasie już nie były takie kompletne jak nówki sztuki i miały jeszcze inne elementy.1715302139_meser262@Skrzynkananarzdzia-1.thumb.jpg.f0399d04d4211ed0119d3008353c1dce.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
13 minut temu, OLO napisał:

Za teledysk piwesio a za Vadera cała skrzynka\m/

Tak jest @OLO👋, To Peter , Człowiek Legenda !!! , wielbiciel pojazdów Trzeciej Rzeszy 🙂, zapalony modelarz w wolnym czasie :) Old Schoolowiec

 

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba skończyłem górną płytę nadbudowy Elefanta ,   co prawda zvezda daje tylko podstawowe spawy, więc trzeba było co nie co podorabiać, te mniejsze przy włazach robione z pręcika z ramki ogrzanego zapalniczką, i jeszcze trochę i będę zamykał tą budę

IMG_20211226_191351793.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Ja sam gdy nie mam wenny lub pomyslu odkladam model na bok i wracam po dniu, dwoch. Pozwala mi to jeszcze raz przemyslec pewne rzeczy ,cos dodac cos ujac. Powodzenia ci zycze

Wena jest , czasu brak, ale już bliżej niż dalej,  mam ze trzy modele do przodu , ale chyba wolę pokończyć jeden i brać się za następny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Ja sam gdy nie mam wenny lub pomyslu odkladam model na bok i wracam po dniu, dwoch. Pozwala mi to jeszcze raz przemyslec pewne rzeczy ,cos dodac cos ujac

I to jest bardzo dobre podejście. Warto nad pewnymi rzeczami dwa razy się zastanowić niż później poprawiać.  Mi z braku czasu zajmuje to trochę więcej niż dzień lub dwa.

Pozdrawiam

Grzesiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregory napisał:

I to jest bardzo dobre podejście. Warto nad pewnymi rzeczami dwa razy się zastanowić niż później poprawiać.  Mi z braku czasu zajmuje to trochę więcej niż dzień lub dwa.

Pozdrawiam

Grzesiek 

Swoja drogą Ten set Voyagera może i drogi ale bardzo fajnie się z tym pracuje , jakoś to bardziej przejrzyste w instrukcji niż np Part który jest sztywniejszy jako blaszki jakby itp

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

 Co do blach , bywaja lepsze i gorsze zestawy, tzn. sa takie ktore nie wiele wnosza  a za to wygladaja gorzej jak oryginalne czesci modelu , a z niektorych wykorzystasz tylko pare elementow i na tym koniec.

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.