Skocz do zawartości

M36B1 GMC Academy 13279, 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie pojazdu i podstawka w robocie.

Na ostatnim zdjęciu mała próba zrobienia błota na bazie pasty AK i posiadanych pigmentów i zgromadzonych posypek.

Górne powierzchnie modelu też chyba wypada wapienkiem pociągnąć.

Figurant ma mieć w ręku wiadro z wapnem, w drugim pędzel/szczotkę

IMG_8001.JPG

IMG_8003.JPG

IMG_8005.JPG

IMG_8006.JPG

IMG_8007.JPG

IMG_8009.JPG

IMG_8011.JPG

IMG_8013.JPG

IMG_8014.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urozmaicenia z tyłu postawię murek na podmurówce kamiennej. Z tyłu będzie chyba jakieś bezlistne drzewo, skoro to zima...

IMG_8015.JPG

IMG_8017.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat paneli identyfikacyjnych badałem robiąc Shermana i M8 kilka lat temu: były i żółte i pomarańczowe; kiedyś myślałem, że to wina "przepalonych" zdjęć, ale bodajże Paweł mi to podjaśniał: Italeri wypuściło kiedyś model UH 34 Seahorse z mającą być pomalowaną na pomarańczowo (orange cośtam z Modelmastera) osłoną za wirnikiem głównym, a na oryginalnych zdjęciach z epoki (Wietnam) była żółciutka jak kanarek

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne płaskie części kadłuba przypudrowałem białą suchą pastelą i na tym chyba zakończę etap whitewash kamuflaż .

W niektórych miejscach wcierałem ją tak mocno, żeby "siadła", że kadłub trzeszczał

IMG_8018.JPG

IMG_8019.JPG

IMG_8020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko poziome powierzchnie; płytę czołową na siłę "dopasteliłem" w środkowej części i boki gdzieniegdzie. Reszta białą Valejo z pędzla, bezpośrednio na model po lakierze matowym

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze syfione: kupiłem MIG Acrylic Mud Muddy Ground, domieszam coś od siebie i będę sukcesywnie dokładał na wózki i na gąsienice. Na razie skupiłem się na podstawce i whitewash camo, a skoro pojazd ma stać na imitacji bruku, to i z błotem nie mogę przesadzić.

Odciąłem kilka duckbill, będą dyndać na drucie pod półką z tyłu kadłuba.

 

Odrobine śniegu tu i ówdzie zrobię chyba z sody oczyszczonej na kleju PVA.

 

Ma ktoś przepis/szablon na wiadro w skali 1:35? znalazłem coś w necie na kartonwork, ale mało satysfakcjonujące

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lipstein napisał:

Odrobine śniegu tu i ówdzie zrobię chyba z sody oczyszczonej na kleju PVA.

 

 

Zrób gdzieś na boku próbki czy to nie zżółknie, mi w ten sposób wyszły pośniegowe siki, gdzieś ktoś na forum pisał ze to pryskać trzeba lakierem to niby nie żółknie, ale to trzeba wypróbować.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, tank prawilny i fajnie zmalowany :super:, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, dla mnie takim wielkim bublem (oprócz tego kółka:mrgreen:) jest to że z przodu masz odwrotnie przyklejony bumper code. oznaczenia wielkiej jednostki (Major Unit)  w tym wypadku jest to 813 Tank Destroyer Battalion  79 Dywizji Piechoty były i są do dnia dzisiejszego  malowane ZAWSZE z LEWEJ strony pojazdu , oznaczenia pododdziału czyli kompanii/baterii/szwadronu w  wypadku Twojego Sluggera  jest to 11 pojazd baterii "A" były/są  ZAWSZE po prawej.  Szkolny błąd, tym bardziej ,że trochę tych amerykańskich pojazdów  skleiłeś . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Odwrotnie kółko dałeś :)

Nie znam tego zestawu i nie wiem jak wygląda to zestawowe kółko odwrotnie wklejone ale to co widzę przypomina mi tzw "smooth concave" wheel wprowadzone latem 1944 r.

Zdjęcie z sieci do celów dyskusji.

image.png.92b610c55d1d505a6dcd4bb3fbb06d65.png 

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumper code z przodu naklejone wedle instrukcji i boxartu, prawdopodobnie ze zdjęcia oryginalnego pojazdu: https://www.mojehobby.pl/products/U.S.ARMY-M36B1-GMC.html#gallery_start.

Kółko w wersji późnej wklejone jak najbardziej poprawnie, one nie miały lewej i prawej strony (ramka H w modelu).

Na jedynym zdjęciu przedstawiającym przód tego konkretnego egzemplarza nie widać nic poza gwiazdą i bridge plate

M36B1 Copper.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

Nie znam tego zestawu i nie wiem jak wygląda to zestawowe kółko odwrotnie wklejone ale to co widzę przypomina mi tzw "smooth concave" wheel wprowadzone latem 1944 r.

Zdjęcie z sieci do celów dyskusji.

image.png.92b610c55d1d505a6dcd4bb3fbb06d65.png 

Możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lipstein napisał:

Bumper code z przodu naklejone wedle instrukcji i boxartu, prawdopodobnie ze zdjęcia oryginalnego pojazdu: https://www.mojehobby.pl/products/U.S.ARMY-M36B1-GMC.html#gallery_start.

Kółko w wersji późnej wklejone jak najbardziej poprawnie, one nie miały lewej i prawej strony (ramka H w modelu).

Na jedynym zdjęciu przedstawiającym przód tego konkretnego egzemplarza nie widać nic poza gwiazdą i bridge plate

 

Oglądałem archiwalne zdjęcia 813TD Battalion i wygląda na to że na pojazdach bumper code malowano w sposób standardowy,  było też jedno zdjęcie przedstawiające Sluggera ale niestety z jego załogą z przodu także nic nie było widać, ale jeżeli jest zdjęcie tego konkretnego egzemplarza i nie ma z przodu  namalowanego bumper code , na Twoim miejscu zrobiłbym go tak jak na zdjęciu nie sugerowałbym się instrukcją bo małe żółte ludziki potrafią dać babola. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer pojazdu w kompanii znajdę, tego oznaczenia jednostki już nie, a z modelu nie odkleję bez strat...

Czyli lepiej niczego nie umieszczać. A może błotem i washem osłonę transmisji zapapram, bo co zrobić...

Ma ktoś na zbyciu 1 (jedną) odznakę, o taką:

images.jpg

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lipstein napisał:

numer pojazdu w kompanii znajdę, tego oznaczenia jednostki już nie, a z modelu nie odkleję bez strat...

Czyli lepiej niczego nie umieszczać. A może błotem i washem osłonę transmisji zapapram, bo co zrobić...

Ma ktoś na zbyciu 1 (jedną) odznakę, o taką:

images.jpg

Myślę że będzie dobrze:super:w końcu zdjęcie nie kłamie:mrgreen:. Takiej odznaki potrzebujesz na tank czy na ludka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 ludka; znalazłem na mojehobby takie coś: Peddinghaus-Decals 1078 USA Insignia Officers - Divisional Markings And Tank Corps , ale nie kupię tego dla 1 naklejki, a blaszka i tak wymaga malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lipstein napisał:

Na 1 ludka; znalazłem na mojehobby takie coś: Peddinghaus-Decals 1078 USA Insignia Officers - Divisional Markings And Tank Corps , ale nie kupię tego dla 1 naklejki, a blaszka i tak wymaga malowania

Mam kolorowe blaszki z Edka o takie:

https://www.ebay.pl/itm/401548958088?var=0&norover=1&mkevt=1&mkrid=4908-166454-595607-3&mkcid=2&mkscid=101&itemid=v1|401548958088|0&targetid=1903890147499&device=c&mktype=pla&googleloc=9067414&poi=&campaignid=19042591352&mkgroupid=141170669702&rlsatarget=pla-1903890147499&abcId=&merchantid=695093531&gclid=CjwKCAjw_MqgBhAGEiwAnYOAeuwIKl1hRbmV_goekzENEZ1kVRlEWwxieSPiatUhYu_z17Bhz8YTIRoCVP0QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.