Skocz do zawartości

M36B1 GMC Academy 13279, 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczenia zdarte, farba uzupełniona, nie dało się zdjąć kalki bez uszkodzenia.

Na załączonym przeze mnie zdjęciu oznaczenie jednostki (79 813 TD) jest chyba namalowane nad prawym błotnikiem, pod reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 09:21, Lipstein napisał:

Oznaczenia zdarte, farba uzupełniona, nie dało się zdjąć kalki bez uszkodzenia.

Na załączonym przeze mnie zdjęciu oznaczenie jednostki (79 813 TD) jest chyba namalowane nad prawym błotnikiem, pod reflektorem.

Na pewno jest super:super:. Po przeczytaniu Twojego wpisu i po dokładnym obejrzeniu tego zdjęcia myślę że masz rację, a małe wredne żółte ludziki znowu dały ciała z ta instrukcją nb. na pudełku jest wizerunek tego Jacksona, ale po remoncie z przedmuchiwaczem , jakim były poddawane te pojazdy w latach 50-tych:mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo.

Teraz działam nad podstawką: bezlistne drzewo, jakiś przekrzywiony znak drogowy, syf na ulicy i chyba finał.

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp na podstawie znaku z zestawu Mini Artu, na oko, rura oczywiście do skrócenia; wszystko ze śmieci z mojej szuflady

IMG_8025.JPG

IMG_8026.JPG

IMG_8027.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linę utrzymującą bambetle na płycie nasączyłem rozwodnionym klejem PVA i włoski zniknęły.

Przód pomalowany po usunięciu błędnie nałożonych kalek, z tyłu robocza wersja dyndających urwanych/zapasowych Duckbills 

IMG_8030.JPG

IMG_8032.JPG

IMG_8033.JPG

IMG_8031.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej: dodałem roślinki niskie i jeden suchy krzak za murkiem.

Eksperymentuje też ze śniegiem z sody oczyszczonej na rozwodniony bezbarwny klej PVA zamiast jak zazwyczaj na Wikol. na pierwszej fotce próbka na podłożu jakie mi zostało po przycięciu imitacji bruku z XPS. Trochę sody wysypałem na murek,  a na bruku eksperymentalna "zaspa". Specyfik z AK czy z Valejo może użyję później, w zależności od efektu po wyschnięciu kleju i od dostępności w lokalnym sklepie, trochę śniegu chcę też umieścić na kadłubie i na płachcie na betach z tyłu.

Ślady po wapnie na bruku będę oczywiście później poprawiał suchą pastelą i farba akrylową (plamy, kropki na podwoziu, na bruku i na mundurku figuranta.

Ma ktoś na zbyciu wiaderko w skali 1:35? Z RB już nie do zdobycia, a na wykonanie z innych materiałów na razie nie mam patentu...

IMG_8036.JPG

IMG_8037.JPG

IMG_8038.JPG

IMG_8039.JPG

IMG_8040.JPG

IMG_8041.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę, że właśnie taki efekt chciałem osiągnąć, ale jak na mój gust wyszło prawdopodobnie ;-).

Generalnie chodzi mi o klimat ze stycznia/lutego 1945 roku, już po likwidacji Wybrzuszenia, wzgórza Elsenborn na granicy z Reichem i czasem śnieg, czasem deszcz (jak wynika z relacji uczestników).

Najtrudniej będzie mi to samo zrobić sodą na trawie, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Godzinę temu, Lipstein napisał:

Przeszlifowane I jeszcze raz pomalowane. Robię zdjęcia aparatem w telefonie przy słabym świetle, nie mam chwilowo innych warunków

20231011_123201.JPG

20231011_123224.JPG

Wiaderko wyszło super:super: tylko Przyjacielu po raz kolejny wyważasz otwarte drzwi bo takie wiaderka można kupić za psie pieniądze z zestawów fototrawionych:D , a tak na marginesie ono z powodu tej obłości przy dnie bardziej przypomina plastykowe które byłoby mi potrzebne  jakby co z chęcią je wymienię na oznaki naramienne dla Tank Destroyer Battalion w 1/35. Pozdr.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyważam, raczej nie otwieram 😉 To celowe działanie w ramach zdobywania modelarskiej sprawności "sobieradka". Wiem, że efekt inny niż po użyciu wiadra z blaszki, ale satysfakcja większa.

Rysikiem do linii podziału blach wytrasowałem imitację przetłoczeń na blasze. Mam nadzieje, że już nie jest takie "plastikowe". Adams, nie pohandlujemy...

 

Musze jeszcze wyrzeźbić szczotkę, którą załogant pomazial wóz wapnem.

IMG_8127.JPG

IMG_8128.JPG

IMG_8129.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lipstein napisał:

Napisałem sprawność sobieradka, nie czarodzieja...

BTW, ciekawe na podwoziu jakiej firmy powstał ten dźwig, bo to chyba custom production...

Spieszę z wyjaśnieniem ten dźwig powstał na podstawie zamówienia US Army na ciężarówkę 6x6 o ładowności 6 ton. Podwozia były produkowane przez różne firmy ( w sumie 5) z takimi samymi silnikami Hercules HXD  i  wg. znormalizowanych planów  w trzech różnych długościach ramy krótki, długi i bardzo długi. Krótkie ramy były stosowane w ciągnikach artylerii, i różnych innych zabudowach specjalistycznych ( np. asfalciarka:D) długie w żurawiach, a bardzo długie w  transporterach-układaczach mostów . Ten konkretny pojazd został zbudowany przez Brockway Motor Company z zmontowanym dźwigiem marki Qickway napędzanym pomocniczym silnikiem benzynowym IHC :cool:. Pytasz z jakiego pojazdu można go zrobić to proste popatrz  na mordę:mrgreen:  toż to jest nic innego  jak White 666 który produkuje Hobby Boss , masz gotowe zawieszenie silnik i kabinę kierowcy do niewielkich przeróbek musisz tylko wydłużyć ramę i zbudować dźwig wystarczy trochę hippsu i profili z Evergreena:D. Nie niestety te oznaki naramienne TD to nie są kalki tylko blaszki z Edka, ale po tym jak wyprodukowałeś to wiaderko to co to dla Ciebie przyklejenie tych oznak to bułka z masłem :mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry dopiero teraz przypadkiem na to trafiłem...

 

W dniu 16.03.2023 o 14:38, Lipstein napisał:

znalazłem (...) takie coś: Peddinghaus-Decals 1078 USA Insignia Officers - Divisional Markings And Tank Corps

wg mnie szkoda kasy nawet jakby były za "piątaka"  - dwa razy miałem kontakt z kalkami firmy P-D i są kiepskie.

Strasznie twarde i ciężkie do formowania nawet zalewając hektolitrami Micro Set-Sol.

 

Podstawka bardzo fajnie wyszła  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M.A.V. napisał:

szkoda kasy nawet jakby były za "piątaka"  - dwa razy miałem kontakt z kalkami firmy P-D i są kiepskie.

Strasznie twarde i ciężkie do formowania nawet zalewając hektolitrami Micro Set-Sol.

MAV - jak ja Ci chłopie dziękuję za te słowa! Już miałem je w koszyku w MH!

 

Podstawka wygląda już trochę inaczej - dosypałem więcej sody, na czołg spadło trochę śniegu z pokruszonej suchej pasteli, za murkiem uschnięte drzewko - zdjęcia wstawię w miarę wolnego czasu.

 

Może niepomny na poprzednie nie najlepsze doświadczenia skuszę się jeszcze raz na zlecenie druku kalek z oznakami jednostek - kogo polecacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.