Skocz do zawartości

RWD 5bis SP-AJU.


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

No racja, dlatego trzeba to wyszlifować na gładko i tyle, ewentualnie można iść w jakieś kombinacje z fakturą powierzchni lakieru, żeby nie robić jakiegoś lustra.

Przeglądając ten wątek nakręciłem się na RWDziaki i sam się zastanawiam jak podejść do tematu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@arhtus, @KayFranzmoże pomożecie: przednia szyba w rwd 5 bis: u góry przy krawędzi skrzydła miała trójkątny wywietrznik, ale czy ta szyba była dzielona na pół? jakaś listwa / okucie przez środek?

Druga sprawa znalazłem relację z budowy od podstaw rwd w 1/32 :

tam  z przodu wewnątrz jest taki konstrukcyjny trójkąt z rurek od górnej krawędzi skrzydła i schodzi się tak jakby na środku półki z tablicą  przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.
Wywietrznik: trójkątny, wierzchołkiem w dół, odchylany do przodu (wypychany przez bowdena, jak w rowerku). Przednia szyba była z pleksi, więc nie ma potrzeby żadnej dodatkowej ramki, to był pełny arkusz w kształcie półłuku.  Obejrzyj zdjęcia, jest ich mnóstwo.

 

2. Ok, dobrze widzisz. tak było. Rurki 1/2" (albo 5/8") - czyli znacznie cieńsze niż te tworzące ramę kabiny. Na nich zawieszona w czasie lotu atlantyckiego na wprost oczu pilota była druga busola.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrą stronę podążam...skleiłem w całość i  wygładziłem boki kadłubka.

20211216_002543.jpg

20211216_002610.jpg

20211216_002705.jpg

20211216_002721.jpg

Próbuję wygiąć przednią szybę, próbki są 1639754130094158475895327684287.thumb.jpg.4d0caaf343bd541e7b2fd2f834711477.jpgobiecujące.

Jak się uda będzie kryształ...

16397544333556760898233517169486.thumb.jpg.719ffeac7f840b25cd71155c56a0e639.jpg

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przestawić orczyk? Gdyby tam, gdzie go przykleiłeś, pilot miał trzymać stopy, toby sobie kolanami uszy zakrywał. Chociaż z drugiej strony - Skarżyński pisał we wspomnieniach, że "...kabina była wygłuszona..."

Ale mam wrażenie, że jednakowoż chyba raczej prawie na pewno był tutaj:

TBO75.jpg.d90be1532f95ace4f46917b42aee6c19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę. Scyzoryk już masz.

Z zupełnie innej skrzynki - "Tak i oni doszli, Józku...".

 

doszli.jpg.12df8d986dd32cc24f4cb2ee40af9807.jpg

Ciut później niż pierwotnie planowałem, w czym spora też i moja "zasługa". Ale że Święta za progiem, to ciąg dalszy załatwiać będziemy po Nowym Roku.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KayFranz napisał:

Święta za progiem, to ciąg dalszy załatwiać będziemy po Nowym Roku.

Akurat, trochę wolnego, to będziesz mógł arkusze spokojnie pociąć na kawałki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kadłub to juz docelowo pomalowany?

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ...to egzemplarz treningowy.

Jak zacznę glucić na  docelowym to po kilku próbach będzie wyglądał tak samo...🤣

 

Kopytko się nie sprawdza w zwykłej lutownicy- klei się, muszę z roboty przywieźć lutownicę z regulowaną temperaturą grotu,

Wtedy powinno delikatniej miękknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potrenuj wyprowadzanie powierzchni na gładko. Surfacerek i przecierka i tak do momentu aż nie zniknie ta faktura na tworzywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie było wyobrażenie zts-u na temat płótna...

Egzemplarz nr.2 jest już gładki jak pupcia niemowlęcia, i chyba nawet zbyt gładki.

 

Dalsz próby wyginania oszklenia - najlepiej wychodzi na prostownicy do włosów.

Żona pozwoliła...

16398655403468404993184874017358.jpg

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.