Skocz do zawartości

Bf 109 1:48 G-10 Erla Eduard


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Bengal napisał:

Zawsze można położyć na nie delikatnie mat :)

 

To znów będziesz miał taki efekt, jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno błyszczeć. Zresztą zawsze można przelecieć finalny efekt delikatnie i z wyczuciem lakierem matowym i będzie ok. Chodzi o to, żeby nie zalać ich lakierem, bo wtedy faktycznie otrzymasz taki sam efekt jak obecnie.

Edytowane przez piotr2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MIRO napisał:

Mat "zjada" kredki do zera. Znika wszystko.

Niekoniecznie. Stosowałem kilka razy lakier matowy na kredki, kładziony w delikatnych suchych warstwach i nic z nimi się nie stało, ale nadal twierdzę, że lepiej bawić się nimi już po wszystkich lakierach i innych olejnych specyfikach 😉  

Edytowane przez piotr2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

troszkę do przodu :)

 

pomysł z kredkami przed lakierem chyba był jednak strzałem w kolano, wyszły teraz czarne kreski zamiast ładnych przebarwień, będzie trzeba poprawiać :)

IMG_3222.JPG

IMG_3223.JPG

IMG_3224.JPG

IMG_3225.JPG

IMG_3226.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, barszczo napisał:

Jak dla mnie kratka trochę za bardzo się przebija, ale całość w italiańskich barwach się broni. Podoba się :super:.

 

Ale w szkockich broniła by się lepiej.

Ja tam tych czarnych krech nie widzę, może zbyt krytycznie patrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaruk napisał:

może zbyt krytycznie patrzysz

Może tak, po prostu to nie mój styl malowania i jestem trochę przeczulony, oświetlenie do zdjęć też robi swoje. Ale jak już pisałem, całość na plus wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 109 nie powinien mieć od spodu na ogonie lini podziału dokładnie tak jak się klei połówki? W swoim też to wspanialomyslnie poszpachlowalem a potem była niespodzianka 🤣 

Sprawdz z instrukcją proszę bo gdybam tylko sobie. Mi się spod bardzo podoba... tyko trzeba go wybrudzić  jeszcze... co do góry jakoś ten zielony z nim nie dokonca... No ale może tak italiany malowali. Na pewno kalki strasznie mocno wystają z tła i trzeba by je trochę przytłumić. W przyrodzie nie występują takie kolory jak idealny biały i idealny czarny, wszystko jest raczej szarawe brązowawe i take nijakie 😉 biały to zobaczysz tylko jak słońce się odbije od krawędzi noża i ugodzi cię w rogówkę 😀

 

[Edit] dobra przejzalem warsztat od początku i chyba masz za mocne źródło światła jak robisz foty w na tym czarnym bo kolory zupełnie inaczej wygladaj niż w świetle dziennym. Tak na prawdę tylko Ty możesz stwierdzić czy ten kolor na zdjęciu co wyszedł to tak samo jest jak na niego patrzysz czy jakiś np wyblaknięty. Ciężka sprawa z tym zdjęciami- a szczególnie pstrykanie po nocach 😉

Edytowane przez alienus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta kratka na RLM 75 nie jest taka tragiczna. Możesz spróbować ją delikatnie zniwelować mocno rozcieńczoną farbą. Ja czasami w takich przypadkach wykonuję wash na satynowym lakierze,  poprzez który farba olejna tworzy swoisty filtr na modelu, który dodatkowo przytłumia takie przerysowane efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alienus napisał:

A 109 nie powinien mieć od spodu na ogonie lini podziału dokładnie tak jak się klei połówki?

Powinien mieć. Na grzbiecie i na spodzie kadłuba.

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 22:52, barszczo napisał:

Jak dla mnie kratka trochę za bardzo się przebija, ale całość w italiańskich barwach się broni. Podoba się :super:.

Już poprawiać malowania nie będę :) ale też mam mieszane uczucia hehe

dzięki :piwo:

W dniu 3.05.2022 o 23:07, zaruk napisał:

 

Ale w szkockich broniła by się lepiej.

Ja tam tych czarnych krech nie widzę, może zbyt krytycznie patrzysz.

Widać widać :) zaraz na końcu wrzucę fotki :)

 

W dniu 3.05.2022 o 23:41, alienus napisał:

A 109 nie powinien mieć od spodu na ogonie lini podziału dokładnie tak jak się klei połówki? W swoim też to wspanialomyslnie poszpachlowalem a potem była niespodzianka 🤣 

Sprawdz z instrukcją proszę bo gdybam tylko sobie. Mi się spod bardzo podoba... tyko trzeba go wybrudzić  jeszcze... co do góry jakoś ten zielony z nim nie dokonca... No ale może tak italiany malowali. Na pewno kalki strasznie mocno wystają z tła i trzeba by je trochę przytłumić. W przyrodzie nie występują takie kolory jak idealny biały i idealny czarny, wszystko jest raczej szarawe brązowawe i take nijakie 😉 biały to zobaczysz tylko jak słońce się odbije od krawędzi noża i ugodzi cię w rogówkę 😀

 

[Edit] dobra przejzalem warsztat od początku i chyba masz za mocne źródło światła jak robisz foty w na tym czarnym bo kolory zupełnie inaczej wygladaj niż w świetle dziennym. Tak na prawdę tylko Ty możesz stwierdzić czy ten kolor na zdjęciu co wyszedł to tak samo jest jak na niego patrzysz czy jakiś np wyblaknięty. Ciężka sprawa z tym zdjęciami- a szczególnie pstrykanie po nocach 😉

Co do linii masz/macie racje :)

odpuściłem już ..  może moja głupota, może lenistwo, ale po cudownie samoskładalnej tamce ten edek mnie zirytował łączeniem połówek, na górze próbowałem przeryć, wyszło krzywo, nie liczyłem ile razy szpachowałem i dół odpuściłem i tak nie będzie nigdzie wystawiany :)

 

W dniu 4.05.2022 o 10:27, barszczo napisał:

Tak jest. Na górze ma, więc na spodzie pewnie też wink4.

Niestety nie ma ::)

 

 

Parę zdjęć na szybko - następne zrobię na biały tle :)  może będzie lepiej widać :)

część "tych czarnych" kresek to wash, który będzie jeszcze zmywany, będzie subtelniejszy, wrzucam bo teraz akurat mam chwilkę :)

 

279064700_2231674830332375_309897255224978647_n.jpg

279205593_523382049246276_8297218805805159793_n.jpg

279206143_887061912163483_3134464777703400942_n.jpg

279412145_5016623258452379_7175405235777301986_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Jedynie na co zwrócę uwagę na przyszłość, to umiejscowienie tego stencila. Powinien być wyżej (w tym rowku, jaki pozostawiła po sobie opuszczona klapa), ale wiem, że instrukcja edka w tym przypadku nie jest zbyt jasna :) 

dsad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, alienus napisał:

Aaa to żeby się postarać to wystawiać gdzieś coś trzeba 🤔? No nie pomyślałem o tym i ciągle  robię tylko dla siebie na półkę 😅

Może źle to zabrzmiało :) ale czasem coś nie pójdzie po myśli i taki model jest "gorszej" kategorii :D

10 godzin temu, piotr2498 napisał:

Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Jedynie na co zwrócę uwagę na przyszłość, to umiejscowienie tego stencila. Powinien być wyżej (w tym rowku, jaki pozostawiła po sobie opuszczona klapa), ale wiem, że instrukcja edka w tym przypadku nie jest zbyt jasna :) 

a to nie wiedziałem 😞 dzięki, zapamiętam na przyszłość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bengal napisał:

Mam pytanie o kolor śmigła, RLM70 jest poprawnym kolorem?

Tak jest, od wewnątrz bywał zazwyczaj starty do gołego metalu w górnej części łopat. Dla przykładu tutaj praktycznie 2/3 wysokości:

126629.thumb.jpg.10c5c64dc49f9886a1a2ac15915c6040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.