Jump to content

Pz.Kpfw. II , Charków 1942

Ficmajster
 Share

Recommended Posts

Model wyglada bardzo fajnie , mi sie podoba choc sa miejsca ktore trza by poprawic lub zmienic 

1. ulozenie gasienic zwlaszcza tej z lewej strony

pazner1.jpg

2. odcinek gasienicy lezacy na blotniku , wyglada na lezacy ot tak sobie luzno gdzie bylo miejsce

IMG_9166.JPG

3 lezaca na gornym  pancerzy (nie powinna byc ona przymocowana do przedniego pancerza) wyglada na przymocowana metalowa listwa ktora jest tak samo pordzewiala jak gasienica, pancerniak wyglada :super: choc mundur powinien byc w odcieniu czerni.Kable do sluchawek o ile dobrze pamietam powinne byc w odcieniu czrwieni. Pomimo tego jak juz napisalem wyglada na tej postawce naprawde fajnie.

IMG_9127.JPG

• Like 4

Budowy modelu nie będę oceniać. 20 lat minęło odkąd zbudowałem jakiś pojazd w tej skali. Chciałoby się to powtórzyć ale okazji nie mam. 
Malowanie samego pojazdu i jego postarzanie całkiem zacne. Pewnie można by wycisnąć więcej (pogłębić kolory, zróżnicować odcień szarego) ale i tak jest fajnie.
Ludzik wygląda stosunkowo biednie i płasko. W pierwszym momencie myślałem iż to 1:72...

• Like 1

Bardzo fajny, super wyszedł!

11 godzin temu, Ficmajster napisał:

Lubię eksperymentować na starych modelach od Tamki w 1:35 

Ja też. Niestety nie wszystkie już są dostępne. Np. Mardera II w malowaniu z mordką "złodzieja węgla"  już chyba nie robią. Może nie są to Dragony (np. sprawdzałem i stara tamijowska Pantera A ma bodaj 5 mm za długi kadłub i parę mm za szerokie jarzmo), ale za to są tanie, szybko się je składa i są idealne do eksperymentowania. Bezstresowo się je składa (przynajmniej niektóre...). Tego Panzer II to można w pół godziny złożyć, jeśli się nie waloryzuje.

A kiedyś to innej opcji nie było. W latach 80-tych F. Verlinden późnego Tygrysa robił z  Tamiyi i Nichimo (jeden czołg z dwóch zestawów). Teraz niedawno widziałem na allegro, że ten stary tamkowy Tiger (formy z lat 70-tych) poszedł za 110 zł (są miłośnicy modeli "retro").

• Like 1

@bulik58dziękuję ci za twoje uwagi , co do gąsienic , musiałbym mieć ogniwkowe bo na tych gumowych słabo da zrobić się cokolwiek , model składany był prosto z pudła. Z czasem nabierania doświadczenia będę zwracał uwagę na takie właśnie drobne detale i szczegóły jak kolor kabla do słuchawek. Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze ! 🤠

Godzinę temu, Ficmajster napisał:

@bulik58dziękuję ci za twoje uwagi , co do gąsienic , musiałbym mieć ogniwkowe bo na tych gumowych słabo da zrobić się cokolwiek , model składany był prosto z pudła. Z czasem nabierania doświadczenia będę zwracał uwagę na takie właśnie drobne detale i szczegóły jak kolor kabla do słuchawek. Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze ! 🤠

Czy ten pancerniak siedzacy we wlazie nie nalezy czasem do  tego zestawu?  Obstawiam ze tak 😆, oni maja raczej pozniejszego typu ubranka . Tu masz jedna z wielu stronek o umundurowaniu  czolgistow , dolaczylem rownierz fotke na ktorej widac kolor kabli do sluchawek

https://equipment.fandom.com/wiki/Panzertruppen_uniform

1827763484_(((((.....(...................1)Canada.Leopard2CMexasTWMP.(1).jpg.3658744f785ddea44acb8025a71013df.jpg

funkgeräte der wehrmacht

Edited by bulik58
  • Like 1

W tym dziale staram się nie oceniać modeli już gotowych bo już na zmiany konstrukcyjne jest za późno. 
W tym konkretnym pojeździe (możliwe jego daty produkcji) myślę że temat słuchawek i kolorów jest warty podkreślenia.

12 godzin temu, Ficmajster napisał:

... model składany był prosto z pudła.

To ważna informacja. Dodam tylko że (model) to produkcja z 1942 roku. 
Pojazd w wersji ausf.F produkowany od marca 1941 roku - montownie to Ursus i Famo.
Produkcja trwała do lipca 1942 roku (Ursus) i czerwca 1942 roku (Famo).

12 godzin temu, Ficmajster napisał:

... będę zwracał uwagę na takie właśnie drobne detale i szczegóły jak kolor kabla do słuchawek.

:arrow:  Słuchawki używane jeszcze w 1941 roku - różnica D-ca ,a radiooperator to rodzaj wtyczki.1968254427_meser262@suchawki1941-1.jpg.e6784b5642aa64060adb3dec18963aa5.jpg

:arrow:   Słuchawki nowe używane w 1942 roku - 2889545_meser262@suchawki1942-1.thumb.jpg.87e7e9f23729b78dbc68d9ae08dabdc2.jpg

247924873_meser262@suchawki1942-2.jpg.a3814119567709c588783165edb9ef7d.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

• Like 1