Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. II , Charków 1942


Ficmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem ! Bardzo dawno mnie tutaj nie było a sporo modeli się zrobiło więc czas znowu coś pokazać....Lubię eksperymentować na starych modelach od Tamki w 1:35  więc wrzucam zdjęcia Panzera w malowaniu 3 Dywizji Pancernej. Pozdrawiam wszystkich 😉 

IMG_9172.JPG

IMG_9166.JPG

IMG_9127.JPG

pazner1.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowy modelu nie będę oceniać. 20 lat minęło odkąd zbudowałem jakiś pojazd w tej skali. Chciałoby się to powtórzyć ale okazji nie mam. 
Malowanie samego pojazdu i jego postarzanie całkiem zacne. Pewnie można by wycisnąć więcej (pogłębić kolory, zróżnicować odcień szarego) ale i tak jest fajnie.
Ludzik wygląda stosunkowo biednie i płasko. W pierwszym momencie myślałem iż to 1:72...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, super wyszedł!

 

11 godzin temu, Ficmajster napisał:

Lubię eksperymentować na starych modelach od Tamki w 1:35 

 

Ja też. Niestety nie wszystkie już są dostępne. Np. Mardera II w malowaniu z mordką "złodzieja węgla"  już chyba nie robią. Może nie są to Dragony (np. sprawdzałem i stara tamijowska Pantera A ma bodaj 5 mm za długi kadłub i parę mm za szerokie jarzmo), ale za to są tanie, szybko się je składa i są idealne do eksperymentowania. Bezstresowo się je składa (przynajmniej niektóre...). Tego Panzer II to można w pół godziny złożyć, jeśli się nie waloryzuje.

 

A kiedyś to innej opcji nie było. W latach 80-tych F. Verlinden późnego Tygrysa robił z  Tamiyi i Nichimo (jeden czołg z dwóch zestawów). Teraz niedawno widziałem na allegro, że ten stary tamkowy Tiger (formy z lat 70-tych) poszedł za 110 zł (są miłośnicy modeli "retro").

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wykonana dioramka. Bardzo naturalne ślady eksploatacji na czołgu. Ciekawa poza czołgisty- o wyrazie twarzy nawet nie zapomniałeś. Typowo letnia wiejska sceneria- sielsko, anielsko, roślinki i kurz........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58dziękuję ci za twoje uwagi , co do gąsienic , musiałbym mieć ogniwkowe bo na tych gumowych słabo da zrobić się cokolwiek , model składany był prosto z pudła. Z czasem nabierania doświadczenia będę zwracał uwagę na takie właśnie drobne detale i szczegóły jak kolor kabla do słuchawek. Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze ! 🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale staram się nie oceniać modeli już gotowych bo już na zmiany konstrukcyjne jest za późno. 
W tym konkretnym pojeździe (możliwe jego daty produkcji) myślę że temat słuchawek i kolorów jest warty podkreślenia.
 

12 godzin temu, Ficmajster napisał:

... model składany był prosto z pudła.

 

To ważna informacja. Dodam tylko że (model) to produkcja z 1942 roku. 
Pojazd w wersji ausf.F produkowany od marca 1941 roku - montownie to Ursus i Famo.
Produkcja trwała do lipca 1942 roku (Ursus) i czerwca 1942 roku (Famo).

 

12 godzin temu, Ficmajster napisał:

... będę zwracał uwagę na takie właśnie drobne detale i szczegóły jak kolor kabla do słuchawek.

 

:arrow:  Słuchawki używane jeszcze w 1941 roku - różnica D-ca ,a radiooperator to rodzaj wtyczki.1968254427_meser262@suchawki1941-1.jpg.e6784b5642aa64060adb3dec18963aa5.jpg

 

:arrow:   Słuchawki nowe używane w 1942 roku - 2889545_meser262@suchawki1942-1.thumb.jpg.87e7e9f23729b78dbc68d9ae08dabdc2.jpg

 

247924873_meser262@suchawki1942-2.jpg.a3814119567709c588783165edb9ef7d.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.