Skocz do zawartości

[haska] Warsztat waloryzowany, F-104C Starfighter 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po robocie  wytarłem łosza i dałem trochę olejów miga. Niestety słabo widać efekty na zdjęciu.  Muszę w końcu kupić kartę sd do aparatu. Może ktoś ma na zbyciu takową, ale nie większą niż 2 GB ?.

 

 

 

 

IMG_20220221_194233.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kowal76 napisał:

Dziś po robocie  wytarłem łosza i dałem trochę olejów miga. Niestety słabo widać efekty na zdjęciu.  Muszę w końcu kupić kartę sd do aparatu. Może ktoś ma na zbyciu takową, ale nie większą niż 2 GB ?.

 

 

 

 

IMG_20220221_194233.jpg

Jakiego używasz washa ? Jakiej marki a może samodzielnie wykonywanego ? Po jakim czasie usuwasz jego nadmiar i w jaki sposób ? Szmatką czy może patyczkami higienicznymi ? Nadmiar usuwasz na sucho czy z użyciem np szmatki nasączonej białym spirytusem i ostatnie pytanie wash usuwasz wzdłuż czy w poprzek linii? Pytania może i banalne ale mam ciągle problem z usuwaniem nadmiaru washa i ciągle go wymywam z linii podziałowych i zakamarków :(.

I mała uwaga, ten panel na spodzie kadłuba pomalowany na złoto powinien być randome tan. Jak długo interesuję się samolotami F-104 to nie spotkałem się by ten element miał kolor złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd jaki możesz popełniać to ścieranie washa odrazu po aplikacji. Odczekaj 20-30. Dopiero jak zaschnie scierasz go. Ścierać możesz i patyczkami i ręcznikiem papierowym, gąbka do makijażu. I raczej suchymi, chyba że gdzieś nie schodzi. Starasz się ścierać w kierunku przepływu powietrza. Jeżeli mimo to wash Ci nie siada w liniach, opcje są jeszcze następujące

1. Za płytkie linie podziału 

2. Zalane lakierem bezbarwnym linie podziału

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moses napisał:

Pierwszy błąd jaki możesz popełniać to ścieranie washa odrazu po aplikacji. Odczekaj 20-30. Dopiero jak zaschnie scierasz go. Ścierać możesz i patyczkami i ręcznikiem papierowym, gąbka do makijażu. I raczej suchymi, chyba że gdzieś nie schodzi. Starasz się ścierać w kierunku przepływu powietrza. Jeżeli mimo to wash Ci nie siada w liniach, opcje są jeszcze następujące

1. Za płytkie linie podziału 

2. Zalane lakierem bezbarwnym linie podziału

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barszczo napisał:

Bardzo ładnie wygląda. Z washem widzę batalia wygrana :super:.

Dzięki. Z washem tylko problemy na kalkach są, ale jakoś tam wygląda. Model na półkę, więc spiny nie mam :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kowal76 napisał:

Tak jak Moses napisał. Ja używam gotowca Tamki.  Ta oslona jest khaki nie złota. Tak wyszło na zdjęciu.

Wg zdjęć to jest randome tan a nie khaki. Może być to odcień ciemniejszy albo jaśniejszy ale z pewnością nie jest tak ciemny jakby to miało być khaki. Być może w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej ale wrażenie jest takie jak napisałem. 

Ogólnie model prezentuje się bardzo ładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Wg zdjęć to jest randome tan a nie khaki. Może być to odcień ciemniejszy albo jaśniejszy ale z pewnością nie jest tak ciemny jakby to miało być khaki. Być może w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej ale wrażenie jest takie jak napisałem. 

Ogólnie model prezentuje się bardzo ładnie.

A ja patrzałem na instrukcję :). Jest jak jest :). Ten Tan jest z tyłu na płetwie zgodnie z instrukcją. W sumie to może dziś poprawię jak mi się będzie chciało :) . Dzięki za zwrócenie uwagi.

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kowal76 napisał:

A ja patrzałem na instrukcję :). Jest jak jest :). Ten Tan jest z tyłu na płetwie zgodnie z instrukcją. W sumie to może dziś poprawię jak mi się będzie chciało :) . Dzięki za zwrócenie uwagi.

W wersjach późniejszych randome tan znajdował się jeszcze na elementach na grzbiecie kadłuba za kabiną pilota. 

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łezka w oku się zakręciła dokładnie takiego samego 22 lata temu złożyłem. Sorki że w twoim wątku.

78110365_F-104CStarfighter01.thumb.JPG.4766f1c7ae5005b6ece1bbd69dc35442.JPG

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kowal76 napisał:

Galerię mam zrobić tylko w wątku Hasegawy, czy w ogólnej  galerii także ?

Jako, że model bierze udział w projekcie Sklejamy tanią Hasegawę to jak najbardziej w tym wątku. Oczywiście jeśli wrzucisz druga niezależnie galerię do galerii ogólnej to nic się nie stanie ale przede wszystkim galeria ukończonego modelu mile widziana jest właśnie w tym konkretnym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.