Skocz do zawartości

[haska] Warsztat waloryzowany, F-104C Starfighter 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Moses napisał:

Przetrzyj te wszystkie wystające elementy i krawędzie w kokpicie suchym pędzlem

Są lekko przytarte. Na zdjęciu słabo widać.

 

Tutaj trochę lepiej.

 

IMG_20220123_173311.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kowal76 napisał:

Kadłub zamknięty i niech dobrze teraz klej wyschnie. Generalnie dobre spasowanie :).

 

Pytanko mam. F 104 C  były uzbrojone w pociski  AIM 9 B ?.

 

IMG_20220125_175357.jpg

Tak, przenosił dwa takie pociski na końcach skrzydeł chociaż można je było montować również na wyrzutniach podkadłubowych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki i pylony pod rakiety gotowe.  Pozostanie na koniec zrobienie jakiś śladów eksploatacji.  Co do łosza, to jest szary.  Niestety zestawowe kalki są bardzo grube i nie za dobrze  to wygląda . Oczywiście potraktowane płynem Super Strong Tamki. 

 

 

IMG_20220127_171032.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają, można sobie wyobrazić całość. W kwestii kalek standard, grube i trzeba wciskać w linie, źle się układają na obłościach. Uważaj też bo stara Hasegawa potrafi zrobić psikusa po płynach. U mnie kiedyś pomarszczyły się standardowo ale nie chciały się już rozprostować i ułożyć. Kupa nerwów, nasączania płynami, rolowania wacikami i jakoś poszło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na to,  czego najbardziej nie lubię  przy sklejaniu. Chodzi o szlifowanie i szpachlowanie. Generalnie szpachli jak użyję, to tyl;ko Vallejo do bardzo małych szparek.  Tam gdzie trzeba było więcej, to daję klej CA.  

 

 

 

 

IMG_20220128_183432.jpg

IMG_20220128_183444.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 17:52, barszczo napisał:

Ładnie. Będzie polerka przed śrebrem?

Z pewnością pierwszą warstwę podkładu warto przeszlifować w miejscach gdzie widać niedoskonałości wymagające poprawek i ponownie uzupełnić starte braki. Przed nałożeniem metalizerów można nałożyć alcladwy preparat swego rodzaju lakier bezbarwny zwany Honey, który wyrównuje powierzchnię i dopiero wtedy malować metalizerami np Alclada czy innego producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, abtb napisał:

Z tego wniosek taki, że pora już żebym odwiedził optyka :haha:

Na górze biały H 1,  a na dole jasny szary H 57  :). Nie martw się,  nie jesteś sam, ja też już mam problemy ze wzrokiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kowal76 napisał:

Tam gdzie są niedoskonałości, to wiadomo że poprawiam. Co do łosza to go jeszcze nie ma. Jest preszajding i na to cienkie warstwy farby. Na zdjęciu słabo widać.

Aaaa to źle widziałem. Myślałem, że wash już nałożyłeś na skrzydła i stąd moje pytanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakiś pomysł na te grube kalki Hasegawy ?. Trochę się obawiam tych większych na obłościach itp. Czy ten niebieski płyn od Gunze Mr.Hobby MS-234 MARK SETTER NEO   może być przydatny ? Ja używan tylko płynu super strong od Tamki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.