Skocz do zawartości

[haska] Warsztat waloryzowany, F-104C Starfighter 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę zamykać kadłuba z racji braku kalek 3D do kokpitu. Czekam już na nie miesiąc czasu i mam nadzieję, że niebawem dotrą.  W związku z tym robię co można :). 

Dałem troszkę łosza na burtach połówek kadłuba. Elementy silnika wklejone  w  połówkę kadłuba.  Zbiorniki psiknięte już C 8. Pomalowałem też fotel do końca. Więcej z niego raczej nie wyciągnę, a na żywo wygląda lepiej niż na tych  zdjęciach :).

 

IMG_20220109_172413.jpg

IMG_20220109_172358.jpg

IMG_20220109_175904.jpg

IMG_20220109_172321.jpg

IMG_20220109_172243.jpg

IMG_20220109_172310.jpg

IMG_20220109_172336.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończy mi się cierpliwość. Znowu termin zamówionych kalek 3 D Quinta przesumięty na 20.01. Zaraz będą dwa miesiące jak zamówiem z przedpłatą.  Może przesadziłem 1,5 miesiąca :).

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy podwozia skończone. Zabrałem się też za malowanie owiewki.

 

Co do zbiorników, to na ich końcówkach są przewidziane kalkomanie w postaci trzech pasków. Jednak na zdjęciu w necie widać, że jest inaczej.  Jest pas, ale cały czerwony z białymi końcówkami :). Trzeba będzie go w takim razie namalować.

 

IMG_20220115_185257.jpg

IMG_20220115_185722.jpg

IMG_20220115_183308.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kowal76 napisał:

Klapy podwozia skończone. Zabrałem się też za malowanie owiewki.

 

Co do zbiorników, to na ich końcówkach są przewidziane kalkomanie w postaci trzech pasków. Jednak na zdjęciu w necie widać, że jest inaczej.  Jest pas, ale cały czerwony z białymi końcówkami :). Trzeba będzie go w takim razie namalować.

 

IMG_20220115_185257.jpg

IMG_20220115_185722.jpg

IMG_20220115_183308.jpg

Fajna robota ! Podoba mi się :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Jakiego kleju użyłeś do przyklejenia tablicy przyrządów z Quinta Studio ? Z tego co mi wiadomo to te tablice nie mają swojego kleju i należy używać klejów innych producentów. 

Tego wikolu od miga co wcześniej  pisałem :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym dokończyłem malowanie oszklenia, które zazwyczaj maluję  jak jest przyklejone do modelu. Tym razem jakoś tak wyszło, że pomalowałem przed :). Kokpit też już gotowy. Fotel i drążek wkleję  na sam koniec oczywiście. Tylko przymiarka na sucho była. Drążek może bym już dokleił, ale chyba będzie  on utrudniać wklejenie na koniec tablicy wraz podstawą celownika. Czas więc na zamykanie kadłuba .

 

IMG_20220123_175116.jpg

IMG_20220123_173244_1.jpg

IMG_20220123_173311.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Coraz bardziej mi się podoba. Przede mną trzy takie Starfightery w 48 z Hasegawy :).

W takim razie do dzieła :).  Ja chciałbym zrobić jeszcze jedną Hasegawę, ale wersję G lub S. Tylko muszę go jeszcze kupić gdzieś  :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kowal76 napisał:

W takim razie do dzieła :).  Ja chciałbym zrobić jeszcze jedną Hasegawę, ale wersję G lub S. Tylko muszę go jeszcze kupić gdzieś  :).

Muszą jeszcze poczekać aż się odrobię z wcześniejszymi projektami już na warsztacie :). Wersję G możesz znaleźć w sieci podobnie jak J ale S to już w 48 pozostaje Ci Kinetic. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, muszę przyznać że te kalki 3D Quinty prezentują się bardzo dobrze. Robię właśnie Spitfira II i mocno się zastanawiam czy nie kupić do niego takiego gotowca 3D od Edwarda, tam jest dodatkowo jeszcze mała blaszka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, barszczo napisał:

Świetnie to wygląda, muszę przyznać że te kalki 3D Quinty prezentują się bardzo dobrze. Robię właśnie Spitfira II i mocno się zastanawiam czy nie kupić do niego takiego gotowca 3D od Edwarda, tam jest dodatkowo jeszcze mała blaszka.

Mi też przypadły do gustu. Wolę je od blaszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj te wszystkie wystające elementy i krawędzie w kokpicie suchym pędzlem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.