Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panzerjägerwageny były etatowo w pociągach pancernych BP-44. Brakowało ich nawet dla tych pociągów (planowano też wzmacniać nimi starsze BP-42, co nie wyszło) więc nie wiem, czy zdarzyłoby się, by znalazły się gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego, że nie mogło mieć miejsca podczepienie wagonu żołnierzy, wagonu z zapasami żywności i amunicji, wagonu z tygrysem oraz wagonu osłaniającego p.panc, celem podrzucenia pod linię np. frontu, czy podciągnięcie i dopełnienie zapasów/transportu na innej stacji(przeładunek na ew. doczepienie do reszty transportu).

 

No nic:

czy zdarzyłoby się, by znalazły się gdzieś indziej Smile

Zawsze musi być ten 1 raz,prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, Ty to żadnego umiarkowania w tych swoich przedsięwzięciach nie masz... niezły pomysł, na platformach często były namioty i praktycznie całe obozowiska koczowników - wdzięczny temat.

oczywiście że pamperek to ludzik (jako rodzony Poznaniak potwierdzam), właściwie ładne słowo, może sie przyjąc na forum. pozdrawiam i czekam na sprzedaż biletów... (Nach Ostfront, eine Platzkarte neben Tiger, bitte...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilka dnie zaglądałem i proszę jak prace idą do przodu ! Widać Szkopy miały fantazje nie tylko do czołgów ale "kolejowe potwory" to też ich domena. Wyglądają jak innego świata trochę, ale już robią wrażenie. ta wieża od Pz IV faktycznie tak była seryjnie produkowana ? czy to takie bieda-rozwiązanie końca wojny ?!

Bardzo ładnie prezentują się te panzerwagony. Czekam na dalsze postępy i trzymam kciuki taaakoo mocnooo!!

 

Andrzej_LK - jasna sprawa ze "pamperki" są z Poznania ;) nazwa przyjacielska i neutralna, pasuje do wszystkiego. A co do frontu wschodniego to nie bój sie, skrzykniemy się z chłopakami z forum i przyślemy Ci kilka paczek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IV faktycznie tak była seryjnie produkowana ?

Na tej platformie jest bodajże od J, były także z mniejszymi od innych czołgów(takie widziałem fotki), stosowali też wieże od teciaków.

Także można stwierdzić, że były to seryjne wieże( oraz zdobyczne)

Bardzo ładnie prezentują się te panzerwagony.

Faktycznie dość ciekawie to wygląda..i jakby tak minimum z osiem...

Wracając do rzeczywistości, są cztery i więcej nie przewiduję.

 

Ten model strasznie mnie zachęcił do...okrętów, więc byc może.

Popatrze jak działają "wodniacy" i z cichca coś wypalę;)

 

W chwili obecnej rozmyślam nad podkładami kolejowymi, którymi te wagony obkładano.

Zasłyszałem także o nieszczęśnikach, których pakowano w budki 90 x 90 cm, mieli za zadanie "pilnować" wagonów...lichy przydział.

Budki te przykręcano na czas transportu w rogach platform(super miejsce, nie?), w razie potrzeby odkręcano do rozładunków itp.

Jakikolwiek nalot, czy nawet granat i typ już nie miał wyjścia.....poza zejściem...

 

Ustaliłem już sobie kolor bazowy drewna Ommr i Ssy, malowano je specyficzna farbą, która miała za zadanie wytrzymywać wszelkie warunki atmosferyczne-kolor to H186, czyli w tym przypadku rotbraun.

Namieszam akrylami i jakoś to będzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da się tej platformy wyprostować? może to wina zdjęcia, ale ona w taki łuczek wdzięczny wygięta...

na Wschód - oczywiście badać zwyczaje teciaków, będę przesyłał relacje. w paczkach poproszę o ciepłe skarpety :-) i coś na rozgrzewke. pozdrowienia dla wszystkich Poznaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, teraz tak mnie nakręciłeś swoim wynalazkiem że i ja mam na niego chętkę. Bardzo fajnie ci to idzie, czekam na dalsze prace i fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto poparcie tego co powiedziałem o tym jak się ma wydawanie dyrektyw do praktyki. Tygrys na przepisowej platformie SSyms, ale na bojowych gąsienicach (transportowe leżą sobie grzecznie z przodu)

ScreenShot014.jpg

a tu proszę nie dość że na czteroosiówce, to jeszcze na szerokich gąsienicach...

ScreenShot015.jpg[/img]

I gdzież tu słynne niemieckie poszanowanie regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj!

 

Robi się !

 

Podwozie Ommr pomalowane, reszta części także, jednak w ramkach.

Ssy już gotowa na kalki, wstępne cienie i mają sie tak:

Teraz będę kładł bazę(dkgb) na resztę wagonów.

ResizeofP6236791.jpg

ResizeofP6236793.jpg

 

Coraz ciężej będzie pokazywać co sie dzieje z każdym wagonem z osobna,pokazując w całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manierę malowania drewna

Na wagonach drewno było malowane

surowemu drewnu szlachetny kolor.

Nikt Ci nie broni malować słomianych patyków, dokładnie tak mi sie podoba...

\

 

 

A co robi tam w tle B1 bis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.