Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sporo sie moge nauczyc podpatrujac twoje projekty

Adam,sam wiem,że im więcej wiem..tym mniej potrafię,dzięki za miłe słowo

 

Ommmmmmmrrrrrrrrrrr....brrrrrrr...taki upał, zero motywacji.

Leżeć,pic wodę,znów poleżeć...męczące..może pospać?

3 dni markuję że coś robię....myślami jestem już na wczasach(zimna rosa o poranku,po gorącej letniej nocy)

 

 

Wracając do rzeczy,wymieniłem kilka dech,dałem kilka kalek,wash-schnie,póżniej lakierek i sklejamy a później...hm..to opiszę póżniej...gorąc..uhhhhhhhh

 

P7037123.jpg

P7037120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis juz się nie błyszczy,lekko zalałem rdzą miejsca trudno dostępnę po sklejeniu.

Te które sa obtarte wykorzystam jako obicia/otarcia naturalne...z resztą i tak 9/8 zostanie pokryte nalotami,rdzą itd....niby niepotrzebnie,jednak ja będę wiedział że to pomalowałem

Przymiarka na kratownicy:

P7047131.jpg

P7047130.jpg

Został dokleić ową, jak i spasować zawiasy drzwi.

Co do środka, postanowiłem wrzucić kilka kartoników które po prostu przykryję płachtą.

Być może zostanie "niechcący" odsłonięta jakaś skrzynka,czy beczka...zobaczymy

Niestety nie mam nigdzie zdjęcia,jak to wyglądało oryginalnie(zabezpieczanie ładunku przed deszczem itp) więc będę improwizował.

W tym celu..no właśnie,intryguje mnie papier japoński(?) jaki używają modelarze od latania,w rękach go jeszcze nie miałem,ale ze zdjęć wynika że ma lepszą(gładszą) fakturę aniżeli chusteczka.

Tak,czy siak..wyjdzie w praniu.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lepiej... Jedno tylko pytanko. Taki duzy wagon do przewozu kilku kartonow? Moze jednak jakas inna koncepcja? Np. worki z piaskiem, lub piasek do ich wypychania. Ogolnie jesli chodzi o transport kolejowy podczas II WS jestem zielony, ale z logistycznego punktu widzenia . No chyba, ze wraca skads "na pusto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki duzy wagon do przewozu kilku kartonow? Moze jednak jakas inna koncepcja? Np. worki z piaskiem, lub piasek do ich wypychania. Ogolnie jesli chodzi o transport kolejowy podczas II WS jestem zielony, ale z logistycznego punktu widzenia . No chyba, ze wraca skads "na pusto".

Z logistycznego punktu widzenia, to pociąg w jedną stronę jedzie załadowany, a w drugą ... niekoniecznie. Zależy dokąd akurat jedzie, co wiezie, z jakich składa sie wagonów itp. Zjawisko tzw. wolnych przebiegów, było, jest i będzie miało miejsce i nie trzeba być tu ekspertem od kolejnictwa. Nie jest to też typowy "towarowiec", więc trudno zarzucić autorowi brak żwiru, prosiąt lub węgla kamiennego w wagonie.

Np. worki z piaskiem, lub piasek do ich wypychania.
Po co wozić piach, żeby wypychać nim worki ? Przecież piasek jest w zasadzie wszędzie ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jeśli kocurek na lorze ma być sprawny znaczy ze idzie na front (tak rozumiem koncepcje) - może lepiej wrzucić tam trochę części zamiennych - jakieś kółka, gąski i elementy z innych pancerzaków?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to opisałem,kartoniki mają mieć rolę wypełniacza, chodziło mi o to, że wypcham nimi wagon po brzegi, pewnię gdzieniegdzie rozerwę płachtę i w tych miejscach dam "prawdziwe" skrzynki ew. beczki, które będą widoczne.

 

Witaj na forum bartel_alek

 

Koncepcja z zamiennikami,fajna..jednak wypadałoby robić kolejny wagon..a to już nie wchodzi w rachubę....bo końca by nie było...

Żarełko,amunicja,zamienniki..itd

Podrzucę coś do Ommr,jako niechcący widoczne na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko tzw. wolnych przebiegów, było, jest i będzie miało miejsce i nie trzeba być tu ekspertem od kolejnictwa.
(...) jesli chodzi o transport kolejowy jestem zielony. (...) No chyba, ze wraca skads "na pusto".

Nigdzie nie napisalem, ze jestem ekspertem, a o "zjawisku tzw. wolnych pezebiegow" wiem bez tego...

Po co wozić piach, żeby wypychać nim worki ? Przecież piasek jest w zasadzie wszędzie ?!

No dobra, nie chce sie wdawac w czcza gadanine na temat potrzeb przewozu piasku. Nie wiedzialem, ze przestrzen w wagonie z zalozenia ma byc dobrze zagospodarowana i zasugerowalem inna koncepcje.

Nie jest to też typowy "towarowiec", więc trudno zarzucić autorowi brak żwiru (...)

Przeciez nic nie zarzucam tylko sugeruje.

 

Rafał, wlasnie o to mi chodzilo. Nie bedzie zialo pustka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

worki wyglądają jak z polipropylenu, są poprostu za jasne, worki jutowe a takie chyba były najpowszechniej używane są trochę ciemniejsze :P Po za tym pomysł ich umieszczenia bardzo fajny, ja bym dodał jeszcze parę sztuk na pakę, na te bale drewniane (1-2 warstwy). Generalnie jestem pod wrażeniem tego projektu i z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1, zaraz,chwila...to co robie w tydzień innym zajmuje miesiać..albo i wiecej

Zakończę to co mi wpadło od zaraz,i znów wrocę do składów/tanka/loko.

czekam tez na "spływ" zakupów-niezalezne ode mnie

 

 

Finisz będzie,jednak na wstępie pisałem że nie wiem dokładnie kiedy.

Poza tymi pozycjami na forum robię i inne modele(odpoczynkowe ;) )

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły jesteś zawodnik Czy Ty aby sypiasz albo jesz, no o pracy już nie wspomnę? Czekam zatem cierpliwie i już nie poganiam bo widzę, że wstąpił w Ciebie mały Gniewko Jeszcze coś dokupujesz do pociągu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty aby sypiasz albo jesz

Dość sporo(obydwie pozycje)

Jeszcze coś dokupujesz do pociągu ?

Tak zwei flaczki...i cos wykombinuję z jeszcze 1 wagonu.

Sam MG jest mało przekonujący w kwestii AA.

 

 

o pracy już nie wspomnę?

Ja też, odliczam na palcach ręki..urlop:(

że wstąpił w Ciebie mały Gniewko

Raczej zniecierpliwik(w kwestii powyżeszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.