Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mogę wpierw poustawiać wszystkie graty,by je później razem z deskami dosyfić ?

Dlaczego ten karabin jest tak wysoko na tym stojaku Question

 

Rzeczywiście stojak jakiś taki za wysoki...

 

karabin jest wysoko

aby na stojąco mogli

do samolocików naparzać

 

To w takim razie "kurcze" ale ten wagon jest mały...

8 x 9,5 x 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc średnia 180cm wzrostu..to wychodzi w trzy pięć nieco ponad pięć cm.

Kolba jest na wysokości 4 cm,mając na względzie,że przeważnie w tej pozycji była(ostrzał powietrza) to pasuje idealnie...człowiek o tym wzroście spokojnie mógł ją oprzeć o ramię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pasuje. Nie wiem co napisac. Chyba dosżlo do jakiś przekłamań w skalowaniu. Bo ten stojak na karabin wygląda na naprawdę duży w stosunku do wieży i całości wagonu. Albo0 to jakieś złudzenia optyczne .

 

Ale jak pasuje to wrzucam do mikrofali kolejną paczkę popcornu i dalej oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... widać że może sobie spokojnie oprzeć kolbe na ramieniu... ale lufa jest skierowana bardzo wysoko, co daje nam naprawde niewielkie pole ostrzału... co z lecącymi niżej samolotami?

 

Stojak będzie przyklejony sugerując tym jakieś trwałe zamocowanie? Bo przy takim KM'ie to podczas strzelania zacznie fruwać :]

 

Acha jeszcze jedno... uchwyt karabinu dla prawej ręki... ta która ciągnie za spust - też drewno, tak jak kolba ;)

 

Może sie czepiam szczegółów... ale taki już jestem :]

 

Dołączam do drugiego rzedu kibicujących, pierwszy juz zajety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się przy... czepiacie :]

trójnóg miał regulację i rozstawu nóg, i ich długości i wysokości mocowania samego MG:] i każdy strzelec indywidualnie do swoich potrzeb mógł dostosować położenie broni :]

i do obsługi broni z rodziny MG raczej wybierano przystosowanych fizycznie a nie cherlaków :P osobnik na zdjęciu przecież nie prowadzi ognia.. jest tam "przypadkowym przechodniem"

 

a co do okładek rękojeści to zazwyczaj ebonitowe były :] mogą pozostać w takim kolorze jak są byle bez przecierek metalikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał stanąć na palcach.

Pies podskoczył do lufy

 

To palce on ma chyba metrowe

wysportowanego psa

 

 

też drewno, tak jak kolba ;)

 

mogą pozostać w takim kolorze jak są byle bez przecierek metalikiem

Karabin "jest na" sido,washa nawet jeszcze nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformę p.panc uznaję za zakończoną(pozostało wyslizgać stal na kołach(styk z szynami)

Finalnie usyfiłem "podłogi", wieżę oraz boki.

Na końcu zostanie ustawiony MG(fotki post wyżej)

W zasadzie wagony,jako te pancerne sa ukończone, zatem jeśli Admini uznają za stosowne przeniosa wątek do odpowiedniego mu działu(tam dokończę Ommr).

Tygrysa wykonam juz bez relacji(brak czasu na pstrykanie i opisy zdjęć)

Nadmienie tylko że baza będzie model Dragon,dostanie żywiczny zimmerit Atak oraz blachy,co do gąsek prawdopodobnie będzie wersja z fotek(friulmodel)....jakie podsunął Nam Paweł.

Czyli traki transportowe będą leżały przed czołgiem(zwinięte)

Co do lokomotywy,tą "prawdopodobnie" wykonam, jednak relacja także leży pod dużym znakiem zapytania(szybciej będzie to galeria)

ResizeofP7027117.jpg

ResizeofP7027111.jpg

ResizeofP7027105.jpg

ResizeofP7027104.jpg

ResizeofP7027100.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho te bele drewniane się za bardzo zlewają z resztą, nie wiem czy kojarzysz jak wyglądają takie wyciągniete z torowisk, gdzie to drewno już jest dziabnięte przez czas, jak również kolorystycznie zmienione przez cały brud który się na nim osadza, jest w kolorze ciemnego brązu przechodzącego w czerń. Ja bym je zrobił bardziej zużyte i dorzucił kilka worków z piaskiem, ale dosłownie kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

wyciągniete z torowisk

Myślisz, że wyciągali bele z torowisk i w takim stanie je dokręcali na wagony ?

Przecież tymi samymi torami poruszały się i "cywile", a jaki zapach i co na sobie maja doskonale wiemy...

W/g mnie, zakładali nówki, tylko ciągnięte farbą.

Jeśli uległy zniszczeniu(np. ostrzał) wymieniali znów na nówki.

Co do worków z piachem,myślałem nad tymi bocznymi kieszeniami(osłony) coby tam wepchnąć, czekam na masę by je wykonać ;)

 

Ruszam teraz z Ommr.

Wszelkie metalowe częsci wagonu pokryję czrnią(fajny kontrast)

 

 

P7027118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

wyciągniete z torowisk

Myślisz, że wyciągali bele z torowisk i w takim stanie je dokręcali na wagony ?

Przecież tymi samymi torami poruszały się i "cywile", a jaki zapach i co na sobie maja doskonale wiemy...

W/g mnie, zakładali nówki, tylko ciągnięte farbą.

Jeśli uległy zniszczeniu(np. ostrzał) wymieniali znów na nówki.

 

No w sumie racja, ale nie do końca o to mi chodziło, tylko nie jasno może to wyjaśniłem w poprzednim poście, chodzi mi o samą fakturę drewna które jest wystawione na zmienne warunki pogodowe i zanieczyszczenia oraz to co napisałeś (ślady po kulach etc.) Jak jest taka Twoja wizja to spoko, z mojej strony padła tylko luźna sugestia, i gdybym ja robił takie rozwiązanie to bym dał im ślady zużycia i je troszkę postarzył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podkładów:

1. rzeczywiście wyglądają one jak "świeże", ale nie jak wzięte że sterty na bocznicy (mogłyby być chociaż nasmołowane) ale jak przywiezione z tartaku

2. przydałoby się je bardziej zróżnicować kolorystycznie ale teraz to już musztarda...

w temacie panzerwagena: prośba o uciachanie bezsensownych plastikowych troczków chlebakowi i dorobienie pasków do MP-40...

 

ogólnie: pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.