Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na Mazury bo jakaś wystawa

Nie,kompletnie nie,na chwile obecną nie interesują mnie w ogóle zawody, czy wystawy.

 

Na wywczasy zabrałem tylko 1 pozycję do pozlepiania-niestety nic, co ma zwiazek z tematem.

Co natomiast robię w kierunku poprawy maludzingu wagonów-ano latam z pstrykadłem i "oryginały" obfotografowywuję-jak znajdę czas wrzucę fotki...tego co zastałem na wagonach-w zyciu bym sie nie spodziewał..a przecież to nie wojna !

Teraz wiem, że nie mam co sie hamować, jak narazie to mało dałem na modele...poprawi się;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś zaskoczony stanem wagonów i lokomotyw - ilość brudku, syfku i resztek. Sądząc po kondycji PKP i muzeów można się domyśli Czekam na ten parowóz i wagoniki w wersji 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś zaskoczony stanem wagonów i lokomotyw - ilość brudku, syfku i resztek.

 

słowo się rzekło, to jest ułamek moich dociekiwań.

ResizeofResizeofP7288782.jpg

ResizeofResizeofP7288779.jpg

ResizeofResizeofP7288775.jpg

ResizeofResizeofP7288769.jpg

ResizeofResizeofP7288768.jpg

 

Dla przypomnienia, mój wagon na dzień dzisiejszy:

P7047130.jpg

 

 

Elektrowozy, z takimi zaciekami..jakby je kto olejem podlewał !

Myślę że w całokształcie malowania/syfienie sporo sie jeszcze zmieni.

 

 

temat do odgrzania za minimum 2 tyg.

 

pozdrawiam

Żebyście widzieli reakcję pracowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh widzę, że materiały zbierasz pieczołowicie. Nie gonili Cię panowie z młotkami na metrowych trzonkach ? Faktycznie, te Twoje wagony są jak po gruntownym przeglądzie, ale nie przesadzaj z tym syfem, bo stracą urok. Poza tym Twoje są z dech, a robiłeś zdjęcia węglarce z blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej interesuje co na nich jest, aniżeli to z czego sa zrobione.

Popatrz na jeden z nich-nie wybuchła na nim/przy nim żadna bomba ze szrapnelami,mina,nie ostrzelany z powietrza...czy innej płaszczyzny

Wyglada jakby przeszedł wakacje na wschdnim froncie:D

 

Dotychczas robiłem z głowy.

 

Z tego co doczytałem, na wyraźna dyrektywę Gőringa, wszelkie surowce z krajów podbitych, miały spływać taśmowo do Niemiec, więc teraz należałoby sobie wyobrazić..w jakim stanie mogłybyć składy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak - pewnie były z deczka zdemolowane, ale wagon który zrobiłeś ma swój urok -> pytanie czy on jedzie na front czy wraca z frontu (może nowy prosto z fabryki...)

 

tak mi się skojarzyło że w takim wagonie który nie przewoził rzeczy sypkich mógłbyś mieć połamane dechy - w sumie co za różnica czy decha cała jesłi pudło i tak się nie wysunie?? - > i tutaj do dioramki fajny moty -> jakiś farfocel który zagląda do wagonu przez dziure w burcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, Niemcy zapewne wybierali zdobyczny tabor, który był w dobrym stanie. Wiadomo ostrzelany i kompletnie zniszczony nadawał się na złom. Coś poszperam jutro na ten temat i zasygnalizuje Ci. Przeglądałem moje gazetki, jest trochę zdjęć, ale głównie relacje DR a PKP.

 

Pytasz czemu węglarka jest tak mocno zniszczona, wskutek eksploatacji, załadunku węgla ( czy innego podobnego surowca), dlatego te wybrzuszenia na burtach. Białe plamy to pewnie wapno.

 

Przedstawiona przez Ciebie węglarka chyba nie należy do DR, z przeglądanych prze zemnie zdjęć wynika, ze dominowały węglarki stalowo-drewniane, ale także były stalowe z tymże z trzema otworami na wysp załadunku. A tu widać wyraźnie dwa, jeszcze dochodzą wózki jezdne, która bardziej mi się kojarzą z współczesnością (nasza polską). To także potwierdzają niektóre fotografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farfocel

Pojawi się tylko prawdopodobnie obsługa działek flak oraz w loko łopaciarz z mocno kręcącym maszynistą.

Tu chyba skorzystam z zestawów MB(?) mechaników w mocno niewojskowych łaszkach

 

 

dlatego te wybrzuszenia na burtach

Mnie właśnie ciekawią te szramy wklęsłe, od zewnątrz.

Jak pisałem, co wiozą i z czego są wykonane jest nieistotne,najważniejszy jest syfek-a tego PKP ma pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci Rafale mówię te rysy, wgłębienia także zewnętrze wynikają z eksploatacji. Jak wagon jest ładowany to także widać to na zewnątrz np w postaci szram, coś mocno uderzy robi sie zagłębienie itp. Na drugiej fotce widać doskonale odpadającą farbę. Widać, że się łuszczy, pewnie nakładali jedna warstwę na drugą bez oczyszczeń powierzchni itp.

 

Musiałbyś zobaczyć jak węgiel sie sypie i taka węglarkę po wielokrotnym wykorzystaniu do takich celów. Zresztą nie tylko chodzi o zsyp węgla. Także dodatkowe sprawy jak człowiek, uderzenia mechaniczne, można by tego mnożyć. Myślę, że sprawa sie teraz klaruje??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie węglarki są obecnie wykorzystywane również do transportu złomu du huty - złom jest wsypywany przez dźwig z magnesem - stąd na ścianach wagonu te odkształcenia o ostrych krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dołączyc do tego wątku, bo tematyka ciekawa i koncepcja interesująca. Ja postanowiłem ze swoją węglarą postapic trochę inaczej niż wszyscy. U mnie będzie to bardziej w cywilnych barwach

W oko wpadło mi takie coś...

dsc00726nf3.th.jpg

to zacząłem upodabniac ...

dsc00727ef3.th.jpgdsc00743ao4.th.jpg

dsc00742cx9.th.jpgdsc00746vm4.th.jpg

Docelowo ma byc jeszcze coś takiego

cw34o14mq9cs6.jpg

cw34o14mq9cs6.1d273ea9c6.jpg

dsc00749ow0.th.jpg

i się robi. Wszystko w trakcie więc proszę nie krzyczec

Przepraszam ze wcisnąłem się do czyjegos wątku ale bardzo mi sie podoba całe to wagoniarstwo u kolegi.

No cóz jak sie uda to jeszcze u mnie obok stanie taki złom..

50030776bb4.th.jpg

wiem że kolega Rafał też myśli o lokomotywie. Gorąco kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo ma byc jeszcze coś takiego

cw34o14mq9cs6.jpg

 

Czyżbyś przejeżdżał/mieszkał w Sosnowcu? Bo tam chyba w okolicach dworca PKP stoi taki sam na identycznym wagonie, pomalowany na taki sam, cudownie niebieski kolorek. Dlatego ciekawość mnie zżera, czy to ten sam?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem, byłem ale fotkę znalazłem w necie.( nie mieszkam nie bywam a tego typu składy występuja w roznych miejscach)....moim zamiarem było podrażnic kolegę Rafała..bo zaiste rzeczy robi fajne( mnie czeka robienie czteroosiowej platformy)tyle ze w barwach PKP, i od podstaw...ale to drobiazg( zaopatrzyłem sie w potrzebne utensylia-inne hamulce tez)

dsc00729xo0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę że temacik ma "własne" zycie i bez kolejnych etapów prac.

Za kilka dni wróci na nowo, mam już kilka pomysłów, jeśli wyjdą -super, jeśli nie...lądują w kąpieli

 

moim zamiarem było podrażnic kolegę Rafała.

Za bardzo "nidyrydy" widziałem 1 zdjęcie, więcej mi necik nie ładuje(baaaardzo wolny)-dopiero za kilka dni mnie zapewne podrażni:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam autora postu...przepraszam za impertynencję...ale podoba mi się u Ciebie i jesli nie masz nic przeciw,pobede tutaj bo i sam sie wielu rzeczy uczę i myslę że porownanie cywilny--wojskowy mogłoby byc interesujące, Poniewaz powróciłem do modelowania po latach przerwy podpatrzę u Ciebie co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich którzy maja , sklejali itp...ile wynosi dlugośc pokladu w platformie czteroosiowej SSSSSSScoc tam ?

potrzebuje ten TU BYŁO SŁOWO NIEZNANE - ZDECYDUJ SIĘ CZY PISZESZ PO POLSKU CZY PO ANGIELSKU - MODERATOR dla pewnosci czy dobrze odmierzyłem..

lorags2.th.jpgdeckli5.th.jpg

Przepraszam Moda (myslałem ze słowo "sajz" w spolszczonej wersji jest na tyle zrozumiałe i powszechne ze nie trzeba sie z niego tłumaczyc)

oczywiscie poprawiam sie chodziło o rozmiar czyli dokładnie długośc. Jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zagladnałem do pudła, nabiorę werwy vel weny rozpocznę.

 

Norick,widziałem w pełni fotki, model jest super,niemniej z goła inny od moich "wymogów"-Twój wagon to istne KO-co u mnie nie wchodzi w grę/to samo się tyczy lokomotywy/moja musi być "latająca"

 

 

Robisz fajną rzecz, wskazane byłoby jakbyś jednak zrobił Swój watek warsztatowy-wyjdzie na lepsze dla ogółu.

Porównać zawsze można w galerii;)

 

 

 

No to Panowie robcie, robcie my tu czekamy.

Ja czekam także na "ciągi dalsze", czekam, czekam...się doczekam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zmykam do siebie

viewtopic.php?t=8950

mam nadzieję ze zajrzysz i dorzucisz cos od siebie...nadal pytanie aktualne, długośc pokładu w platformie podczołgowej ( korzystam z róznych planów a ten wymiar mi sie przyda) No i do miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.