Skocz do zawartości

F-16 nr 4060 Tiger, 1:48 Tamiya


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mirage3 napisał:

 Ten Twój plan B też będzie ciekawie wyglądać, kamo czym będziesz malował ?

Nie wiem o co pytasz czy o rodzaj farby czy metodę? Maluje aerografem, farby to AK Real Colors, choć zostało mi mr hobby z f-18, ale dla mnie one za bardzo błękitne. Dużo musiałem washem wyciągać szarość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 13:42, Mario napisał:

Dzięki,tak myślałem o tych kropkach, niestety jeden pylon przyszedł uszkodzony, drugi uszkodziłem sam, skleiłem go, ale zrobię jednak zbiorniki podskrzydłowe, jeden bombowy i jeden na rekiety pod skrzydłem i na końcówce skrzydła. Zatem paliwa mu nie zabraknie, bo będą zbiorniki konforamenne, zbiornik centralny pod kadłubem i zbiorniki podskrzydłowe. Dokładnie jak tu, tylko u mnie będą dodatkowo dwie AIM-9, jeden ACMI i na drugą stronę jakaś rakieta dla równowagi

F16-PL.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było na forum ale widzę,  że kolega walczy jak lew😀. Za podstawę przepraszam - sam się zdziwiłem oglądając zdjęcia. Zrobiłem krótkie śledztwo i pojawił się problem z formą silikonową. Nie wiem dlaczego ale nie trzyma pierwotnej wielkości... Od ciepła? Wilgoci? Nie wiem. Muszę zrobić od nowa. Jeśli chodzi o pylony to w ramach rekompensaty za podstawę wyśle gratis dobre 2 szt. Proszę o kontakt na office@awc-models.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem pomalowane są zasobniki Sniper w naszych F-16, w instrukcji jest c305. Ogólnie szukam zamiennika, bo raz że nie jestem pewien czy nasze też są tym kolorem pomalowane, dwa  nie mam 305, a mam tę z AK, najciemniejszy jest gunship.

IMG-20220201-130438.jpg
Screenshot-2022-02-01-13-01-46-416-com-m


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na zdjęciach dwa różne zasobniki, różnią się szczegółem na tylnej gornej części jedne  mają jakby grzebień , drugie nie, oba widziałem na polskich, zestaw Eduarda przewiduje możliwość budowy obu, ja nie wiem których mamy więcej, więc chyba zrobię bez części r6


 

IMG_20220201_134901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekałem na mr hobby, ale czy tak powinien wyglądać fs36270? Tu malowany AK Real colors, na tle jasnego wchodzi sporo w oliwę, choć, jak mam miga w starym malowaniu fs36270 tyle że  Hataka to na tle gunship Grey nie ma takiego złudzenia, a jak przyłożę f-16 do Miga to te fs36270 są praktycznie identyczne. Teraz nie wiem co robić, przemalowywać inna farba, czy wash trochę skontrastuje

IMG_20220204_142130.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matys @mirage3 tzn że tak ma być, taki odcień, ciemniejszego? Przejrzałem sporo zdjęć i na niektórych jest podobnie jak u mnie , ale na większości jednak jest to szary, już się nastawiłem jutro na malowanie. Kurde zobaczę to jutro jeszcze w świetle dziennym, bo już nie wiem co robić, ja mam tak że jak jestem z czegoś niezadowolony to nie daje mi to spokoju. Przy Migu 29 przerabiałem temat podobnie,  gunship Grey Hataki okazał  totalny niewypał, wręcz fioletowy, kupiłem wtedy AK i to było to, wtedy przemalowalem , więc teraz pewnie też.

137398.jpg
Kopia-11.jpg
polskie-mysliwce-f-16-fot-wikimedia-org.
unnamed-3.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo na postrzeganie tego co widzisz ma światło. Mi to co widzę na Twoich zdjęciach odpowiada temu co widziałem na żywo przy równomiernym oświetleniu otoczenia. Jak się lekko zachmurzy i mamy nierówno oświetlone płaszczyzny to można by stwierdzić, że srebrzanka pójdzie w ruch...

PICT0153.thumb.JPG.8091a48ecaa43a42c1b0b6e27f617c40.JPG

Zdjęcie mojej własnej roboty -25lat BLMW- 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów kamuflażu, gdzieś na forum jest warsztat jaki prowadził Solo dla naszego F-16 (tygrysie malowanie) i kolory wyszły bardzo dobrze.

 

Pamiętaj też że z jednej strony nie zawsze partia farby pokrywa się z tym samym kolorem z innej partii, z drugiej zwróć uwagę na to, że pod różnym padaniem światła kamuflaż różnie wygląda.

 

Jaki masz plan na have glass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dodać , taki sam kolor ma również krawędź natarcia statecznika pionowego . Może te elementy są pokrywane innym materiałem , inną farbą albo mają związek w zapobieganiu oblodzeniom ? Wyraźnie są bardziej błyszczące od kamuflażu . Na nie wszystkich samolotach to widać , więc chyba pozostaje "zrobić" kolor patrząc na zdjęcie konkretnej maszyny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 00:45, Hello napisał:

Jeśli mogę dodać , taki sam kolor ma również krawędź natarcia statecznika pionowego .

Co więcej także krawędzie stateczników poziomych i natarcia skrzydeł. Do tego na stateczniku pionowym i poziomych oprócz samych krawędzi są jeszcze paski w tym kolorze.
Jeśli przyjrzeć się zdjęciom egzemplarza 4060 w tym wątku, to te paski też są na tej maszynie widoczne .
Jeśli pomoże, kolejne zdjęcia 4054, aż żałuję, że nie zrobiłem ich więcej niż kilka 🥲

20180826_101414.jpg

20180826_101452.jpg

20180826_101422.jpg

20180826_101426.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia 👍. Tak jak zauważyłeś , trochę mało .

Ten egzemplarz ma bardzo ciekawe malowanie albo inaczej , zużycie malowania . Co jeszcze fajnego , podwieszone są extra bombki . Coś innego w sensie modelarskim .

Pozdrawiam  

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dyskusję, dobrze że jeszcze lakieru nie położyłem, bo o tych paskach zapomniałem, jutro je domaluję, co do koloru dalej niewiadomą, mi się wydaje że jednak nie jest to metalik, a jakiś jaśniejszy szary

Screenshot_2022-02-13-20-41-42-729_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.