Skocz do zawartości

F-16 nr 4060 Tiger, 1:48 Tamiya


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2021 o 06:22, Mario napisał:

@kzugajtak, tu chodzi chyba tylko o to, że nie trzeba szpachlować wewnątrz wlotu.

Dokładnie tak wiec nie dziw się ze bieda w komorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam dalej dłubie, niedługo wrzucę postępy, ale pytanie odnośnie części a26 zdaje się że to jak, czy w naszych też on jest?

IMG_20220110_111656.jpg

 

 

Nieaktualne, znalazłem zdjęcia

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matys napisał:

Hak jest we wszystkich Viperach.

A może podpowiesz jak to jest z oszkleniem, na zdjęciach wydaje mi się że część otwierana jest przyciemniona, a ta z tyłu zwykła, to złudzenie czy tak jest w naszych f-16?

Screenshot_2022-01-10-19-13-47-142_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mario napisał:

A może podpowiesz jak to jest z oszkleniem, na zdjęciach wydaje mi się że część otwierana jest przyciemniona, a ta z tyłu zwykła, to złudzenie czy tak jest w naszych f-16?

Screenshot_2022-01-10-19-13-47-142_com.miui.gallery.jpg

Dobrze Ci się wydaje bo tak jest 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirage3 już uzupełniam, dużo nie zrobiłem. Mianowicie zacząłem przerabiać model pod nasz block52 wykorzystując kupione dodatki Awc . Prace przy ogonie nie były łatwe, uważam, że słabo został wykonany wyrzutnik spadochronu, który jest sporo cieńszy i bez szpachli byłby ząb. Jako, że miejsce do odtwarzania linii, bardzo niewygodne więc trochę wymaga to jeszcze poprawki, przetarcia papierem itp.  Dalej powklejałem statecznik pionowy, klapy, stery wysokości, anteny, czujniki, brzetwy ,hak, itd. Oczywiście spieprzyłem jedna rzecz, za szybko wkleiłem obudowę wzdłuż wnęki podwozia i teraz nie zamontuję podwozia głównego, czeka mnie rozklejanie.


PSX-20220104-123123.jpg
PSX-20220104-123216.jpg
PSX-20220104-123354.jpg
PSX-20220104-123706.jpg

IMG-20220113-094804.jpg
IMG-20220113-094817.jpg
IMG-20220113-094823.jpg
IMG-20220113-094829.jpg
IMG-20220113-094844.jpg
IMG-20220113-094851.jpg
IMG-20220113-094910.jpg
IMG-20220113-095131.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

Czyli jednak gdzieś się noga powinęła  AWC 😉 Ale ogólnie to chyba wszystko pasuje ?

Wlot pasował, wyrzutnik j.w., zestaw waloryzacji, czyli antenki, światła, pokrywa podwozia przedniego, i inne małe rzeczy tak, pasują, pylonów nie ruszałem, wygladaja nieźle, ale zaczep snipera słabej jakości, ledwo linie widać, więc wykorzystam zestawowy. Zbiorniki konfo wyglądają ok jak przymierzałem, gdzieś tam z tyłu była szpara, ale może niedokładnie położyłem na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy we właściwym umieszczeniu uchwytu belki pod skrzydłem. W instrukcji nie przewidziano ich podwieszenia i nie nawiercilem dziur, pod światło nic nie widać, bo tak kiedyś sobie pomagałem w Migu. Budował ktoś ten model i ma takie podwieszenie, potrzebowałbym jakąś fotkę?

IMG_20220123_101529.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirage3dzieki ale po zmierzeniu wychodzi na to że to nie te otwory,  rozstaw jest inny o ok mm, prawdopodobnie zrobiłeś pod belkę pod zbiorniki, ty robisz pod to samo podwieszenie , czy pod zbiorniki? Wg twojego  zdjęcia wewnętrzny pylon byłby sporo cofnięty od zewnętrznego. Ja się posiłkuje zdjęciem AWC ale chciałem nawiercic otwór, żeby zrobić dokładnie. Przyłóż to mocowanie  co ja położyłem na skrzydle do belki pod zbiorniki, zobaczysz że mają inny rozstaw bolce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarioU mnie to konfiguracja standard z baniakami . Widzę, że robisz "bomb trucka" z 4 pylonami SWWP ( czy jak tam się to nazywa) w mojej ocenie należy nawiercić  jak poniżej:

F-16.jpg.eab08bfa5802f3bdda8a9987c9628bd5.jpg

 

Tamiyowski pylon z stacji 3, 7 ma rozstaw kołków mocujących około 9,5mm i pokrywa się to z pozycjami na stacji 4, 6 tak jak zaznaczyłem. Początek pylonu przy poszyciu skrzydła wypada praktycznie na linii podziałowej przed zawiasami klap przednich.

 

EDIT:

To może tak, prościej... Kropki muszą się pokrywać.

1F-16.jpg.c685ec9ade0e1eae156ae4bcda06d3af.jpg

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,tak myślałem o tych kropkach, niestety jeden pylon przyszedł uszkodzony, drugi uszkodziłem sam, skleiłem go, ale zrobię jednak zbiorniki podskrzydłowe, jeden bombowy i jeden na rekiety pod skrzydłem i na końcówce skrzydła. Zatem paliwa mu nie zabraknie, bo będą zbiorniki konforemne, zbiornik centralny pod kadłubem i zbiorniki podskrzydłowe. Dokładnie jak tu, tylko u mnie będą dodatkowo dwie AIM-9, jeden ACMI i na drugą stronę jakaś rakieta dla równowagi

F16-PL.jpg

Edytowane przez Mario
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda bo taki bomb truck z 4 GBU-24B pod skrzydłami to kozacki widok 😉  Swoją drogą tak myślę o replice F-16D z RED FLAG w takiej konfiguracji. Ten Twój plan B też będzie ciekawie wyglądać, kamo czym będziesz malował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.