Skocz do zawartości

Pershing, hobby boss 1/35


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy projekt. 

Jest to amerykański czołg ciężki m26 pershing w wersji z komorą silnika. 

Prace już zaawansowane, i od razu pytanie o kolory poszczególnych części komory silnikowej i samego silnika. Instrukcja podaje biały i metaliczny czarny, miejscami czerwony (?). Ma ktoś może jakieś zdjęcia lub wiedzę w tym temacie? 

Pozdrawiam. 

 

Edit: prośba do admina o przesunięcie tematu do warsztatu. Moja pomyłka. 

IMG_20220208_173029194.jpg

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie dostać metalową lufę do tego modelu inna niż abera? 

Zastanawiam się też nad zostawieniem otwartych klap od silnika, ktoś próbował to zrealizować w tym modelu? 

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Znalazlem jeszcze pare fotek 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brand new engine gasket sets for FORD V8 GAA / GAF / GAN: – BAIV B.V.

Dzięki, przyda się. 

 

Co do lufy, była jeszcze nie dawno od rb model za 20 PLN, ale od jakiegoś czasu ani widu ani słychu. 

Znalazlem jeszcze coś takiego: https://www.mojehobby.pl/products/US-M26-Pershing-Gun-metal-barrel.html ale bez tej końcowki i nie wiem czy będzie pasowała do wersji HB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Z RB niestety trzeba sie pozegnac  , sa jeszcze resztki w obiegu i koniec , szkoda iz nie wiedzialem o tym predzej , w Bytomiu byla gielda gdzie bywa klient z materialami z RB. Ta lufa ktora pokazales jest do Tamiyi podobnie jak lufa z Abera. Podpytaj na forum czy ktos ma taka lufe lub model Tamki zeby sprawdzili wymiary. A czy lufa z RB byla do HobbyBossa? Ponizej wrzucilem 3 fotki modelu Tamki oraz 1 stronke z M26. Masz juz wybrany pojazd ktory bedziesz robil , nie wiem czy znasz historie Pershinga i Panthery z Koln ? 

 Wszystkie zdjecia pochodza z Internetu i zostaly zamieszczone tylko w celu dyskusji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Historię pantery i pershinga oczywiście znam, ale nie będę robił konkretnego pojazdu, tym bardziej iż model HB przedstawia już chyba powojenna wersję pershinga. 

Szkoda z tą lufa, żałuję, że nie kupiłem jak jeszcze była, bo model przeleżał w szafie ze 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mic43 napisał:

Historię pantery i pershinga oczywiście znam, ale nie będę robił konkretnego pojazdu, tym bardziej iż model HB przedstawia już chyba powojenna wersję pershinga. 

Szkoda z tą lufa, żałuję, że nie kupiłem jak jeszcze była, bo model przeleżał w szafie ze 2 lata. 

Witam

Nie dawno go miałem na warsztacie ten model (wykonałem go z wojny w Korei z wczesnego etapu).

Spokojnie możesz robić drugo wojennego pershinga. Model ma wszystkie szczegóły dla wczesnych modeli: uchwyty na wieży z lewej strony, wczesny uchwyt na lufę montowany na wydechu (choć są tez na ramkach uchwyt późniejszy montowany koło wydechu i do wersji M26A1) mała obudowę wentylatora kadłubowego, oraz peryskopy koło niego. Do wymiany są gąsienice (są za wąskie). Wnętrze z silnikiem jest za bardzo uproszczone i nie otworzysz go z lufa skierowaną do przodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ManiekB napisał:

Witam

Nie dawno go miałem na warsztacie ten model (wykonałem go z wojny w Korei z wczesnego etapu).

Spokojnie możesz robić drugo wojennego pershinga. Model ma wszystkie szczegóły dla wczesnych modeli: uchwyty na wieży z lewej strony, wczesny uchwyt na lufę montowany na wydechu (choć są tez na ramkach uchwyt późniejszy montowany koło wydechu i do wersji M26A1) mała obudowę wentylatora kadłubowego, oraz peryskopy koło niego. Do wymiany są gąsienice (są za wąskie). Wnętrze z silnikiem jest za bardzo uproszczone i nie otworzysz go z lufa skierowaną do przodu.

Pozdrawiam

Trochę późno, w bo w sumie model już prawie sklejony 😞

Sugerujesz olać wnętrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Jesli masz Facebooka  to wejdz na Slaska Gielde Modelarska i skontaktuj sie z Ernim , podpytaj go czy ma namiary na czlowieczka ktory sprzedaje rzeczy z RB . Jesli Erni bedzie mial to napewno ci pomoze , bo on nigdy nie zostawia kogos bez pomocy jesli moze to zrobic. A co do modelu bede z boku podgladal twoje zmagania z Bossem. Co do roznicy miedzy ,, wojena ,, i powojenna wersja to jedna z nich byl o ile dobrze pamietam m.in kolektor wydechowy.

Nie widzę takiej grupy na Fb... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

??? Nie wiem czemu nie umiesz znalezsc, ale to nie problem,  wrzuc   Erlend Erni Janson .

Szkoda zeby ukryc cos co masz za darmo , klapy wystarczy nie przyklejac ,  tylko wlozyc luzno, ale decyzja nalezy do ciebie.

Obrazek

Znalazlem namiary na gościa, niestety lufy już nie ma na stanie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężka sprawa z tą lufą, wersja z DEF na pewno nie będzie kompatybilna z zestawowym hamulcem wylotowym. Mógłbym jeszcze próbować za drugie 20 PLN dokupić kompatybilny, żywiczny hamulec wylotowy od Def, w wersji z pokrowcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bulik58 napisał:

20 zlociszy to nie majatek a efekt takiej lufy w polaczeniu z otwarta zaluzja moze byc tego wart

Dokładnie, jak się chce zrobić w miarę poprawna miniaturę to takie koszta jw. to roli nie grają

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mic43 napisał:

Byłbym ostrożny z tymi żywicznymi lufami mam złe doświadczenie. Kupiłem do T-55 i do wykorzystania nadawała się tylko ta szmata na końcu lufy - nie dość, że krzywa to jeszcze przesunięta w formie. Co ci przeszkadza lufa w modelu - moim zdaniem do takiego modelu to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ManiekB napisał:

Byłbym ostrożny z tymi żywicznymi lufami mam złe doświadczenie. Kupiłem do T-55 i do wykorzystania nadawała się tylko ta szmata na końcu lufy - nie dość, że krzywa to jeszcze przesunięta w formie. Co ci przeszkadza lufa w modelu - moim zdaniem do takiego modelu to wystarcza.

Chciałem uniknąć łączenia na dwóch połówkach lufy, znając życie za pomocą szpachli i szlifowania nie uda mi się zrobić tego idealnie. 

No ale skoro te żywiczne elementy wcale nie muszą być lepsze to chyba się wstrzymam, bo lufa od Def też nigdzie nie jest dostępna w sensownym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki lufy polecam zmywalną szpachlę akrylową Wamodu i gąbkę ścierną Tamiya 1500. Szpachlówka jest dosyć miękka i nie trzeba dużo siły przykładać do szlifowania a gąbka elastyczna i łatwo dostosuje się do kształtu lufy. Przy delikatnej obróbce gąbka o drobnej gradacji da radę zetrzeć nadmiar szpachli nie ruszając jej w zagłębieniach i pozostawi przekrój lufy idealnie okrągły. Odkąd zacząłem stosować połączenie tych dwóch produktów to obróbka z dwuczęściowych luf stała się znacznie prostsza i skuteczniejsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bulik58 napisał:

A co było powodem ze w swoim wymieniałeś przecież jest to jedna z najsprośniejszych luf , a ze była krzywa zdąża się to w produktach żywicznych wystarczyło gorąca woda i prostuje , przesunięcia w lufa to rzecz bardzo częsta w plastyku , tak prosta jak twoja lufa wystarczyło przeszlifować i by było ok. 

Nie wymieniałem jeszcze jej chodziło mi o lufę z pokrowcem. Pokrowiec był ok ale lufa okazała się przesunięta i krzywa szlifowanie nic nie dało zmienił się przekrój lufy. Ja swoje czołgi pakuje na wagony dlatego potrzebowałem takiego rozwiązania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem metalową lufę od Def models, ale okazuje się, że sklejam wersję późną, z lufą od super pershinga. Myślałem, że wysłali mi lufę z innej skali, ale to mój błąd. No i teraz mam problem, bo zestawową w zasadzie zniszczyłem przez nadmierne szlifowanie. 

To jest ten model:

https://www.scalemates.com/pl/kits/hobbyboss-82428-t26e4-pershing--148614

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lipstein napisał:

A z jakiego okresu ten pojazd budujesz?

Nie jestem purystą historycznym, idę zgodnie z instrukcją, model pewnie przestawia pojazd już powojenny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bulik58 napisał:

Lufa Pershinga roznila sie od tej w wydaniu Super? Mozesz zrobic powojennego , pierwszy zdobyty Pershing w Korei

nt2j4ipabta81.jpg.6b9318c148a2aa670b6073edf9e77931.jpg

to jest całkiem inny Pershing i nie było go w Korei.

No niestety ten jego to zbudowano tylko 25 sztuk T-26E4 Super Pershing nie użyty bojowo tylko do testów. Inna wieża (przeciw waga) i extremalnie długa lufa. Schowane oporopowrotniki w środku wieży - wysłano jeden egzemplarz do Europy ale nie zdążył wziąć udziału w walkach.

obraz_2022-03-29_233726.png.799cdd81ade3c29d8dca6da2561a3d39.pngobraz_2022-03-29_233639.png.dda0377a55c4f67de91eb44297c9190a.pngobraz_2022-03-29_233656.png.9228f374c66c1cc775cd8f1b055a688e.png

źródło Squadron Walkaround M-26 Pershing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 2 - T26E4 Pershing Late Production - to poprawiony Super Pershing.

Ten pierwszy był wysłany do Europy i zdążył wsiąść udział w walkach - jak widać ma oporopowrotniki na wierzchu wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyszło mały błąd bo wcześniej otworzyły mi tylko dwa zdjęcia. A teraz widzę 4 i ten ostatni to jestem ten z moich zdjęć.

A pisał to wcześniej bo w tytule była nazwa M-26 - seryjny czołg, a teraz się okazuje, że autor robi inny czołg T26E4 jeden z prototypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, byłem przekonany, że robię zwykłego Pershinga w jakimś późnym wariancie. Robię tego ostatniego ze zdjęcia.

Model jest już w zasadzie sklejony (poza lufą), więc chyba zmiana na wersję WW2 nie wchodzi w grę. A na rynku w zasadzie nie ma tych długich luf.

Trochę jestem teraz w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.