Skocz do zawartości

Pershing, hobby boss 1/35


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mniej więcej to się teraz prezentuje.

Popróbowałem sobie z rozjaśnieniami, póki co delikatnie, bo nie jestem przekonany do tych metod, ale w sumie wygląda ok, a potem zapewne i tak te kontrasty się zmniejsza.

IMG_20220705_075802511.jpg

IMG_20220705_075820781.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mic43 napisał:

Hmmm tylko nie ma napisów... 

Kalki Star Decals 35-C1267 są napisy i nie trzeba kombinować.

https://plastmodel.pl/53691-star-decals-35-c1267-usmc-m26-and-m26a1-pershing-135

35-C1267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzychuP napisał:

Ciekawy kolor. 

Co to za farba? 

Tamiya Olive drab z dark yellow w różnych proporcjach.

 

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Kalki Star Decals 35-C1267 są napisy i nie trzeba kombinować.

https://plastmodel.pl/53691-star-decals-35-c1267-usmc-m26-and-m26a1-pershing-135

Tyle, że to wersja z Korei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mic43 napisał:

Tamiya Olive drab z dark yellow w różnych proporcjach.

 

Tyle, że to wersja z Korei.

Ale bardzo ładne żółte oznaczenia.

Są i białe:

35-C1255_01.jpg

35-C1255_02.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Godzinę temu, bulik58 napisał:

Podobaja mi sie obicia , widoczne  lecz bez przesady , gwiadeczki bedziesz drapal? Dolozyc troche bagazu i w droge

M26 PershingII wojna światowa: M26 PershingHow Bad Was The M26 Pershing? - YouTube

 

Gwiazdy już trochę obite może za mało w stosunku do reszty, chyba, że masz a myśli zdrapanie czymś ostrym jakichś fragmentów kalkomanii.

W zestawie nie ma żadnych bambetli, no i nie wiem czy mam umiejętności żeby je fajnie pomalować i przyczepić jakimiś linami. Zobaczymy czy starczy cierpliwości.

 

Tymczasem, ktoś się orietuje jaki typ gąsienic był stosowany podczas drugiej wojny? W zestawie mam dwa rodzaje, wydaje mi się że trzeba użyć typu t81, ale może jest tu jakiś specjalista od alianckich wynalazków, który to potwierdzi?

 

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jak dla mnie lux. Spodu wanny nie odpuszczaj - nigdy nie wiesz co kiedyś się będzie z modelem działo i kto berdzie go oglądał :) Też dawniej nie brudziłem spodów bo niby po co, ale mam teraz gablotę ze szklaną półką i jest zonk bo wszystko widać od spodu. Także radzę zrobić do końca porządnie - niewiele czasu stracisz a może zaprocentować na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TAW napisał:

mam teraz gablotę ze szklaną półką i jest zonk bo wszystko widać od spodu.

 

Możesz wyłożyć papierem 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady.

Ubłociłem trochę spód wanny, bo i tak zostało mi błota. Dodałem więcej srebrnego na kołach napędowych.

W dniu 24.09.2022 o 09:41, halset napisał:

Ładnie wyszło brudzenie, czym robione?

Co do brudzenia spodu wanny, ja w zasadzie tego nigdy nie robię, ale w sumie każdy mój model ma podstawkę więc i tak nigdy tego nikt nie zobaczy😛

Brudzenie robione dedykowanymi środkami - struktura błota z takiego dużego pojemnika do dioram, do tego efekty emaliowe od Ammo Mig i lakier błyszczący w niektórych miejscach.

 

Koła już założone, biorę się za gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 12:01, Rafał B napisał:

Przetarcia powinny być w kolorze metalu, łatwo można to zrobić ołówkiem.

Prawda, przyciemnie te przetarcia ołówkiem.

 

Z innej beczki - macie jakieś rady co do malowania i brudzenia vinylowych gąsienic? Pamietam, że w jednym z poprzednich modeli farba zaczęła mi odłazić od nich płatami po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie umyj w płynie do naczyń, opłukaj, poczekaj aż dobrze przeschnie i nie żałuj podkładu (im bardziej śmierdzący tym lepszy). Daj mu się utwardzić przynajmniej przez dobę a potem maluj i brudź. Dla zminimalizowania prawdopodobieństwa wtopy najlepiej zajmuj się gąsienicami tuż przed założeniem na model. Jak już będą na modelu i nie bedziesz nimi manipulował to już nic złego nie powinno się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bulik58 napisał:

Jakich farb wtedy uzywasz bo nie wspomniales ?

Już lata nie malowałem winyli ale jak podkład dobrze siądzie na odtłuszczonej powierzchni to potem mogą być nawet wodorozcieńczalne i po latach nic się z nimi nie dzieje. Jeśli farba odchodzi płatami to nie jest problem samej farby ale przygotowania powierzchni - odtłuszczenie i podkład to podstawa bo winyle to śliska sprawa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.