Skocz do zawartości

Pershing, hobby boss 1/35


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2022 o 20:25, TAW napisał:

Po mocnym powiększeniu tego zdjęcia uważam, że te ogniwka wyszły bardzo pierwszorzędnie :super: Poproszę o przepis.

 

Nic nadzwyczajnego. Baza german grey, na to wash z białej akrylowej. Potem rdzawy wash i na koniec punktowo  pomanraczowy pigment z pasteli rozcienczony w rzeczonym rdzawym washu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mic43 napisał:

 

Nic nadzwyczajnego. Baza german grey, na to wash z białej akrylowej. Potem rdzawy wash i na koniec punktowo  pomanraczowy pigment z pasteli rozcienczony w rzeczonym rdzawym washu.

 

Ahh It looks so easy, chociaż  dodaj że ten biały wash akrylowy  to dobrze rozcieńczony

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły gąsienice. Nigdy więcej gumiaków, rwą się, rozciągają. Rozstaw otworów był za mały w stosunku do zębów koła napędowego.

 

IMG_20221004_153213993.thumb.jpg.0786ae43218b2757697efa673d59d848.jpgIMG_20221004_153106126.thumb.jpg.2efd5232efb7514797e7210876a15b1b.jpgIMG_20221004_152803566.thumb.jpg.4b2214bc9fab5854247e91eea1c98151.jpgIMG_20221004_152704265.thumb.jpg.6233f6f7c7130702a317f38ed4f65dc4.jpgIMG_20221004_152656780.thumb.jpg.ed8d59fbccc1754bd24818765703d56b.jpg

 

Jeszcze mały otrysk z błota i biorę się za kurzenie/błocenie górnej części kadłuba.

 

 

IMG_20221004_153043270.jpg

Edytowane przez mic43
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Na zdjeciach wyglada bardzo dobrze , moglbys pochwalic sie co gdzie i jak uzyles do smarowania podwozia?

 

Dzięki.

Do gąsienic użyłem dokładnie tego samego co do kół, czyli akrylowa tekstura do dioram, na to efekt emaliowy od Ammo Mig (dry earth chyba się nazywa). Po wyschnięciu ciemnieszy efekt (chyba loose ground) w niektórzych miejscach, plus rozmywanie, żeby nie było ostrych przejść. Po wyschnięciu, w miejscach gdzie tekstury było najwiecej, dodałem tego samego efekt loose ground ale przyciemnionego dodatkowo ciemnym brązem  olejnym. Na sam koniec w niektórych miejsach dodałem trochę wet effect i trochę zachlapań znowu jasnym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pershing dostał brudzenie górnej części kadłuba, tak to sie prezentuje. Pokrywy silnika zostawię chyba w pozycji otwartej, muszę je dokleić. No i został jeszcze KM dowódcy.

image.thumb.jpeg.bdb26b4b6fa8b96ee6d1b8ad2824128e.jpegimage.thumb.jpeg.5e6cdd4061aecaf5bcd661e24ac2dc86.jpegimage.thumb.jpeg.1613d8b90837ada3bd5599506be207cd.jpegimage.thumb.jpeg.fe187edd0b0dd8a1a6514c4d298b34b9.jpegimage.thumb.jpeg.8cc2029e09510d1682f094377f6de425.jpeg

IMG_20221017_204731800.jpg

Edytowane przez mic43
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrykd napisał:

Jednokolorowy kurz widzę że wygrał. Wygląda spoko. 

W niektórych miejscach próbowałem z ciemnym kolorem (boki wieży w zakamarkach), ale jakoś nie czułem kontroli, zaczął za bardzo przytłaczać jasny kurz, ciężko mi się to blendowało jakoś. Spod kurzu, w niektórych miejscach, widać jeszcze pozostałości po ciemnobrązowych zaciemnieniach, może to wystarczy, żeby nie było za nudno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz i brudzenie jest w porządku, nic już nie poprawiaj. Ślady eksploatacji fajnie wyszły, bardzo naturalne i nie przesadzone. Malowanie oddaje klimat epoki i efekt 3D, model nie jest płaski. Tak trzymaj!!!!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Kurz i brudzenie jest w porządku, nic już nie poprawiaj. Ślady eksploatacji fajnie wyszły, bardzo naturalne i nie przesadzone. Malowanie oddaje klimat epoki i efekt 3D, model nie jest płaski. Tak trzymaj!!!!   

Dzięki. Nie jest źle, choć mam wrażenie, że wszystkie moje modele są dosyć podobne do siebie - w sumie stosuje podobne techniki, więc nie ma co się dziwić.

Zastanawiam się czy spróbować jeszcze dodać jakieś kanistry,beczki czy inne szmaty, ale wszyskie zestawy kosztują tyle, ile wydałem za cały model.

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mic43 napisał:

Dzięki. Nie jest źle, choć mam wrażenie, że wszystkie moje modele są dosyć podobne do siebie - w sumie stosuje podobne techniki, więc nie ma co się dziwić.

Zastanawiam się czy spróbować jeszcze dodać jakieś kanistry,beczki czy inne szmaty, ale wszyskie zestawy kosztują tyle, ile wydałem za cały model.

Przemek Przybulewski drukuje takie akcesoria w 3D zapytaj go- zakupiłem od niego parę razy kilkanaście aftermarketów, wysoka jakość oraz duża precyzja wykonania :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatkowych akcesoriów zawsze warto je dodawać. Podnoszą znacznie atrakcyjność modelu. Aż nie chce mi się mówić ile moje dodatki na Sherminatorze kosztowały 😬

Wstaw zdjęcie ubrudzenie od spodu czołgu. Jestem ciekaw spodu błotników i wanny spodu. 

 

 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

Wstaw zdjęcie ubrudzenie od spodu czołgu. Jestem ciekaw spodu błotników i wanny spodu. 

Tu nie  ma się czym chwalić, wanna jest w jednym, ciemnym kolorze błota, a do błotników od wewnątrz też się nie przyłożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obicia w dechę, Panie dzieju!

 

5 godzin temu, mic43 napisał:

Zastanawiam się czy spróbować jeszcze dodać jakieś kanistry,beczki czy inne szmaty, ale wszyskie zestawy kosztują tyle, ile wydałem za cały model.

 

Twój ból jest nie lepszy niż mój w tej kwestii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To są te same reflektory co w moim shermanie. Ja miałem w zestawie RFM  przezroczyste klosze. Mam je jeszcze bo kupiłem sobie zestaw waloryzacyjny do nich od voyagera. Mogę ci wysłać jak chcesz te 2 klosze od mojego modelu. Jak cchesz podesle ci zdjęcia. Jedyne co byś musiał zrobić to je spasować

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.