Skocz do zawartości

Zvezda 3687 T34-85 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, co niektórzy pewnie czekali na ruskiego kombajna, z mojej strony i normalny pancerny warsztat gąsienicowy. Zvezd jeszcze czeka mnie Tiger1,Panther D  i Ferdek  Kiepski bez wsparcia orkiestry Hans Zimmeritowej :) hehe. Muszę dokończyć tego Panzera 4 z Academy  🤣

 

Dodatki:

 

- VOAGER set grill FE35043 dla zestawu Zvezda 3687. Voyagerau to też zespół, pochodzą z Australii. Również polecam,świetni na żywo z gatki i progresywne granko jak ta lalala :).

- EUREKA liny ER353

- ABER Lufa model 1943/44

ABER- Pręty mosiężne 0.7mm - powinny styknąć na uchwyty

 

Warsztat wydaję mi się, że nie będzie to dobre tempo, bo mam na głowie inne zabawy jak i 12h zmianową pracę 2/2, więc pomalutku można sobie dłubać.

 

20220213_203926.thumb.jpg.f2160add9a311fb2f069029ff5352446.jpg

 

20220213_204613.thumb.jpg.0a957c5d9dbcaf6b566f5c8df66c1680.jpg

 

 

harasho.jpg.0164e8f2edf96471f7b8e180edcc1c9b.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Klapouch napisał:

Kiedyś składałem ten model. Dawno temu. Ale z tego co kojarzę, bardzo przyjemnie się z nim pracowało - żadnej szpachli (wtedy i tak nie umiałbym jej użyć), żadnych kłopotów ze spasowaniem. Bajka. 

Ja ten model nie chce odtwarzać co do realnego detalu na full,ale spawy można epoxy putty położyć na wieży- jako fakturę odlewu. Próbowałem fakturę przypalanego tłumika na panzerze i na wylocie- uzyskać taką chropowatość. Model produkcyjny z fabryki 183 z tego co pamiętam .Nie lubię teciaków, z przednimi błotnikami. A co do przezroczystych wizjerów na kopule- to najlepiej podkład i vallejo model color- panzer periscopes.

 

Jaka mieszanka, idealnie extra thin cement i epoxy putty- pół na pół gdzieś tak. 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Zvezda 3687 T34-85 1:35

Pomału jakieś pierdółki nalepiłem- jedną zgubiłem, może się gdzieś znajdzie heeh.

 

Aber drut mosiężny odpowiednik plastiku 0.7mm. Zaginarka jest na pokładzie, więc można się powoli w biżuterię pouczyć - prawie jak relingi na statku hehe.

 

Mosiężnych korków, to wiecznie brakowało na okrętach od zborników- ale to teciak nie locha po 120m hehe.

 

Dziury na uchwyty rozwiercone, wydawało mi się, że gdzieś widziałem korek na wieży z łańcuchem- na ręczne strzelanie do ssmanów z środka wieży....

 

Czy te dziury, były symetryczne - tam gdzie są te kółka nalepione- zaślepki ?

 

Nie wiem czy przy 183 czy 112 fabryce (przeglądąć zdjęcia trzeba).

 

Powoli bez spiny, bo życia mi na inne rzeczy nie starczy hehe.

 

Ta wycięta blaszka aluminiowa, to z puszki na zrobienie spawów na wieży. Od razu uprzedzam,  że nie będą to piękne rosyjskie spawy🤣, jak to bywało u ruskich, bo to mój pierwszy model zvezdziaka, więc próbować trzeba.

 

W modelu widać, na rantach, ładne miejsce, właśnie na położenie spawów. Więc taśmą maskującą , wytrasuje sobie linie spawalniczą .

20220214_115434.thumb.jpg.fb9236dd587fcb8092b0ddc4f079c036.jpg

 

20220214_115709.thumb.jpg.235c951e7703c6f8bcf73047f3132e32.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa koncepcja na spawy , zobaczymy jak to wyjdzie 🙂, myślę jednak że nie ma co się wzorować na grubości uchwytów plastikowych, bo z reguły zawsze są za grube, więc te 0.7mm może być dużo,  ale to w sumie  sam zobaczysz i  ocenisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo na dziś wystarczy, faktura wstępnie połówki wieży nałożona. Ale czas wietrzyć pokój i przygotować się do roboty. Bo fakturę jeszcze raz będę nakładał.

 

Chciałem dorobić wizjery, takie małe z boku wieży, ale na zaginarce nie pykło - obcążkami coś tam kombinowałem ale widać jak widać..🙄. Jedynie co mi przyszło na myśl, to kupiłem CMK łancuszek w skali od 148 do 135, Można to wykorzystać ewentualnie dogiąć. ale prawda taka,że w rzeczywistości, raczej wydaję mi się, że te wizjery były zwyczajnie palone palnikami, dlatego taki mały przestrzał na wieży w postaci poziomej.

20220214_160700.thumb.jpg.eff17237f8abb314abf2d3339899113e.jpg

20220214_180009.thumb.jpg.d8ade44127a11b581fba187658801152.jpg

 

 

Przezroczyste wizjery na kopule i ogólnie- czyste wypraski z pudła, zabarwiacie je w miarę czy nadajecie podkład, przed położeniem, który mam w planach- model color periscopes Vallejo. Bo to barwa taka ciemny niebieski ale nie zmatowiony, będzie się lekko na pewno błyszczał, pod różnymi kątami światła.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Evildead napisał:

Z fotela spadłem jak doszedłem do ostatniego foto 😂, brzuch boli że śmiechu, nie spodziewałem się dzisiaj takiej rozrywki

A ja widzę Owsiaka, z całym uszanowaniem dla tego Pana.😃. Dopiero teraz, tak obadałem, że wygląda jak on hehe. Tylko brak okularów.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo, jak wygląda T-34/85 - co prawda to wersja powojenna, ale większość elementów czołgu jest analogiczna do czołgów wojennej produkcji:

 

Budowa, krok po kroku

Jak go skleisz - to tu inspiracja w sprawie malowania:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Bujna jak u tego gostka na zdjeciu powyzej😂 , co do grubosci drutu to raczej 0,4 by bardziej pasowal

Oj tam, samo życie. Bujne włosy uroku, otworzyłem zvezde teciaka, jestem w szoku :)🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Bardzo lubie ta wersje kaczora, moze to wina 4 pancernych i psa.  Choc przy pierwszej jezdzie na czolgowisku w Ostropie (czesc Gliwic) zaliczylem desanat dolnym wlazem bo go 2 razy zgasilem .

Przywalił headem w właz-taki desant?😃🤣.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bulik58 napisał:

Bardzo lubie ta wersje kaczora, moze to wina 4 pancernych i psa.  Choc przy pierwszej jezdzie na czolgowisku w Ostropie (czesc Gliwic) zaliczylem desanat dolnym wlazem bo go 2 razy zgasilem .

Wrażenia mialeś-stawiasz jazde teciakiem ok😃Mi sie marzy😋

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja płace za jazdę 10min teciakiem. Jak zabraknie ropy  w nim, cóż wóda wystarczy 🤣. Ty załatwiasz, jakieś tankierki comandierki i bawimy się. Tylko nie szarżować, jak dziadek zajumał teciaka, na Węgrzech z pomnika gdzieś na mieście, rozjeżdżał przystanki z banerami reklamowymi...wybaczta ale mam od paru dni dobre bicie humorowe- w sumie u mnie to norma :) dla rozluźnienia.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem lufę, ale sie odkleja...szczerze ten system mocowania z jarzmem, to jakaś paranoja..idę meliskę wziąśc, bo to najgorszy punkt programu..rzucałem łaciną podwórkową jak nic.

 

Czas spać. Pierwszy raz mi sie to zdarzyło....ale jutro z rana na spokojnie, a nie po 12h pracy, jest juz 24.00 a ja męczę materiał..bez sensu.

 

Walić to, lufa na stałe przykleje i tyle, bo szkoda nerwów na takie gó....wno

 

 

Stwierdzam, że modelarstwo to masochizm na 1000% , perfidnie......ała to boli 🤪

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej ustał,trzyma się:)

 

Potem się z koryguje-dokończyć wieżę z fakturą i wizjery,włazy.

 

Siergiej się nie cierpliwi, ile można czekać na swój pojazd...🤣

 

20220216_095352.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.