Jump to content

Zvezda 3687 T34-85 1:35

MayonesEXG7
 Share

Recommended Posts

Więc, co niektórzy pewnie czekali na ruskiego kombajna, z mojej strony i normalny pancerny warsztat gąsienicowy. Zvezd jeszcze czeka mnie Tiger1,Panther D  i Ferdek  Kiepski bez wsparcia orkiestry Hans Zimmeritowej :) hehe. Muszę dokończyć tego Panzera 4 z Academy  🤣

Dodatki:

- VOAGER set grill FE35043 dla zestawu Zvezda 3687. Voyagerau to też zespół, pochodzą z Australii. Również polecam,świetni na żywo z gatki i progresywne granko jak ta lalala :).

- EUREKA liny ER353

- ABER Lufa model 1943/44

ABER- Pręty mosiężne 0.7mm - powinny styknąć na uchwyty

Warsztat wydaję mi się, że nie będzie to dobre tempo, bo mam na głowie inne zabawy jak i 12h zmianową pracę 2/2, więc pomalutku można sobie dłubać.

20220213_203926.thumb.jpg.f2160add9a311fb2f069029ff5352446.jpg

20220213_204613.thumb.jpg.0a957c5d9dbcaf6b566f5c8df66c1680.jpg

harasho.jpg.0164e8f2edf96471f7b8e180edcc1c9b.jpg

Edited by MayonesEXG7
  • Like 2

1 godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Więc, co niektórzy pewnie czekali na ruskiego kombajna, z mojej strony i normalny pancerny warsztat gąsienicowy. Zvezd jeszcze czeka mnie Tiger1,Panther D  i Ferdek  Kiepski bez wsparcia orkiestry Hans Zimmeritowej :) hehe. Muszę dokończyć tego Panzera 4 z Academy  🤣

Dodatki:

- VOAGER set grill FE35043 dla zestawu Zvezda 3687. Voyagerau to też zespół, pochodzą z Australii. Również polecam,świetni na żywo z gatki i progresywne granko jak ta lalala :).

- EUREKA liny ER353

- ABER Lufa model 1943/44

ABER- Pręty mosiężne 0.7mm - powinny styknąć na uchwyty

Warsztat wydaję mi się, że nie będzie to dobre tempo, bo mam na głowie inne zabawy jak i 12h zmianową pracę 2/2, więc pomalutku można sobie dłubać.

harasho.jpg.0164e8f2edf96471f7b8e180edcc1c9b.jpg

тост за ваше здоровье

44 minuty temu, Klapouch napisał:

Kiedyś składałem ten model. Dawno temu. Ale z tego co kojarzę, bardzo przyjemnie się z nim pracowało - żadnej szpachli (wtedy i tak nie umiałbym jej użyć), żadnych kłopotów ze spasowaniem. Bajka. 

Ja ten model nie chce odtwarzać co do realnego detalu na full,ale spawy można epoxy putty położyć na wieży- jako fakturę odlewu. Próbowałem fakturę przypalanego tłumika na panzerze i na wylocie- uzyskać taką chropowatość. Model produkcyjny z fabryki 183 z tego co pamiętam .Nie lubię teciaków, z przednimi błotnikami. A co do przezroczystych wizjerów na kopule- to najlepiej podkład i vallejo model color- panzer periscopes.

Jaka mieszanka, idealnie extra thin cement i epoxy putty- pół na pół gdzieś tak. 

Edited by MayonesEXG7

• MayonesEXG7 changed the title to Zvezda 3687 T34-85 1:35

Pomału jakieś pierdółki nalepiłem- jedną zgubiłem, może się gdzieś znajdzie heeh.

Aber drut mosiężny odpowiednik plastiku 0.7mm. Zaginarka jest na pokładzie, więc można się powoli w biżuterię pouczyć - prawie jak relingi na statku hehe.

Mosiężnych korków, to wiecznie brakowało na okrętach od zborników- ale to teciak nie locha po 120m hehe.

Dziury na uchwyty rozwiercone, wydawało mi się, że gdzieś widziałem korek na wieży z łańcuchem- na ręczne strzelanie do ssmanów z środka wieży....

Czy te dziury, były symetryczne - tam gdzie są te kółka nalepione- zaślepki ?

Nie wiem czy przy 183 czy 112 fabryce (przeglądąć zdjęcia trzeba).

Powoli bez spiny, bo życia mi na inne rzeczy nie starczy hehe.

Ta wycięta blaszka aluminiowa, to z puszki na zrobienie spawów na wieży. Od razu uprzedzam,  że nie będą to piękne rosyjskie spawy🤣, jak to bywało u ruskich, bo to mój pierwszy model zvezdziaka, więc próbować trzeba.

W modelu widać, na rantach, ładne miejsce, właśnie na położenie spawów. Więc taśmą maskującą , wytrasuje sobie linie spawalniczą .

20220214_115434.thumb.jpg.fb9236dd587fcb8092b0ddc4f079c036.jpg

20220214_115709.thumb.jpg.235c951e7703c6f8bcf73047f3132e32.jpg

Edited by MayonesEXG7

No ciekawa koncepcja na spawy , zobaczymy jak to wyjdzie 🙂, myślę jednak że nie ma co się wzorować na grubości uchwytów plastikowych, bo z reguły zawsze są za grube, więc te 0.7mm może być dużo,  ale to w sumie  sam zobaczysz i  ocenisz

Szkoda,że tej green stuffu nie mam,ale używam to co mam, nie ma co odpuszczać. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie...🤔

Edited by MayonesEXG7

1 minutę temu, Evildead napisał:

Z fotela spadłem jak doszedłem do ostatniego foto 😂

Na luźno, ah ta moja wyobraźnia :)

Chwilowo na dziś wystarczy, faktura wstępnie połówki wieży nałożona. Ale czas wietrzyć pokój i przygotować się do roboty. Bo fakturę jeszcze raz będę nakładał.

Chciałem dorobić wizjery, takie małe z boku wieży, ale na zaginarce nie pykło - obcążkami coś tam kombinowałem ale widać jak widać..🙄. Jedynie co mi przyszło na myśl, to kupiłem CMK łancuszek w skali od 148 do 135, Można to wykorzystać ewentualnie dogiąć. ale prawda taka,że w rzeczywistości, raczej wydaję mi się, że te wizjery były zwyczajnie palone palnikami, dlatego taki mały przestrzał na wieży w postaci poziomej.

20220214_160700.thumb.jpg.eff17237f8abb314abf2d3339899113e.jpg

20220214_180009.thumb.jpg.d8ade44127a11b581fba187658801152.jpg

Przezroczyste wizjery na kopule i ogólnie- czyste wypraski z pudła, zabarwiacie je w miarę czy nadajecie podkład, przed położeniem, który mam w planach- model color periscopes Vallejo. Bo to barwa taka ciemny niebieski ale nie zmatowiony, będzie się lekko na pewno błyszczał, pod różnymi kątami światła.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edited by MayonesEXG7

Godzinę temu, Evildead napisał:

Z fotela spadłem jak doszedłem do ostatniego foto 😂, brzuch boli że śmiechu, nie spodziewałem się dzisiaj takiej rozrywki

A ja widzę Owsiaka, z całym uszanowaniem dla tego Pana.😃. Dopiero teraz, tak obadałem, że wygląda jak on hehe. Tylko brak okularów.

Edited by MayonesEXG7

2 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Na luźno, ah ta moja wyobraźnia :)

Bujna jak u tego gostka na zdjeciu powyzej😂 , co do grubosci drutu to raczej 0,4 by bardziej pasowal

• Haha 1

Poglądowo, jak wygląda T-34/85 - co prawda to wersja powojenna, ale większość elementów czołgu jest analogiczna do czołgów wojennej produkcji:

Budowa, krok po kroku

Jak go skleisz - to tu inspiracja w sprawie malowania:

Bardzo lubie ta wersje kaczora, moze to wina 4 pancernych i psa.  Choc przy pierwszej jezdzie na czolgowisku w Ostropie (czesc Gliwic) zaliczylem desanat dolnym wlazem bo go 2 razy zgasilem .

• Like 1

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Bujna jak u tego gostka na zdjeciu powyzej😂 , co do grubosci drutu to raczej 0,4 by bardziej pasowal

Oj tam, samo życie. Bujne włosy uroku, otworzyłem zvezde teciaka, jestem w szoku :)🤣

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Bardzo lubie ta wersje kaczora, moze to wina 4 pancernych i psa.  Choc przy pierwszej jezdzie na czolgowisku w Ostropie (czesc Gliwic) zaliczylem desanat dolnym wlazem bo go 2 razy zgasilem .

Przywalił headem w właz-taki desant?😃🤣.

Edited by MayonesEXG7

47 minut temu, bulik58 napisał:

Chcialbym cie tam zobaczyc w akcji:bleh:

Dobra tankier comandier-chcesz abym za kota na poligonie robił hehe.

18 godzin temu, bulik58 napisał:

Wrażenia mialeś-stawiasz jazde teciakiem ok😃Mi sie marzy😋

Edited by MayonesEXG7

Godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Wrażenia mialeś-stawiasz jazde teciakiem ok😃Mi sie marzy😋

Byl szybszy od T-55 , ale klekot gasienic slyszales z daleka. 

T-34 Widok środka w czasie jazdy

326 tys. wyświetleń 12 lat temu

Pierwsza jazda T-34. - YouTube

• Like 3