Skocz do zawartości

Zvezda 3687 T34-85 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Evildead napisał:

ale coś tam już poprawiłeś , ważne by dobrych rad nie olewać :)

Ja was, nie olewam.Myśleliście,że niechlujnie zostawię taką fakturę.W 5 min po zaschnięciu, nie będę szorował. Chodż  ta expoty putty biała, szybko w mig, dwuskładnik wysycha. To nie jarzmo Jagtigerów, abym taką fakturę pozostawił.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evildead napisał:

No toż jo :), jest git majonez, widzę ze się bardziej zawziąłeś  na ten model, no i oto w sumie tu biega

Bo mam tylko takiego szkraba-który jest za mały😀A teciak to podstawa z tanków od małego mnie jarał

16451247466456088053182303202915.jpg

 

t-34_85_04.jpg.c2b95eb294974d0fe0ec389a017415e7.jpg.fb57f10f6ee8cf939efd3c62f3a2b7fc.jpg

t-34_85_04.jpg.c2b95eb294974d0fe0ec389a017415e7.jpg.893865475063bfacfd02ed6092eeb8fb.jpg

Ta wieża z produkcji fabryki Zvezda- łączenie dwóch połówek wieży bez instrukcji- potem dorób sobie sam spaw....

Klodzko--_twierdza_06.jpg

 

ja już się gubię przy tych spawach dzisiaj,zerknę na helseta warsztat ponownie - dużo podpatruję  :)

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A igła różowa na km teciaka, a zółta może być na krótką antenę.

 

Chciał mi dać polimer kompozyt z maszynką lampową uv co w kilka sekund, twardnieje materiał, dobre jako ręczna odlewnia zapasowych cześci prawie jak 3D 🤪

16451255458294671318265738569784.jpg

5192f3911daf0713d5dfa614edd54404.jpg

 

Bulik, dajesz mi dobrą podpowiedź. Podkulonego z zdjęcia z wieży ludka mam,drugiego mam ale w pozycji stojącej -komandiera. ręcznie można te napisy zrobić. Worek na tył wiezy z zestawu jest hehe :)

 

Tylko przedostatnie koło jezdne to z serii 183 dobrze widzę, pełna fela ?

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś koniec. Wycięta tylko forma na działko. Zrobiłem z igły cienkiej lekarskiej, machine gun km. 

 

Chciałem zrobić kopułę z wizjerami, ale już zaczyna " łacina podwórkowa wtrącać się we znaki " te małe krasnoludki łapać pencęta, to istna sztuka dla sztuki.

 

Czas odsapnąć, na parę dni, idę pograć doremi jaś fasola si do, mam nadzieje,że kostka z rak jak wizjery, też nie będą mi wypadać, jak nawet szukam jarzmo do aramty po pokoju...🤣 .Siergiej poczekaj poszukam jarzma-nie denerwuj sie😃

20220218_181133.jpg

20220218_181116.jpg

20220218_182210.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś to pisał, ale na wieży są ślady łączenia form odlewu, nie spawu - przynajmniej jeśli chodzi o tę linię łączenia góry z dołem wieży po obwodzie.

Teraz małe porady:

1. Lepiej położyć najpierw fakturę, a potem wykonywać spawy, bądź ślady łączenia form. Działanie odwrotne powoduje "zanieczyszczenie " spawów, śladów łączenia form.

2. Drut mosiężny jest bardziej sprężysty i pęka częściej przy zginaniu np. pod kątem 90 stopni. Lepszy w tym przypadku jest drut miedziany, jest bardziej plastyczny.

3. Uchwyty z tyłu wieży zdecydowanie wykonane za grube. Proponuję drucik miedziany z kabla miedzianego - linki.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rack napisał:

Nie wiem, czy ktoś to pisał, ale na wieży są ślady łączenia form odlewu, nie spawu - przynajmniej jeśli chodzi o tę linię łączenia góry z dołem wieży po obwodzie.

Teraz małe porady:

1. Lepiej położyć najpierw fakturę, a potem wykonywać spawy, bądź ślady łączenia form. Działanie odwrotne powoduje "zanieczyszczenie " spawów, śladów łączenia form.

2. Drut mosiężny jest bardziej sprężysty i pęka częściej przy zginaniu np. pod kątem 90 stopni. Lepszy w tym przypadku jest drut miedziany, jest bardziej plastyczny.

3. Uchwyty z tyłu wieży zdecydowanie wykonane za grube. Proponuję drucik miedziany z kabla miedzianego - linki.

Dobrze wiedzieć-dzięki Rack za opinie prosto z mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 22:55, bulik58 napisał:

czy to co jest zaznaczone nz zdjeciu jest to spaw czy laczenie form?

991311078_(00001(5)TankEncyclopediaIsraeliTanks.jpg.f4d89abcd992481bc4a7596ea8c3523a.jpg

 

To jest ślad łączenia form odlewniczych. Cały korpus wieży Teciaka był odlewanym monolitem. Nie było tu nic spawanego, z wyjątkiem stropu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu-nowe uchwyty.Kadłub-nadbudówka nałożone.Podoklejałem pare rzeczy pozniej.Jak będzie chwila to pobawie sie.Spaw na odlewie łaczenia połowek przetarłemRosmannowym pilnikiem.

20220220_153210.jpg

20220220_153137.jpg

20220220_153035.jpg

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gregory napisał:

Wydaje mi się, że "uszy" na wieży masz troszkę za duże.

20220224-221215.jpg

Zdjęcie tylko do dyskusji

Ptzyglądam sie i duże to fakt.Przymiarkowo-ale jeszcze raz je zrobie-z takiego samego drutu z kabla,ale wąsko zrobić uszy.Brak czasu i materialu.Az za elastyczny ten drucik na zaginarceFajne foto.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oko na 0.3, 0.35. Weź wykałaczkę, uformuj na niej półkole z drutu, sciągasz drut pęsetą, nastepnie ścinasz drut  na odpowiednią długość, zdejmujesz, podgiąć możesz w zaginarce, wyjdą małe i równe

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.