Skocz do zawartości

Zvezda 3687 T34-85 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2022 o 05:46, Evildead napisał:

Wygląda na oko na 0.3, 0.35. Weź wykałaczkę, uformuj na niej półkole z drutu, sciągasz drut pęsetą, nastepnie ścinasz drut  na odpowiednią długość, zdejmujesz, podgiąć możesz w zaginarce, wyjdą małe i równe

Zegarmistrz-bydzie czas spróboje,łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega dwa posty wyżej napisał nie ma się co certolić bierzesz wałek o odpowiedniej średnicy (wykałaczkę, patyczek do szaszłyków, co tam masz pod ręką odpowiedniego kalibru) zawijasz uszko, odcinasz nóżki i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 14.02.2022 o 20:37, robertmodelarz napisał:

Poglądowo, jak wygląda T-34/85 - co prawda to wersja powojenna, ale większość elementów czołgu jest analogiczna do czołgów wojennej produkcji:

 

Takie pytanko, gdzie to było nagrywane? Co to za muzeum czy skansen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Takie pytanko, gdzie to było nagrywane? Co to za muzeum czy skansen?

Firma DN Models  pochdzi z USA - prawdopodobnie to w Rosji kręcili lub na Ukrainie. To jakieś małe lokalne muzeum. Próbowałem to gdzieś wyszukać w necie, ale za mało na filmie jest szczegółów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałeś się cyrylicą na tym kominie. Cyrylicę używają w innych krajach np. w Bułgarii. Ten film nakręcono w muzeum wojskowym w Sofii. W załączeniu moja własna fotka z tego muzeum.

 

1419570985_CzogredniT-34-85-NVM001.thumb.JPG.e83fcf08cbd45988e85081006785ad27.JPG

 

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

To jest Dasha🤣

 

Coś dziś podłubałem🙄

 

Wkleiłem boczną wentylację bez, wycinania z ramek i nalepiania na grubszy plastik.

 

Wybaczcie, ale pierwszy raz bawię się blacharką.

 

 

20220512_220819.jpg

20220512_220828.jpg

20220512_220846.jpg

20220512_220910.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie , ale uchwyty na płachtę brezentową wyginaj na końcu cienkiej pesety lub czymś cienkim:

T-34-85_22.jpg

t-34_85_17_of_18.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2022 o 22:51, MayonesEXG7 napisał:

Uchwyty, będę starał się zmniejszyć. Tak zrobię. Materiału nie ma już, a może wykorzystam te z wieży- pomniejszyć.

Kup druciki Eureki

 

albo idź do marketu budowlanego i kup 2 mb przewodu elektrycznego odpowiedniej grubosci.

Będziesz miał towaru na 100 modeli!!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kup jej bieliznę z Triumpha.będzie zadowolona 🤣.

 

 

Hans, dostał nowe przewody do headphones. Może nie, to bluetooth ale, dobrze grają

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

   Dziś poszły peryskopy w wieży i w kopule,relingi na budzie i przewody do słuchawek dla Hansa, bo chce posiadać, jednak lepszy dźwięk w tych swoich Sennheiserach :)

 

Znalazłem ten przekrój z kabla, który idealnie tak 0.8mm odzwierciedla. Czekam na drut- uszka wieżowe.

 

Młodą pogonili do liny🤣. Szkoda,że eureka robi za krótkie liny pomiędzy przednimi hakami a tylnymi w teciaku. To bym zarzucił po długości a tu dupa.

 

Zamówione :

 

image.jpeg.649a7d20bb58330ace5f3c53210e7490.jpeg

 

20220513_171546.jpg

 

20220513_171604.jpg

 

20220513_171643.jpg

 

20220513_183531.jpg

 

20220513_183545.jpg

 

20220513_171643.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też mi świtało,że one od tylnych haków, gdzieś mniej więcej w połowie było zaczepiane- jak widać o relingi budy i wszystko jasne.

 

Wiadomo, te liny z zdjęć to prowizorka(prawie jak na laso taśmę), na język zaczepione ulizane- wyłącznie muzealnie.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Myślałem, że walnę tym zestawem, przed tą nadbudówkę- a dokładnie tylną płytę z wydechami- naginanie, kontrowanie szlifowanie. Wolę jednak budy odlane- jako całość nadbódówki.

 

Walnąłem wizjery na kopule, nie  w tym miejscu- z nią i wizjerami też był problem. Faktura zrobiona, wstępnie oszlifowana. Łączenie wanny z górną częścią też tak wstępnie szpachlowałem i oszlifowałem i przy łączeniu od strony napinających przednich kół.

 

Jak kładę na głośniku teciaka to lewa strona nie dotyka krawędzią wanny do podłoża, może jakiś ciężarek na środku przykleić, ale jestem ciekaw jak to będzie przy kołach z gąskami. Nie poprawiam nic, niech zostanie chwilowo jak jest. To tylko model :) .

 

Niektórzy robią fakturę kopułek wentylacyjnych- do odprowadzenia smrodu po strzale. Ja zrobiłem niech bydzie. Faktura jarzma kmu haha

20220515_135539.jpg

 

20220515_135528.jpg

 

20220515_135521.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Tylna płyta?Próbowałem kontrować ale nie chce tego ruszac.Wybacz ale drugi 135 tank dopiero klejeNie miałeś w SU zwichrowanej wanny?

Nie ma lekko, tam fakt słabe było dopasowanie , ale jakoś się dało tył ogarnąć :)

IMG_20210504_170542742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Odklejac thinerować Hmm🤔Ładnie spasowałeś😋

Nie wiem :) Twój model, żebyś gorzej nie zrobił :) , ja bym powalczył z tym jeszcze , później na kropelkę może da się  ścisnąć, tam trzeba było na maxa dociągać, szpachli nie trzeba było w zasadzie

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.