Skocz do zawartości

Zvezda 3687 T34-85 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Lepiej nie będzie-pękła wanna przy wahaczach ale całe skrętne są od kół-lekko szpachel na łączeniachi spodu wanny, lewy błonik i zamykam budę jako ulepiona w całość.

 

Modelarstwo daje mi we znaki...pi pi...naciągam co jest k...ała no uff poszło🤣

20220515_211745.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na dziś wystarczy🤣

 

Ze zdjęcia, który Bulik dał, będzie to najlepsza opcja na pojazd.

 

5192f3911daf0713d5dfa614edd54404.jpg

 

Napis na Węgrze to: 

 

Ez a haza magyar haza mindin chosz menjen haza:

 

To jest ojczyzna Węgier, wszyscy wracają do domu. 

 

Wieża : Eljea a forradakoh -Eljea gotuje 🤨

16526487412951178534463450380097.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 godzin temu, halset napisał:

Ta szpachla to chyba kielnią kładziona 😉

hahaha szpachlu i kielnią obeznany niczym tynkarz na pracę narwany🤣. Robię w pokojach metry, to mi rzecz nie znana, taw odczep się odemnie, zjedz sobie lepiej banana 😂

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj znalazłem ten warsztat i powiem tak: to twój model

Jeżeli chcesz odwzorować konkretny egzemplarz to kieruj się zdjęciami a nie poradami.

Każda fabryka miała coś innego, i np jeżeli chodzi o wieże to było ich kilka rodzajów, w każdej łączenie połówek wyglądało inaczej.

Co do tylnej płyty i jej spasowania... tez zerknij na kilka fotek zanim zaszpachlujesz to na amen.

Pamiętaj że była to cześć ruchoma, na zawiasach. Oczywiście byla przytwierdzona wieloma śrubami, ale spasowanie tego elementu... no cóż jakie wyszło takie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, jonathan napisał:

Oj oj znalazłem ten warsztat i powiem tak: to twój model

Jeżeli chcesz odwzorować konkretny egzemplarz to kieruj się zdjęciami a nie poradami.

Każda fabryka miała coś innego, i np jeżeli chodzi o wieże to było ich kilka rodzajów, w każdej łączenie połówek wyglądało inaczej.

Co do tylnej płyty i jej spasowania... tez zerknij na kilka fotek zanim zaszpachlujesz to na amen.

Pamiętaj że była to cześć ruchoma, na zawiasach. Oczywiście byla przytwierdzona wieloma śrubami, ale spasowanie tego elementu... no cóż jakie wyszło takie było :D

Ja rozumiem Ciebie, wiem,że na zawiasach i przy spasowaniu już tak spoko,tych zawiasów nie mam już hehe.

 

Zrobię je z drutu grubszego, lub może jakiś połącze z hiopsem nie wiem, nie będę w 100% merytorykę bawił, bo ja mówiłem. Drugi model od zera w tej skali, nie mam skilla level wot;u online hehe .Ten Węgier mi pasuje. Tam od strony pistol portu na środku więża wgnieciona, nie raczej żaden rykoszet, albo zahaczyli gdzieś po drodzę..nie wiem. Tak mój model, z ta tylną płyta był problem nie powiem. Walczę i chce go wyprowadzić jakoś.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Ja rozumiem Ciebie, wiem,że na zawiasach i przy spasowaniu już tak spoko,tych zawiasów nie mam już hehe.

 

Zrobię je z drutu grubszego, lub może jakiś połącze z hiopsem nie wiem, nie będę w 100% merytorykę bawił, bo ja mówiłem. Drugi model od zera w tej skali, nie mam skilla level wot;u online hehe .Ten Węgier mi pasuje. Tam od strony pistol portu na środku więża wgnieciona, nie raczej żaden rykoszet, albo zahaczyli gdzieś po drodzę..nie wiem. Tak mój model, z ta tylną płyta był problem nie powiem. Walczę i chce go wyprowadzić jakoś.

Jeszcze jedno.

Jak robisz fakturę, wymieszaj szpachle z cienkim klejem. Nakładasz to później pędzelkiem.

Robi się mniej syfu, sama warstwa też jest cieńsza i trzyma się lepiej powierzchni.

Później też jest dobrze przeciągnąć papierem ściernym.

Zaś same uchwyty... możesz nawiercić otwory, wsadzić w nie drut, zrobić strukturę, drut wyjąc i w jego miejsce wkleić uchwyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Całkiem przyzwoicie wyszedł ten preshading. Teraz wszystkie wystające elementy (śruby, zawiasy, nity górne części peryskopów i celowników) pomaluj jasnozielonym. Co do twardego drutu, to jest coś takiego- jak wyżarzanie. Rozgrzewasz drut nad gazem, potem czekasz, aż ostygnie. Będzie miękki i łatwo się go wygina.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Co do twardego drutu, to jest coś takiego- jak wyżarzanie. Rozgrzewasz drut nad gazem, potem czekasz, aż ostygnie. Będzie miękki i łatwo się go wygina.

Tego patentu nie znałem. Dzięki. 
 

A co do malowania - zgadzam się. Coś z tego może być !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.