Skocz do zawartości

Zvezda 3687 T34-85 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Evildead napisał:

Tak to z tym jest, trzeba na spokojnie, pomału, czasem przemyśleć ze dwa razy każdy ruch i jakoś to będzie 🙂

Te części wycięte z ramek, są naprawdę słabo wylane...za cienkie..łamały się ale na szczęście trzpieniowy- wahadłowy system dół, góra została nie naruszona, ale ile kleju cyjano i extra thon tam poszło, że mnie ...wica strzelała....słabo się postarali z mocowaniem działka, zobaczymy jak reszta później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Evildead napisał:

Możliwe, zvezda to zvezda ale ma dobry stosunek ceny do jakości, a te wszystkie z nr powyżej 36.. są już całkiem spoko

Z zvezdy to figurki używałem 172 ale nic z pojazdów, więc chrzest na zvezdzie poszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos lufy: skleiłem 3 takie modele w tym jeden z lufą metalowa, nigdy nie było problemu z mechanizmem "systemem mocowania jarzma" Metalowa lufa jest cięższa, ja zazwyczaj w takim przypadku brudzę klejem mechanizm obrotowy i czekam aż wyschnie,  co powoduje większe tarcie pomiędzy elementami i wtedy lufa samoistnie nie opada, przy zamkniętych własach mozna zrobić przeciwwagę ze śrubki z nakrętkami. Ta akurat produkcja Zvezdy moim zdaniem ma poziom światowy i jest doskonała do klejenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chorąży napisał:

Apropos lufy: skleiłem 3 takie modele w tym jeden z lufą metalowa, nigdy nie było problemu z mechanizmem "systemem mocowania jarzma" Metalowa lufa jest cięższa, ja zazwyczaj w takim przypadku brudzę klejem mechanizm obrotowy i czekam aż wyschnie,  co powoduje większe tarcie pomiędzy elementami i wtedy lufa samoistnie nie opada, przy zamkniętych własach mozna zrobić przeciwwagę ze śrubki z nakrętkami. Ta akurat produkcja Zvezdy moim zdaniem ma poziom światowy i jest doskonała do klejenia.

 

Kumam, ale takie pracę zarzuciłem sobie po 12h dnówki wczoraj. Rozumiem, patent ruchomy lufy do jarzma, wiadomo lufa jest cięższa,na spokojnie z koryguje sobie. Ważne, że siadła na miejsce. Ustabilizuje się. Pierwszy teciak w 135 zvezdy .Mam Revella 172 to nie ma co porównywać.

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

To lepiej gąski sklejaj jak się dobrze wyśpisz , trzeba być wypoczęty do takiej roboty 🙂

Po wczorajszym, jak nie idzie to zostaw, to na drugi dzień, jak w muzyce. Nie można , nic na siłę robić, a czujesz co innego...proste 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Evildead napisał:

To lepiej gąski sklejaj jak się dobrze wyśpisz , trzeba być wypoczęty do takiej roboty 🙂

Gumowe w P 4 AUS. H polecam🤣  

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bulik58 napisał:

Patrzcie sie ludziska jaki posmiewny :nienie: Jak bedziesz dalej dbal to nie tylko pies ci ucieknie ale tez zalogaZałoga rozumie się bez słów: jak w bitwie kierować nowoczesnym czołgiem –  foto, wideo - 28.04.2020, Sputnik Polska

Ruska przygoda z humorem-jak Ty moim załogantem-to bym o dobrego tankiera dbał😄.Spoko rozczochrana.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Patrzcie sie ludziska jaki posmiewny :nienie: Jak bedziesz dalej dbal to nie tylko pies ci ucieknie ale tez zalogaZałoga rozumie się bez słów: jak w bitwie kierować nowoczesnym czołgiem –  foto, wideo - 28.04.2020, Sputnik Polska

On leci do WC  w  trybie kulturowym ??🤫🤣. Poligonowym wiadomo.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoxy putty biała tamki, może nie jest najlepsza na spawy, ale już mi z tą pastą lepiej idzie,

 

Poprawiona faktura, drugą warstwą.

 

Dorabiam na wieży uchwyty transportowe i spawy na wentylatorach - odprowadzające "słodkie zapachy" po strzale z lufy na zewnątrz. Jestem takim znawcą z nazwy militarnej, że hej :)😅

20220217_151310.jpg

20220217_151231.jpg

20220217_151643.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z sowieckich su-85 robiłem, to do experta mi  daleko 😆, chyba jeszcze można szlifnac co nie co wieże, spawy chyba najlepiej po fakturze robić ogólnie, i z uchwytów zeskrob ta szpachlę , będzie ładniej 🙂

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deczko niechlujnie to wszystko wygląda. :roll: 
Wystarczyło wokół detali podziałać mniejszym pędzelkiem, bo widać, że się rozciapało wszędzie dookoła, niekoniecznie tam gdzie być powinno. A poręcze wkleić po zrobieniu faktury. 

 

A te uchwyty transportowe, co przygotowałeś, to przypadkiem w wypadku tej wersji teciaka to nie są te małe  tegesy na bokach, które też zalałeś szpachlą? Bo nie bardzo wiem, gdzie takie druciane uchwyty miałyby się znaleźć, jeżeli nie w miejscach, gdzie są te mniejsze, plastikowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskrobię uchwyty, ale poprawki tam będę minimalne, bo szpachel jak szpachel, kruchy, ale mi się podoba moja praca :) .Coś innego, nowego,to człowiek kielnią się pouczy :) .Zawód tynkarz, na dzisiaj.m trochę jubiler, Jest rezania przy wieży, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kamil K. napisał:

Deczko niechlujnie to wszystko wygląda. :roll: 
Wystarczyło wokół detali podziałać mniejszym pędzelkiem, bo widać, że się rozciapało wszędzie dookoła, niekoniecznie tam gdzie być powinno. A poręcze wkleić po zrobieniu faktury. 

 

A te uchwyty transportowe, co przygotowałeś, to przypadkiem w wypadku tej wersji teciaka to nie są te małe  tegesy na bokach, które też zalałeś szpachlą? Bo nie bardzo wiem, gdzie takie druciane uchwyty miałyby się znaleźć, jeżeli nie w miejscach, gdzie są te mniejsze, plastikowe. 

Panie, ja nie NajtShift,tak mogłem  w sumie od środka po fakturze- tym samym wiertłem, przejechać od wewnątrz dziury i instalować relingi :)

 

Pierwsza zvezda, więc proszę brać na mnie poprawkę, tak szczerze od serca :)

 

Fakturę wieży robiłem, od takiej gąmpki, więc pęndzlem jechałem, ale włosie zostawało na fakturze.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik serio-nie odwzoruje Tobie idealnie wszystko na -równi.Prawa strona dolnego spawu,na wieży uciekła teraz widzę.Sproboje poprawić-rezam dalej model.Faktura przetarta.Myślałem,że pod kątem idzie spaw. Inne wersje właśnie miały innaczej, czy w każdej 85 ?

20220217_175210.jpg

20220217_175149.jpg

20220217_175250.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.