Skocz do zawartości

Hawk'owanie w wydaniu ItalRevellCrafat ale po mojemu MH-60L i inne


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bikernytzu napisał:

Powoli przygotowując się do budowy modelu trochę się rozpędziłem z modyfikacjami i przygotowałem żywice do kilku wersji:

20240210_131538.jpg

 

20240210_131543.jpg

 

Kolejno od lewej na zdj. ponizej :

1.MH-60L 

2.MH-60S / UH-60M

3.MH-60M

4.HH-60G

5.SH-60B late 

 

20240210_131653.jpg

 

Urodzis się plan (w sumie za kilkoma zapytaniami) by przygotować gotowe zestawy żywiczne dla konkretnych wersji ....również dla własnych potrzeb będzie to ułatwienie i przede wszystkim przyspieszenie budowy konkretnych maszyn 😁

I to jest bardzo dobry pomysł... 😎 Poproszę po jednym zestawie :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na zapytanie jak? 

 

Otóż tak to powstaje:

20240210_165039.jpg

 

20240210_165047.jpg

 

Tu ostani brakujący

HH-60H SEAHAWK

 

Przepis:

 Cyjanoakryl , nić monofilowa , el. Zestawów (min. Wykonane już el.  żywiczne)...najzwyczajniej scrachbuild i do formy...

Apropos form... ciekawostka:

W przypadku Italeri okna w  hh-60h są zbyt małe 

 

20240210_165748.jpg

 

Zatem nic prostrzego jak włożyć do silikonu hobbybossa i skopiować. To jeden z trzech el. Które chce wykorzystać z HB do modelu italeri a których tam brakuje. Pozostanie wyciąć okna w kadłubie,  o tak:

20240210_165646.jpg

 

Jak widać sam kadłub wymaga sporych poprawek jednak to jest to co lubię robić!

Warto też w budowie wykorzystać  taki oto zestaw:

20240210_170407.jpg

 

Zestaw wyrzutników flar AN/ALE-37 brengun'a.

Maja kilka ciekawostek np :

 

20240210_171009.jpg

 

AN/ALE-47 z powodzeniem można wykorzystać do konfiguracji BULLDOG jaka jest w każdym HH-60G PAVEHAWK oraz do MH-53!

Lau-131 to nic innego niż nazewnictwo USAF  dla tego samego czym jest M260 w US ARMY.

 Warto czasami zaoszczędzić trochę czasu którego i tak ciągle brakuje i kupic gotowce....😉

 

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitrandir napisał:

I to jest bardzo dobry pomysł... 😎 Poproszę po jednym zestawie :szampan1:

Zestawie czego ?ogonow czy kompletu do danego śmigłowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bikernytzu napisał:

Zestawie czego ?ogonow czy kompletu do danego śmigłowca?

:wpier:No oczywiście, że zestawów ... Po co mam wywarzać otwarte drzwi :yahoo:

 

:szampan1:

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitrandir napisał:

:wpier:No oczywiście, że zestawów ... Po co mam wywarzać otwarte drzwi :yahoo:

 

:szampan1:

 O Panie... kilogramy żywicy,  miesiące scratch-pracy...zacznij odkładać bo będzie tego DUŻO!!!

przynajmniej taki mam plan😆

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bikernytzu napisał:

 O Panie... kilogramy żywicy,  miesiące scratch-pracy...zacznij odkładać bo będzie tego DUŻO!!!

przynajmniej taki mam plan😆

Nie od razu Rzym zbudowano 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2023 o 14:20, Bikernytzu napisał:

 

20231227_140758.jpg

 

20231227_141851.jpg

Czy ta linia przed tym żółtym elementem taka została? Nie chcę wyjść na malkontenta, ale przy takim nakładzie pracy przy drobiazgach ta nierówna krecha wali po oczach. Żeby była jasność - mi też wychodzą nierówne linie, ale też nie dorabiam pięknych wyrzutników flar i dużo mi brakuje do Twoich umiejętności. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, giberes napisał:

Czy ta linia przed tym żółtym elementem taka została? Nie chcę wyjść na malkontenta, ale przy takim nakładzie pracy przy drobiazgach ta nierówna krecha wali po oczach. Żeby była jasność - mi też wychodzą nierówne linie, ale też nie dorabiam pięknych wyrzutników flar i dużo mi brakuje do Twoich umiejętności. 

 A widać tą linie w galerii?

 Mimo starań coś jednak ci nie wychodzi....wiem życie ciężkie jest... faktycznie linia podziału to lekki dramat...Do zrobienia na kruchej szpachli tamiya....

20240211_173924.jpg

 Niestety nie bylo poprawek...Czy teraz niedzielne popołudnie będzie lepsze?

Edytowane przez Bikernytzu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Moje z kolei jest w miarę owocne i obfituje w dobry humor...otóż reanimuje stare modele jeden z nich hh-60h zakupiony na aukcji jako zlom za cale 11zl 😆 a sh-60b to Model z przed 20lat malowany jeszcze pedzlem. Postanowiłem dać im drugie życie...wybebeszylem wnetrza, rozebrałem ile się dało.

 Sh ma już gotowe bebechy.Hh-60 wciąż oczekuje na wene zrobienia kokpitu i przestrzeni transportowej....puki co doklejam żywice by nadać im trochę ciekawszego wyglądu nowszych maszyn.

 Swoją drogą jest niewiele zdjęć wnetrza tych maszyn , więc napisałem do kilku jednostek w stanach z prośbą o fotki.

20240211_174914.jpg

 

Jak widać udało się ulepić poprawiony pylon który za kilka chwil wyląduje w silikonie.

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bikernytzu napisał:

 w galerii?

 

😄☺️ Ot, małe przeoczenie, a skoro piszą w warsztacie, to znaczy, że coś jeszcze da się uratować. :pokoj:

2 godziny temu, Bikernytzu napisał:

 

 Czy teraz niedzielne popołudnie będzie lepsze?

Jest znakomite, bo po dwóch tygodniach odkładania tematu kładę podkład 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, giberes napisał:

😄☺️ Ot, małe przeoczenie, a skoro piszą w warsztacie, to znaczy, że coś jeszcze da się uratować. :pokoj:

Jest znakomite, bo po dwóch tygodniach odkładania tematu kładę podkład 💪

Winszuję! Proponuję założyć własny warsztat i pochwalić się swoją precyzją,  hm?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przy okazji Małego remanentu dziwnym sposobem miałem nadmiar dodatków do ah-64 (w planie są 4szt.) M230 było pięć...nie zastanawiając się długo nad takim produktem:

20240212_180641.jpg

 

Tak , to jest w 1:72! Wspaniały detal ResKit'a. Pociąłem troszkę cała wierzyczke i umieściłem w ostatnim DAPhawku:

20240212_213107.jpg

 

Rzecz jasna lufa z tłumikiem płomienia została z Mastera,  dlaczego? Sami oceńcie:

20240212_213133.jpg

 

Nasz polski Master wciąż niepokonany...😉

Szczerze polecam te wyroby zarówno Mastera jak i ResKit'a  są niesamowicie opracowane w najdrobniejsze detale!

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.