Skocz do zawartości

Hawk'owanie w wydaniu ItalRevellCrafat ale po mojemu MH-60L i inne


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bikernytzu napisał:

Te akurat są z Werner  wings ze Stanów. 

Dzięki za odpowiedź ale tak sobie siedzę i myślę że zaryzykuję i podejmę się budowy Euorfightera w jedynym malowaniu czyli Baron Spirit   . Czekam na nowy aerek i założę pierwszą w życiu relację z budowy w sekcji warsztat . Pewnie się trochę pośmiejecie ale to nic xd  Kiedyś każdy zaczynał . Dzięki i pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

Podczas gdy sama bryła modelu jest poprawna to niestety brakuje w niej juz poprawnych lini podzialu ,kompletnie  onitowania brak oraz dużej ilości charakterystycznych dla tego śmigłowca detali .

To wszystko niestety trzeba poprawić samemu co zajmuje dość sporo czasu i pracy lecz liczę,  że nie pójdzie to na marne ...

20221228_200545.jpg

 

20221228_200521.jpg

20221228_201606.jpg

 

No i ta charakterystyczna mordka wink3

20221228_200530.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detailingu ciąg dalszy...

Bardzo dużo tych duperelków a wciąż jeszcze nie koniec....

20230101_201440.jpg

20230101_201512.jpg

20230101_201546.jpg

 

Nie mogłem się powstrzymać by zmontowac jednego browning m2 mix Brassin oraz Mastera

 

 

20230101_202221.jpg

20230101_202241.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze malunki czas zacząć 🙂

20230103_153704.jpg

20230103_165522.jpg

20230103_165544.jpg

 

Pierwszy raz używam tej marki i szczerze mówiąc.... SPRZEDANY!!!

świetnie się kladzie , stopień Cieniowania w zależności od warstw-super sprawa. Ponadto gotową do aerografu i szybko daje się czyścić z niego.lekki połysk/satyna (w zależności od ilości nakladanej) co daje komfort kładzenia kalek bezpośrednio na farbę beż potrzeby używania lakieru nadającego połysk.Ciekaw jestem jak będzie reagować na wykończenie lakierem matowym...

20230103_165715.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 22:58, Mitrandir napisał:

Nieźle to wygląda, ciekaw jestem efektu końcowego :szampan1:

Ja też jestem tego ciekaw bo im bliżej końca tym większe mam wątpliwości co do tego...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malunkach wszystkie dodatki ładnie się wkomponowały, bardzo ciekawie zapowiada się finał.

 

2 godziny temu, Bikernytzu napisał:

Pierwszy raz używam tej marki i szczerze mówiąc.... SPRZEDANY!!!

świetnie się kladzie , stopień Cieniowania w zależności od warstw-super sprawa. Ponadto gotową do aerografu i szybko daje się czyścić z niego.lekki połysk/satyna (w zależności od ilości nakladanej) co daje komfort kładzenia kalek bezpośrednio na farbę beż potrzeby używania lakieru nadającego połysk.

Potwierdzam i podpisuję się pod tym obiema rękami :D .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitrandir napisał:

O jakiej marce wspominasz? 

Mr.paint (MRP) mam kilka tych farb pierwszy raz dziś nią malowałem i bardzo mi się podoba praca z mr.paint.

Kolor był nieco zbyt jasny ale widzę że z czasem ładnie cimnieje do odcienia jaki chciałem by był.

20230103_194038.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora się przedstawić...

HH-60G Pave Hawk 89-26201

55th RQS

 

 

 

20230103_213311.jpg

 

Jak się uda dotrwać do końca to przedstawię jego historie na końcu tego wątku bądź w galerii 🙂

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Endrju napisał:

Ciekawie ten warsztat wygląda. Śledzę z zainteresowaniem. 🧐

 

A ten papierowy kwiatek to rodzaj maskownicy? 

 

Tak , to super profesjonalne maski przy malowaniu wyrzutników flar :szczerbol:

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bikernytzu napisał:

Mr.paint (MRP) mam kilka tych farb pierwszy raz dziś nią malowałem i bardzo mi się podoba praca z mr.paint.

Potwierdzam! Przetestowane na Su-27 i Su-30. Malowanie nimi to czysta przyjemność 😀

17 godzin temu, Bikernytzu napisał:

lekki połysk/satyna (w zależności od ilości nakladanej) co daje komfort kładzenia kalek bezpośrednio na farbę beż potrzeby używania lakieru nadającego połysk.

No właśnie zbliża się ten etap i zastanawiam się czy bezpośrednio na nią nakładać kalki. Powierzchnia wydaje się bardzo gładka.

Bardzo fajnie wychodzi ten Hawk👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, burzatg napisał:

Potwierdzam! Przetestowane na Su-27 i Su-30. Malowanie nimi to czysta przyjemność 😀

No właśnie zbliża się ten etap i zastanawiam się czy bezpośrednio na nią nakładać kalki. Powierzchnia wydaje się bardzo gładka.

Bardzo fajnie wychodzi ten Hawk👍

Nałożone bezpośrednio na farbę jedynie płyn pod kalki , zero srebrzenia,  zero powietrza.czysta przyjemność 👌👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu kładę kalkomanie bez lakieru bezbarwnego, malując gunziakami C/H oraz MRP. Farby te dają tak gładką powierzchnię że nie ma sensu dawać bezbarwnego. 

 

Tylko w wypadku Gunziakow H, trzeba uważać z płynami. Za dużo Sola potrafi nadgryźć farbę. Więc jak ktoś leję go wiadrami na kalki, to warto zabezpieczyć bazę GXem

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Snow ball" czyli kula sniegu bo tak nazwano ten konkretny śmigłowiec po 30 maja 2002 gdy stoczył się z góry Mount Hood w stanie Oregon  podczas akcji ratowniczej. Został zreperowany i wrócił do służby z tym ironicznym przydomkiem.

 

Maski , kalki ,malowanie malych detali i zaczynam brudzing....

20230106_195539.jpg

20230106_195505.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec "snow ball" po powrocie do służby został przydzielony do 66 RQS , trafił do Afganistanu jako "Pedro 66" 

 Tak właśnie nazywano smiglowce  Pave Hawk  - "Pedro" 

 

Tymczasem czas na usunięcie masek po pokryciu modelu clear matt revell'a.

 

Tu szczegolne podziękowania forumowemu koledze WUWUMASTER .

 

20230107_161449.jpg

20230107_162459.jpg

20230107_161427.jpg

20230107_162617.jpg

 

Tymczasem walczę dalej z drobiazgami ...w pierwszej kolejności będą .50-tki

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.