Skocz do zawartości

Hawk'owanie w wydaniu ItalRevellCrafat ale po mojemu MH-60L i inne


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

No to dorzucam co nieco drobiazgów, blaszki,PLA Papier i trochę plastku .... Lekko przerobiłem też golenie podwozia dodając 1,5mm rurkę mosiężną. IMG_20220320_115800.thumb.jpg.7b22ea7f0a6bda01ead76b034df0bbc6.jpg

IMG_20220320_115743.jpg

IMG_20220320_115823.jpg

IMG_20220320_103446.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya extra thin głównie , czasem  SG lub revell contacta. Wszystko wychodzi po położeniu podkładu czy jest bez nadlanego kleju czy trzeba porzeźbić.... 

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kon_Bar napisał:

Czym kleisz PLA Paper? Ja mam złudzenie, że wszystko jest zbyt agresywne 😞

Chyba, że chcesz się podzielić jakim swoim sprawdzonym patentem Kondziu 😁 z chęcią spróbuję czegoś nowego bo nie ukrywam czasami muszę szlifować po podkładzie nadlany klej 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też głównie Tamka i... jak choć drgnie element to jest nie do poprawienia, bo rozpływa się niemal pod samym spojrzeniem...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rymulus napisał:

Do hipsu 0,1 mm dobrze się nadaje klej Tamki ale w wersji quick setting. I koniecznie trzeba go nakładać małymi porcjami, a nie zalewać klejem. 

W takim razie, być może za dużo go podlewam bo to chyba ten:

IMG_20220320_183251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczka z filtra malarskiego się przydaje😁 oszpachlowana do okola ażeby nie odstawała. Czasochłonne i pracochłonne ale robi robotę w finalnym efekcie. Niestety jeszcze dwa takie trzeba będzie u podstawy zamontować 

IMG_20220320_190602.jpg

IMG_20220320_190552.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bikernytzu napisał:

W takim razie, być może za dużo go podlewam bo to chyba ten:

IMG_20220320_183251.jpg

 

Podpatrzyłem dawno temu jak kolega z Agtom kleił Cromwella. On po prostu składał dwie sklejone części do kupy a w szczelinę pomiędzy częściami w miarę ostrożnie zapuszczał właśnie ten klej Extra Thin Tamiya. Od tego czasu kleję w ten sposób i dla mnie to rewelacja. Zero nadlewów od kleju a spoina bardzo mocna. Ale klej musi być rzadki. Może Twój klej zgęstniał. 

Pozdrawiam,

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bikernytzu napisał:

Siateczka z filtra malarskiego się przydaje

 

A możesz jeszcze przybliżyć co to dokładnie jest i gdzie to można kupić. Ten pomysł wygląda ciekawie.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne w sklepach i Allegro, generalnie tanie jak na taki materiał do modeli. 😁

Nie do końca wiem o które elementy toczy się dyskusja, być może chodzi te które są zalane SG z premedytacją jest go więcej do okola, bo i takie rzeczy robię niekiedy... 

Screenshot_20220321_080051.jpg

 

Weźcie też proszę pod uwagę że to jest skala 1:72 i niektóre części są bardzo małe często przerabiane / dorabiane z jeszcze mniejszych elementów a zdjęcia są w sporym powiększeniu. Niektóre miejsca są z premedytacją nadlewane żeby szlifować po podkładowaniu dla uzyskania równej powierzchni pomijając fazę szpachlowana. Tak są robione dysze wylotowe, które szlifowałem i podkladowalem 3 razy za nim efekt był zadowalający. 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bikernytzu napisał:

 

IMG_20220320_190552.jpg

 

Miałem na myśli ten element. Ładnie wygląda w 1:72. Oczywiście oczami widzę to jak będzie to wyglądać po obróbce. W 1:35 też powinno się udać.

Pozdrawiam.  

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Endrju napisał:

 

Miałem na myśli ten element. Ładnie wygląda w 1:72. Oczywiście oczami widzę to jak będzie to wyglądać po obróbce. W 1:35 też powinno się udać.

Pozdrawiam.  

Andrzej.

Proponuję wybrać się do sklepu malarskiego jak i motoryzacyjnego, pasmanterii, sklepu wędkarskiego,... pooglądać co mają, coś na pewno się przyda. Sporo rzeczy można z powodzeniem wykorzystywać w modelarstwie jak powyższe siateczki, nici monofilowe (cienka żyłka w kolorze), druciki z przewodów czy np podkładki wygluszajace  na klocki hamulcowe które są niczym innym jak gumowa naklejka o wym 5x10cm o grubości 0.1mm. O kolorze i strukturze po prostu gumy(fartuchy czołgów t-64,72,80,90.Przepony wędkarskie które są po prostu super cienka lina stalowa która faktura, kolorem przypomina zeskalowana/pomniejszona czołgową line stalowa... Masa naprawdę masa materiałów się przydaje😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bikernytzu napisał:

Proponuję wybrać się do sklepu malarskiego jak i motoryzacyjnego, pasmanterii, sklepu wędkarskiego,... pooglądać co mają, coś na pewno się przyda.

 

Ja to robię prawie w każdym sklepie. Dawno, dawno temu modelarskich sklepów  w zasadzie nie było i trzeba było sobie jakoś radzić. Piszę "w zasadzie nie było" bo było coś takiego jak składnica harcerska, która była namiastką sklepów modelarskich i od czasu do czasu coś tam wrzucali ale z reguły to coś rozchodziło się jak świeże bułeczki.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten stan rzeczy i pamiętam ówczesne modele, do tego kilka farb i tyle... heh. Mało kiedy było coś więcej. 

Natomiast

Tak to wygląda przed ryciem Lini podziału z premedytacją nałożony jest nadmiar podkładu ✌️

 

 

IMG_20220321_222115.jpg

 

Po wyschnięciu delikatnie szlifuje podkład papierem wodnym 1500 ale... Bez użycia wody 😁

Farba lepiej się trzyma i ma fajniejsza, "płaska" fakture. 

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już po wstępnym kolorowaniu 😏

Wirnik ogonowy:

IMG_20220327_142344.jpg

IMG_20220327_142443.jpg

 

Oraz Główny :

IMG_20220327_142506.jpg

IMG_20220327_142522.jpg

IMG_20220327_142547.jpg

IMG_20220327_142633.jpg

 

Komplecik przed brudzeniem 😁

IMG_20220327_143416.jpg

 

IMG_20220327_152647.jpg

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 19:09, Bikernytzu napisał:

Siateczka z filtra malarskiego się przydaje😁 oszpachlowana do okola ażeby nie odstawała. Czasochłonne i pracochłonne ale robi robotę w finalnym efekcie. Niestety jeszcze dwa takie trzeba będzie u podstawy zamontować 

 

IMG_20220320_190552.jpg

 

Dosyć duże jednak zdają się być oka tej sieci....  8-)  Do takich celów w 72-ce używam siateczki z torebek po herbacie ... są sporo delikatniejsze.

 

Widzę że jesteś skonfudowany.... 8-)  Wpisz w googla ''trójkątne torebki do herbaty'' i wszystko się wyjaśni

Edytowane przez zegeye
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bikernytzu napisał:

Część jest z zestawu blach do blackhawk 'a natomiast siatka na ogonie jest nawet nieco drobniejsza. 

Być może, jednak na takim zbliżeniu ta ogonowa wydaje się być dość spora....

Edytowane przez zegeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bikernytzu changed the title to Hawk'owanie w wydaniu ItalRevellCrafat ale po mojemu MH-60L i inne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.