Skocz do zawartości

1:72 AH-1G Cobra "Dr. Oldsmobile" z Wietnamu


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Z wyjątkiem sondy na nosie, światła do lądowania i płozy ogonowej - które to części wkleję po malowaniu - maszyna jest zbudowana i pora przystąpić do malowania. Zrobiłem jeszcze kilka fotek przed zamaskowaniem kabiny:

 

fuse07.jpg

 

fuse08.jpg

 

fuse09.jpg

 

Zobaczmy, kiedy teraz nadarzy się okazja, żeby ją pomalować...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

Ostatnio udało mi się wrzucić trochę farby na model. Zacząłem od podkładu firmy Motip w śmiesznym kolorze. Eksperymentalnie zmniejszyłem grubość warstwy tego podkładu na niektórych elementach, tam przebija się kolor plastiku:

 

paint01.jpg

 

Następnie zamalowałem zakamarki kolorem 66 z Humbrola:

 

paint02.jpg

 

Na górę poszedł kolor docelowy - Humbrol 155:

 

paint03.jpg

 

Teraz to musi porządnie wyschnąć, na to pójdą kolorowe akcenty - stateczniki poziome, panel przeciwodblaskowy przed kabiną itd. a potem przygotowanie pod kalkomanie i ewentualne dodatkowe brudzenie.

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i szybki update, stateczniki (tylko góra!) pokolorowane, czarne panele namalowane i zrobione okopcenia od wydechu, wygląda to tak:

 

paint04.jpg

 

Teraz trzeba by całość nabłyszczyć...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Edytowane przez pmroczko
Za szybki paluszek...
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

No to mam położone kalkomanie, pomiędzy dwoma warstwami sidoluksu. Wszystko teraz nieprzyzwoicie się błyszczy, ale za to może uda się uniknąć srebrzenia:

 

paint05.jpg

 

paint06.jpg

 

Teraz myślę, żeby jeszcze delikatnie olejami to rozjaśnić, a potem na to mat.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Dzień dobry!

To jeszcze zdjęcie przed ostatnią prostą... Oleje położone, mat położony. Wkliknąłem wieżyczkę, na nosie zamontowałem sondę, pod skrzydłem działko 20mm a z tyłu antenę i wirnik ogonowy a na górze światło antykolizyjne tradycyjnie wykonane z klosza od światła stop. A, i jeszcze dorobiłem "chodniki" na skrzydłach - górna powierzchnia skrzydeł zwykle była w strasznym stanie bo ciągle po nich skakano. Nawet podobno czasem były wytarte do gołego metalu. Całość przedstawia się tak:

 

paint07.jpg

 

paint08.jpg

 

To już dużo nie zostało - spróbuję teraz ją skończyć! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Edytowane przez pmroczko
Za szybki paluszek...
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę! Po pierwsze -zdumiewająca robota, zwłaszcza z przekładnią. Po drugie, pytanie -orientuje się Kolega, czy tarcza sterująca wirnika AH-G była taka sama jak w AH-1W? Właśnie toczę batalię z tym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@barszczo, @Yachieku- bardzo dziękuję za komentarz i za miłe słowa!

 

A tymczasem model udało się w końcu skończyć:

 

cobra2_01a.jpg

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii:

 

Bardzo dziękuję wszystkim,którzy towarzyszyli  mi w tej budowie, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.