Skocz do zawartości

Panther ausf.G na stalowych kołach jezdnych, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy... Pamiętajcie o guziku "Podgląd" (swoją drogą ja zawsze stosuję - tym razem zapomniałem i od razu klops).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprzęcik chyba powoli pada -leciwy Olymus. Jakoś ma ostatnio problemy z łapaniem jasności i światła - tyle ile się da na manualu to robię na manualu - reszta wychodzi albo i nie...

No ale fakt - warsztat to warsztat i czasami mi się po prostu nie chce kombinować ze zdjęciami

A teraz przez tydzień aparat bawi z rodzicami w Czechach więc fotek nie będzie (a dłubię nadal budynek żeby wreszcie coś z niego pokazać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora się pochwalić hawirą Popatrzyłem sobie na parę fotek i takie coś wydumałem. Nie wiem czy dach nie ma za mały spadek, ale nic to - pierwsze koty za płoty. I tak jestem z niego bardzo zadowolony. Znajduje się na nim 195 własnoręcznie giętych dachówek holenderek...

Teraz jeszcze parę obić tynku, drzwi, okna i można przechodzić do robienia dalej ulicy.

P.S. - domek trzyma kąt prosty przy drzwiach - na fotce jakoś tak wyszło Aberracja sferyczna

P8030002.JPG

P8030005.JPG

P8030007.JPG

P8030008.JPG

P8030012.JPG

P8030014.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy !

 

Bardzo mi się podoba. Rozumiem, że pięterko to taki mur szachulcowy tak ? Dachówka pierwsza klasa, skosem dachu bym się nie egzaltował, każdy dom ma inny. Tylko te ściany jakieś takie bardzo drubaśne, ile te wnęki okienne mają szerokości ?

прекрасна квартира господин моделист !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grubaśne grubaśne, ale wnęki będą pomalowane na czarno i dopiero pod sam koniec "wylotu" będą się rozjaśniać - potem będą okna i dzięki temu, że tam będzie ciemno, to nie będzie widać co jest w środku - tak jak w rzeczywistości. Dam pewnie jeszcze firanki może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Idzie mi jak przysłowiowa krew z nosa... JA JUŻ CHCE DO SZKOŁY!!!!!!!! Czemu mam jeszcze miesiąc wakacji?!

 

No ale trochę dłubię. Zacząłem malować sobie beczki (pewnie na nich wyląduje jeszcze jakaś szmata). Puste miejsce przed budynkiem wypełniłem robiąc pośpiesznie usunięty posterunek aliancki. Browning .30 chyba może stać obok PIAT-a co nie? PIAT z zestawu Univ. Carriera Tamiyi, Browning to pozostałość z M10 Wolverine Academy z blachami Edka plus prowizoryczny stojak. Woreczki z miliputa, pewnie czymś je "porysuję" albo okleję żeby lepiej oddać płótno, bo kombinowałem tylko z wyciskaniem wzoru używając koszulki i spodni . Zrobiłem powalony płot furtkę wraz ze słupkami. Ogródek będzie obsadzony wypaśnymi krzakami i trawami firmy POLAK, ale to tak dopiero za parę tygodni (jak je zdobędę). Dodałem do Pantery lekkie błotko na wannę i odrobinkę na koła i gąski (gąski mogą ciut lewitować bo założone tylko na sucho). Rozejrzę się jeszcze za jakimiś detalami coby to wszystko uatrakcyjnić. I pewnie niedługo trzeba zabrać się za malowanie...

 

P8180080.JPG

P8180081.JPG

P8180084.JPG

P8180086.JPG

P8180088.JPG

P8180093.JPG

P8180073.JPG

P8180074.JPG

P8180094.JPG

P8180096.JPG

P8180097.JPG

P8180099.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy zapowiada się świetna diorama, ale mam pewne zastrzeżenia do Pantery. Otóż zdejmij łańcuch przy miejscu trafienia - nie pasuje, siła wybuchu na pewno by go zerwała i druga rzecz to lina - także trochę nie pasuje, może by ją tak zrobić rozerwaną siłą wybuchu?

M1919 30' nie bardzo pasuje do Piata prędzej Browing chłodzony wodą albo Bren, chyba że zamiast Piata dasz Bazokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, łańcuch mi się niefortunnie ułożył do zdjęcia. Będzie w takiej pozycji która nie będzie kolidować z miejscami po trafieniach.

Lina, hym, nie wiem - może trochę naciągane ale takie ułożenie mi się podoba - te stalowe liny się diabelnie trudno ustawia przez ich twardość - i musiałbym parę blaszek zmasakrować żeby teraz przełożyć tą linę. Będzie jeszcze druga podpięta z przodu, przygotowana do holowania.

A z PIATem i Browningiem to było pytanie retoryczne Bo nie mam po prostu ŻADNEJ innej alianckiej broni z drugiej wojny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te stalowe liny się diabelnie trudno ustawia przez ich twardość

 

Warto je wcześniej wypalić - łatwiej się układają, a i kolorek odpowiedni się robi.

 

Jesteś w 100% przekonany do wieży od IV przy beczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w 100% przekonany do wieży od IV przy beczkach?

Szczerze? Nie.

Zobaczę jak mi to będzie dalej wyglądać, najwyżej wywalę bez skrupułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi jak przysłowiowa krew z nosa... JA JUŻ CHCE DO SZKOŁY!!!!!!!! Czemu mam jeszcze miesiąc wakacji?!

 

Za taki tekst powinienes dostac w lep!!

Ja za dwa tygodnie wracam do swojej budy normalnie mi sie rzygac chce.

 

 

Diorama szykuje sie super, pozdrawiam Dumo

 

 

 

 

Sory za pisownie, mam niemiecka klawiature...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pojadę Cork Brown 843 Vallejo MC a potem wash i kolor będzie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dawno mnie nie bylo na forum a tu takie postepy

 

Reggy a nie myslales zeby sprobowac cos wyrzezbic na laczeniu scian domku na rogu ?? jakas taka latke odpadnietego tynku ukazujaca kilka cegielek?? Najwazniejsze ze jestes zadowolony budyneczek baaaardzo sympatyczny

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem okienka i drzwiczki wykorzystując przeźroczyste płytki, balsę i jakieś cienkie drewienko jakie dawali do pierwszego numeru Santsimy Trinidad (czy jak to się zwało). W każdym razie, jedną czy dwie szybki się zbije coby dodać dramatyzmu.

Usunąłem też wieżę Panzera, dając w to miejsce opuszczone stanowisko Browninga. Ogólnie pasuje. Dam też o połowę mniej beczek.

Obecnie pomalowałem wnętrza wnęk okiennych na czarno, teraz spróbuję wycieniować je tak żeby wyeliminować wrażenie mroku całkowitego . Jak tylko to zrobię to wkleję okna na stałe (tu włożone li na sucho) i zrobię ramy okienne.

P8200071.JPG

P8200076.JPG

P8200077.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.