Skocz do zawartości

Panther ausf.G na stalowych kołach jezdnych, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak sie nazywa ta sklejka do robienia scianek dioramki?

I gdzie mozna ja kupic?

A to jest zwykła balsa. Kupiłem ją w modelarskim, parę złotych za deseczkę grubości 2mm o wymiarach 100x15 cm. Łatwo się obrabia (cięta skalpelem), potem skleić, zaimpregnować (bez tego jest podatna na wgięcia - bardzo miękkie drewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentuję sobie ze spaloną farbą. Przy okazji - wieża jakiegoś tam Panzera IV, będzie gdzieś sobie leżeć...

Myślę, że efekt może być ciekawy. Szkoda tylko, że "fajfocle i luźne płaty" zaraz odpadną... Farba raczej ich nie utrawali. ;(

P7030032.JPG

P7030033.JPG

P7030034.JPG

P7030035.JPG

P7030037.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jak zrobiłeś tą spaloną farbę? Wygląda znakomicie.

No na razie wygląda fajnie, ciekawe jak będzie po pomalowaniu...

A sposób dość prosty. Potrzebujemy fluid maskujący (polecam produkcji Talensa - lepszy i tańszy niż Humbrola) i surfacer, najlepiej 500. Pędzlem nakładamy maskol, dziubiemy trochę nim do końca wyschnie, potem czekamy aż wyschnie do końca i jedziemy po całości Surfacerem (pędzlem-lekko rozcieńczyłem nitro). Chwilkę niech poschnie i skalpelem, pęsetą, palcami zdzieramy maskol. Efekty póki co - jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Pomalowałem pierwszy raz wieżę Panzera IV, ale zamiast spalonej wyszła mi "rozżarzona i płonąca dzikim ogniem piekielnym". Więc poszła do kolejnego mycia. Muszę trochę rdzawych farbek kupić.

Ogólnie idzie mi ostatnio wszystko jak krew z nosa i mam doła

Mam nowe doświadczenie - wylewanie gipsu na niezaimpregnowaną podstawkę drewnianą pozwala wygiąć deskę o grubości 1,5 cm na 2 cm w górę. Musiałem zrywać boki (niestety dosłownie), odbić gips, wrzucić dechę do beczki z wodą i jakoś się wyprostowała. Ale chociaż mam już gips w takim kształcie jaki mi zależy

Zacząłem sobie robić też pozoranta nr. 3 (pseudonim Zippo). Naoglądałem się fot w necie i chyba mniej więcej taka powinna być "faktura". Jeszcze go raz Surfacerem podziubię. Nóżki będą lekko osmolone tylko.

P7060075.JPG

P7060078.JPG

P7060073.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję ci się że ten gościu jest przesadzony, jak by sie podpalił to raczej nie zostałby na płycie silnikowej tylko by próbował przeżyć tarzając sie po ziemi... no chyba, że chciał sie tylko opalić

 

Jesteś zwęglona, mówię ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz to kolesiowi z fotki na pierwszej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety tak wygląda średnio spalony człowiek (nie mogę linkować zdjęć do spalonych ludzi bo bym musiał je zaraz sam cenzorować).

Jak ktoś już musi to niech sobie poszuka obrazków z eksplozji rurociągu z ropą Lagos 12 May 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Reggy napisał:

Jak ktoś już musi to niech sobie poszuka obrazków z eksplozji rurociągu z ropą Lagos 12 May 2006.

 

Rzeczywiście wygląda to dość mało apetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz reggy, obejrzałem sobie fotki z Lagosa, i odrzuciło mnie od twojego projektu.

 

Wytłumacz to kolesiowi z fotki na pierwszej stronie

 

Gruubo za grubo ciekawe jaka była historia tej żywej zapałki...

 

Pantera, i żołnierz Wehrmachtu w takim stanie to mi sie podoba

 

Bez komentarza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe doświadczenie - wylewanie gipsu na niezaimpregnowaną podstawkę drewnianą pozwala wygiąć deskę o grubości 1,5 cm na 2 cm w górę.

 

Dziwne, ja już wylewałem gips na wiele podstawek, często nie tak grubych jak Twoja i nic takiego się nie działo. Jaką konsystencję miał Twój gips? Ja zawsze staram się uzyskać konsystencję dość gęstego budyniu. Być może dałeś za dużo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncepcja nr 2 jest fajna - zobacz on nie jest bardzo zdemolowany - zrobisz bez tego czołgisty - przecież musieli go zabrać.

Jak najbardziej, zgadzam się z opinią Sebastiana. Ta figurka, mówiąc delikatnie to nie jest dobry pomysł...

Pantera, i żołnierz Wehrmachtu w takim stanie to mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.