Skocz do zawartości

Panther ausf.G na stalowych kołach jezdnych, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie tyle dziwi, czy oburza czy w jakiś inny sposób obrusza mnie ta figurka co nienajlepsza kompozycja (moim zdaniem) Widziałem juz niejedną dioramę bijącą w tony prawdziwej wojny, a zatem bez okrucieństwa i śmierci się nie obyło, ale tu po prostu ta figurka nie wygląda najlepiej. Poza jest dosyć komiczna, jej sam kształt jest dosyć kontrowersyjny, jak na spaloną osobę jest dosyć gruba i dobrze odziana, po zatem dwóch dżentelmenów oglądających pojazd, wątpię by tak luzacko sobie stali i patrzyli na trupa. Z jednej strony dioramy dramat, z drugiej sielanka, osobiście mi to nie leży, za duży rozrzut emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, popracowałbym jeszcze nad truposzem. Nie tylko "faktura" mogłaby być nieco lepsza, ale przede wszystkim proporcję anatomiczne - strasznie kuleją w tym wypadku. Jeśli chcesz - wyślę Ci parę fotek na PW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem juz niejedną dioramę bijącą w tony prawdziwej wojny, a zatem bez okrucieństwa i śmierci się nie obyło, ale tu po prostu ta figurka nie wygląda najlepiej. Poza jest dosyć komiczna, jej sam kształt jest dosyć kontrowersyjny, jak na spaloną osobę jest dosyć gruba i dobrze odziana,

 

Racja, mundur powinien być w zasadzie spalony, a ciało zwęglone. Musisz go bardziej ochudzić i "zedrzeć" ze spalonego czołgisty ciuchy. W sieci są dobre zdjęcia spod Falaise 1 Dyw.Panc. gen. Maczka.

Np to - uwaga ostre

http://www.150th.com/work/5.jpg

http://www.150th.com/work/13.jpg

 

... po zatem dwóch dżentelmenów oglądających pojazd, wątpię by tak luzacko sobie stali i patrzyli na trupa.

 

Myśle, że w pełni pasują. Wojna rządzi się swoimi prawami i nikt (lub bardzo niewielu) się takimi scenami przejmuje, zwłaszcza jeśli jest się na froncie już dłuższy czas. Do Panther nie brano byle kogo, a załogi z takimi widokami był raczej opatrzone, zwłaszcza na froncie wschodnim. Polecam monografie T34. Strzelam z pamięci, tam sporo zdjęć (ze zwłokami też) http://www.empik.com/b/o/20/19/2019fd4b11528c516df52c8160227825.jpg

 

Z jednej strony dioramy dramat, z drugiej sielanka, osobiście mi to nie leży, za duży rozrzut emocji.

Diorama jest całkowicie własnością autora i z racji tego może na niej robić co zechce. Rozumiem, że autorowi chodzi po prostu o wojenna, okrutną i beznamiętną rzeczywistość. W sieci jest pełno takich zdjęć, wojna...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/Tali-Ihantala.jpg

http://www.geocities.com/pentagon/quarters/7414/6.jpg

http://www.nps.gov/archive/amme/wwii_museum/battle_for_saipan/destroyed_japanese_tank_lg.jpg

http://www-cgsc.army.mil/carl/resources/csi/wray/images/dead.gif

http://users.swing.be/tanks/edito/type95.jpg

http://img153.imageshack.us/img153/852/polestiger000214zw.jpg - Ci nie boją się ew. trupów w środku

http://wio.ru/tank/aces/kv2-dead.jpg

http://www.panzerworld.net/pictures/00142.jpg - ten pasuje jak znalazł bo leży na Pantherze,

tu reszta fotek - ostre

http://www.battlefield.ru/destroyed/ussr/t34_12.jpg bez względu na narodowość żaden z żołnierzy oglądających trupy nie sprawia wrażenia jakość specjalnie poruszonego.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy - twój projekt twoja wizja, moja opinia.

Razi mnie ta scena, wręcz jest niesmaczna - i nie chodzi o kwestie dramatyzmu. Zdejmij to Zippo - myślę że nie chodzi o to aby pokazywać tak złe rzeczy. Dorzuć dwóch cywili i diorama oprócz dramatyzmu nabierze cech człowieczeństwa. Bez względu na fakt jak zbrodniczemu rezimowi służył ten pojazd, ukazany temat przybiera formę raczej pierwszej strony plugawca typu super ekspres czy fakt. Nie przystoi to takiemu twórcy jak ty. To moje zdanie - zrobisz jak zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na ambicję rollingstones - cena i zdroworozsądkowa uwaga. Robienie dioramy "Panther grill party" zakrawa o brak poszanowania dla ludzi (to fakt), ale z drugiej strony większość modeli, które sklejamy to maszyny do zabijania (jak najwięcej i jak najszybciej) ... a my na forum zastanawiamy się co lepiej okurzyć lub gdzie położyć skrzynkę ?! Obrazu wojny wyprać się nie da, bywały takie i gorsze widoki.

Decyzja w rękach autora, jeśli zostanie przy wersji "grill" to tym bardziej musi się starać. Jego suwerenna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "scen przemocy" na dioramach - trzeba się bardzo postarać, by trupy zamiast pokazywać okrutność wojny nie wzbudzały uśmiechu politowania, ergo: muszą być naprawdę świetnie wykonane. A to jest rzeczywiście trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy - twój projekt twoja wizja, moja opinia.

Razi mnie ta scena, wręcz jest niesmaczna - i nie chodzi o kwestie dramatyzmu. Zdejmij to Zippo - myślę że nie chodzi o to aby pokazywać tak złe rzeczy. Dorzuć dwóch cywili i diorama oprócz dramatyzmu nabierze cech człowieczeństwa. Bez względu na fakt jak zbrodniczemu rezimowi służył ten pojazd, ukazany temat przybiera formę raczej pierwszej strony plugawca typu super ekspres czy fakt. Nie przystoi to takiemu twórcy jak ty. To moje zdanie - zrobisz jak zechcesz

 

Nic dodać. Mnie też ta scena zniesmacza. Ale rób jak uwarzasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi mnie ta scena, wręcz jest niesmaczna - i nie chodzi o kwestie dramatyzmu. Zdejmij to Zippo - myślę że nie chodzi o to aby pokazywać tak złe rzeczy.

Dokładnie. Dramat wojny można pokazać, także w inny sposób, niekoniecznie poprzez epatowanie śmiercią. Pamiętam, oglądałem kiedyś zdjęcia takiej dioramki, z młoda Japonką z potarganym parasolem stojącej na spalonej ziemi, obok zwęglonego roweru. Dioramka mała, niby nic, ale oglądający od razu mógł dostrzec ten głęboki sens, bez konieczności patrzenia na leżące, zakrwawione trupy. Pragnę także zaznaczyć, że użycie tego w połowie zwęglonego żołnierza, przyciągnie całą uwagę widza na owego nieszczęśnika, a nie na pojazd, który patrząc po dodatkach będzie bardzo fajny. Oczywiście, kompozycja diorki to Twoja i tylko Twoja sprawa, ja tylko zwracam uwagę, aby nie przesadzić z naturalizmem, (albo raczej z okrucieństwem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba oddzielić jednak te wszystkie ideologie, zniesmaczenia etc. od po prostu modelarstwa. Jednym nie podoba się spalony czołgista, innym już sam model czołgu (i to jeszcze niemieckiego) bo zdają sobie sprawę z tego co się dzieje po drugiej stronie lufy. Ja na to patrze od strony czysto modelarskiej, jak się uda zrobić coś ciekawego to na pewno zbiorę się na jakaś ocenę. Jak ktoś jest taki wrażliwy to niech nie zagląda do wątku i przestanie się jarać Kompanią Braci, a najlepiej zmieni hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest taki wrażliwy to niech nie zagląda do wątku i przestanie się jarać Kompanią Braci, a najlepiej zmieni hobby.

 

Oczywiście już nie będę pobawię się samochodzikami i obejrzę reksia - dobre rady zawsze w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba oddzielić jednak te wszystkie ideologie, zniesmaczenia etc. od po prostu modelarstwa.
Pantera, i żołnierz Wehrmachtu w takim stanie to mi sie podoba

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jak ktoś jest taki wrażliwy to niech nie zagląda do wątku

Wrażliwość a "smak", to dwie różne rzeczy...

(...) a najlepiej zmieni hobby.

Co powiesz na szachy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones, zdaje się duży już jesteś i masz jakieś wyobrażenie o tym jak wygląda wojna. Nikt Ci nie musi każdorazowo o tym przypominać, gdy zaczynasz kolejnego panzera. Problemem staje nagle się figurka spalonego czołgisty. Myślę, że mimo innego odbioru wizualnego, zarówno czołg jak i figurka to ta sama kategoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka dużo by się nie zmieniło i w modelarstwie i w szachach musisz mieć duuużo cierpliwości

Tak, tak grałem troszkę to wiem, chyba do tego powrócę. Bilonzo dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na szachy???

 

Ja bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłem. U mnie ta scena nie wywołuje żadnych czynności związanych z fizjonomią. Być może za dużo już widziałem.

Po prostu dla mnie okrucieństwa wojny są obecne tak samo w dioramie ze zwęglonym czołgistom, jak i w opcji bez niego. Ponadto nie uważam żebym był pozbawiony wrażliwości czy "smaku". Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax ! Pax ! Pax między chrześcijany !

 

Już starożytni mawiali, że o gustach się nie dyskutuje. Ocenę więc tego czy czołgista powinien być spalony (i w jakim stopniu) oraz gdzie czołg ma otrzymać trafienia pozostawmy autorowi. Jego to domena, jego przed własnym smakiem odpowiedzialność.

 

Ci, których widok krwi i nadpalonego mięsa przeraża niech zostawią siły i wzniosłe komentarze do czasu, aż model (figurka) powstanie. Wtedy będzie też czas na fachowe komentarze, porady i wreszcie oceny. Zdanie modelarzy cenne jest wtedy podwójnie, bo jest wyważone. Chce, niech robi ;)

 

Okrucieństwa wojny - trzeba mieć krztynę wiedzy i kawałek wyobraźni, wojna wyzwala proste destrukcyjne instynkty, to przecież wiemy. Nikt tu chyba barbarzyństwem epatować nie chce, nie w tym myślę rzecz. Takie sceny na wojnach zawsze będą się zdarzać, mają prawo być odtworzone- byle dobrze i z detalem.

 

A tym, którzy gardzą innymi tylko dlatego, że oglądają Kompanie Braci, Rayana albo Hansa Klossa, odradzam stanowczo oglądanie wiadomości, faktów oraz generalnie telewizji, bo przecież tam tyle okrucieństwa.

Szachy, curling, gimnastyka ... może tu warto się spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sceny na wojnach zawsze będą się zdarzać, mają prawo być odtworzone- byle dobrze i z detalem.

 

A na przykład małe dziecko, zmasakrowane przez nalot lotniczy, takie sceny na wojnie też się zdarzają-czy to ma prawo być odtwarzane?

I jescze dobrze i z detalem?

 

Ja przepraszam.....ale ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wszystko wyjaśnione, każdy powiedział chyba to co chciał i na tym niech się zakończy... Ja tam chcę zobaczyć zmagania Kolegi Reggy nad tą dioramką . - Kurcze moja wypowiedź zabrzmiała jakbym był moderatorem .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem sobie do domku, przeczytałem, i tak zrobię po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przykład małe dziecko, zmasakrowane przez nalot lotniczy, takie sceny na wojnie też się zdarzają-czy to ma prawo być odtwarzane?

 

Równie dobrze można powiedzieć, że samo odtwarzanie czołgów, samolotów, okrętów czy żołnierzy, którzy przecież mają jeden cel, jest niemoralne i propaguje brutalną nienawiść. Pacifa jeśli Ci się to nie podoba to nie zaglądaj do tego wątka i koniec. Kiedy oglądasz filmy wojenne/sensacyjne/fabularne to kiedy strzelają zasłaniasz oczy ?! Bo to brzydkie ...

Moim zdaniem pomysł jest dobry, dużo zależy od wykonania. Diorama i pomysł są własnością autora i to jego sprawa co zrobi. Niemoralne jest tworzenie pięknych, wypieszczonych czołgów dywizji SS i uśmiechniętych szeroko szturmanów w scenerii wschodnich wiosek. Czekam na efekty, jak umiem pomogę.

 

PS Zmasakrowana przez nalot (napalm) dziewczynka (o której myślę mówisz) to jedna z bardziej znanych kolorowych kronik z Wietnamu. Kronikę rozpoznają nawet nastolatki, widać ją często, przeważnie przed 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Równie dobrze można powiedzieć, że samo odtwarzanie czołgów, samolotów, okrętów czy żołnierzy, którzy przecież mają jeden cel, jest niemoralne i propaguje brutalną nienawiść. Pacifa jeśli Ci się to nie podoba to nie zaglądaj do tego wątka i koniec. Kiedy oglądasz filmy wojenne/sensacyjne/fabularne to kiedy strzelają zasłaniasz oczy ?! Bo to brzydkie ...

 

Jak ja to napisałem to było be.

 

Dobra, Reggy dawaj te dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.