Skocz do zawartości

Panther ausf.G na stalowych kołach jezdnych, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że weszliśmy w rozdział pod tytułem - "Reggy miesza wersje Panther". Patrzyłem sobie na fotkę z tymi zwłokami na pace, doszedłem do wniosku, że Pan tak leży, że musi być oparty o ten podwyższony wlot powietrza. A że ten wlot jest fajniejszy niż płaski, to go z chęcią wykonałem (była przeprawa z blaszkami - trzeba było wyginać paski w obręcze...). Za tym poszła późniejsza płyta silnika (szerzej zaczepy) i chyba muszą pójść późne wydechy. Na fotce widzę chyba wcześniejsze wydechy (wygięta rura ), ale ledwo to widać... No i jak już dam późne wydechy, to i chyba jarzmo powinno być późne - te ze spłaszczoną dolną częścią. Ale tego nie mogę naciągnąć, bo na fotce widać, że jarzmo jest wczesne . I namieszałem z wersjami przez ten wyższy wlot... Eh, ale chociaż blachy fajnie idą Zacząłem robić fakturę stali. Jako że tył się palił, zrobiłem na razie tylko na tyle wieży wstęp do nadpalonej farby. Może wyjść ciekawie - zobaczymy - jeszcze trochę się podszlifuje. No i że prawa osłona wlotu odpadła (nawet nawierciłem ją że niby dziury po śrubach a w kadłub wstawiłem pourywane śruby-trzeba je teraz przyszlifować) i widać grubość górnego plastiku, czeka mnie chyba miejscowe pocienienie tego miejsca, bo póki co to w przeliczeniu na skalę ma z 45mm grubości. Wedle założeń, czołg dostał strzały w prawy tył. Coś mu się tam podjarało trochę, lekko wybuchło, pogięło się. Na oparach już jechał to za dużo się nie zniszczyło. Wstępnie mamy takie coś:

P6260001.JPG

P6260005.JPG

P6260008.JPG

P6260009.JPG

P6260010.JPG

P6260015.JPG

P6260017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, ten wiatrak wygląda dosyć nienaturalnie, prędzej bu się pogiął i całkowicie rozerwał niż pękł na pół, druga sprawa to grill który wyrwał śruby, przypuszczam po obserwacji fotek , ze wszelka eksplozja wyrywałaby raczej cały płat przedziału nad chłodniczego niż tylko grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten wiatrak wygląda dosyć nienaturalnie, prędzej bu się pogiął i całkowicie rozerwał niż pękł na pół, druga sprawa to grill który wyrwał śruby, przypuszczam po obserwacji fotek , ze wszelka eksplozja wyrywałaby raczej cały płat przedziału nad chłodniczego niż tylko grill.

Trudne by to było do zrobienia, jak dla mnie, trochę wnętrza jeszcze by trzeba było odtworzyć... Powiedzmy, że tu wybuchu prawie nie było, od temperatury pękło

Ehh... Miało być z fotek i realistycznie, a wychodzi "tfurczość" własna. No nic

Mam już w pełni ukształtowaną wizję dioramki.

Pantera szturmowała ulicę z ogródka pomiędzy dwoma budynkami (zapewne ruinami). Ogródek miał betonowy (ew. ceglany) mur z żelaznymi prętami oddzielający od ulicy. Pantera atakując/uciekając przebiła się przez ten murek, zostawiła trochę "siebie" po drodze i trafiła pod ostrzał. Lekko się zapaliła.

Po jakimś czasie, gdy pożar już zgasł a pozostałym załogom udało się wyprzeć nieprzyjaciela, dwóch Niemców podziwia wrak.

Normalnie można film nakręcić.

Tak więc - Pantera będzie stała na granicy chodnik/bruk, za nią rozwalony mur i ruiny. Więc pewnie i gruz będzie, i trochę zieleni.

Póki co, skleciłem podstawkę, muszę to teraz gipsem zapełnić. Trochę blach jeszcze zostało, pobawię się jeszcze z fakturami spalonych części, trochę wydechy trzeba podciągnąć... No nic, chociaż mam zabawę.

P7020001.JPG

P7020002.JPG

P7020005.JPG

P7020006.JPG

P7020007.JPG

P7020012.JPG

P7020014.JPG

P7020016.JPG

P7020018.JPG

Kiedyś widziałem fotkę późnego Tygrysa z podobnie rozwalonym kołem...

P7020019.JPG

P7020020.JPG

P7020021.JPG

Jeden Pan Figurant miał dziurę w głowie, ale na skroni na szczęście.

P7020024.JPG

P7020026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera szturmowała ulicę z ogródka pomiędzy dwoma budynkami (zapewne ruinami). Ogródek miał betonowy (ew. ceglany) mur z żelaznymi prętami oddzielający od ulicy. Pantera atakując/uciekając przebiła się przez ten murek, zostawiła trochę "siebie" po drodze i trafiła pod ostrzał. Lekko się zapaliła.

Po jakimś czasie, gdy pożar już zgasł a pozostałym załogom udało się wyprzeć nieprzyjaciela, dwóch Niemców podziwia wrak.

Normalnie można film nakręcić.

 

 

 

Pantera u bram?

O jeden mur za daleko?

Za murami wroga?

Złoto dla zmurszałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko zrobilbym ciut ciasniejsza baze,

Czy ja wiem... Jak dojdą ruiny za Panterą, chodnik i bruk zrobi się ciut ciaśniej... A na mniejszej mogłoby to by być ZA ciasno... Nie lubię zresztą jak mi pół czołgu wisi za dioramką

Zresztą, jakby się okazało, że jest za dużo miejsca, to zawsze mogę gdzieś rzucić:

volkwagenwreckberlin7mk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło Ci Pafica jeszcze:

 

"Panthera braci" -w końcu te Helmuty obok moga mieć jedną mamę Helgę

 

"Das Panther" -czołg może mieć przygody równie ciekawe jak okręt podwodny

 

"Panthera z Memphis" -jw.

 

"1945" - w wydaniu komediowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zasugerował dorzucenie gdzieś odrzuconej wieży od czegokolwiek. Mam jakąś późną "czwórkę" i ją zaadaptuje jako wypełniacz. Ale jak dojdą pokraczne budynki, to na pewno będzie lepiej wyglądało...

Przerabianie podstawki nie wchodzi w grę, bo mam dość "stolarki" na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne są te beczki... sugeruje kupić Tamiyowski zestaw beczek i kanistrów. Tani i bardzo dobry szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, to jest Tamiyowski zestaw beczek Ale tylko sklejone, nie obrabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Saving Reggy`s Panther"

 

Diorameczka będzie ciekawa, nie wypowiadam się jako ogniomistrz, bo nigdy wcześniej "sfajczonego" czołgu nie robiłem. A nadpalony ludzki zezwłok gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, to jest Tamiyowski zestaw beczek Ale tylko sklejone, nie obrabiane.

 

Reggy, to nie może być zestaw niemieckich beczek od Tamiyi. Wczoraj dostałem paczkę min. z tym zestawem i tam beczki nie dość, że są odlane z zielonego tworzywa, to jeszcze wyglądają zupełnie inaczej niż Twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, to nie może być zestaw niemieckich beczek od Tamiyi.

P4270003.JPG

Ło taki. Jak je wyszlifuje to będą inaczej wyglądały, bo ja je naprawdę tylko zalałem klejem i skleciłem do kupy żeby już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.