Skocz do zawartości

Panther ausf.G na stalowych kołach jezdnych, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek- jestem bardzo ciekaw która z metod robienia spalonej frby okaże się najlepsza

Co do samego modelu- widać że wkładasz w to serce ;) Bardzo duża ilość detali, bardzo fajny pomysł i Twoje wysokie umiejętności na pewno dadzą efekt którym naciesze oko ;]

Zobaczymy jak będzie po malowaniu- na razie klasa ;)

ps. lepienie w nocy nie daje Ci się już we znaki?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

efekt którym naciesze oko ;]

Oby oby. Mam wieżę Panzera IV - dopóki z efektów na niej nie będę zadowolonym, nie zabiorę się za spaleniznę na Panterze.

 

ps. lepienie w nocy nie daje Ci się już we znaki? Very Happy

To jest pięć godzin kiedy nikt mnie nie prosi żebym zlazł z komputero-warsztatu, bo chce grać w Literaki na kurnik.pl. (kocham Cie mamo)

Czyli zrobię więcej niż przez 10 godzin "dziennych".

 

 

W łańcuszku posklejaj ogniwa, bo będzie ci się motał przy każdej opcji malowania i za razem przeszkadzał.

To by było zbezczeszczenie samej idei łańcuszka Myślę, że przy jego wymiarach to że się lekko obróci dużo nie zmieni.

 

Obecnie jestem po gipsowaniu formy. No dobra - pomysł raczej średni. Ciężko się wpycha gips, nawet rzadki. Dodatkowo forma się lekko wybrzuszyła, więc trzeba będzie szlifować. mogłem jednak próbować bazować na płytach gipsowych Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pracowity dzień. Rano zdjąłem część "szalunku" z budynku. Żałuję, że mi się nie chciało szukać w domu płyty regipsowej. Oczywiście nie jest tragicznie - po prostu więcej roboty sobie narobiłem.

 

Zacząłem malować wieżę Panzera. Czarny Revell 6 jako baza (świetna farba), potem Green Ochre (Vallejo), pasy Lufftwaffe Cam. Green, potem miejsca spalone Panzer Grey, na te miejsca potem Cavalry Brown + Flat Brown wymieszane z rdzawymi pigmentami CMK, i potem dziubanie rdzy pomarańczami, brązami i czerwonymi. Teraz Sido, wash i przyjdą oleje i pigmenty. Póki co jestem zadowolony.

 

Zacząłem też robić figurantów. Są jacy są, pyski malowane tak (wyjątkowo farbami olejnymi): baza to Vallejo Basic Skintone, na to mega dużo Sienny Palonej, potem ścieranie tejże pędzlem, pacanie Bielą Tytanową w miejscach "jasnych" i wcieranie. I tak do skutku. Mi się podoba Ciekawe jak będzie wyglądać jak wyschnie za parę dni. Potem oczki, detale, dokończenie malowania ciuchów i pójdzie z górki.

 

P7140001.JPG

P7140003.JPG

P7140005.JPG

P7140007.JPG

P7140010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza fajna, a dorzucisz jakieś osmolenia ?

Dużo rzeczy jeszcze dorzucę - przecież to dopiero sama farba bazowa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z tej wiezy czesc foli zdarl i podmalowal

- troszke za bardzo wyglada jak szmaty a nie jak farba odchodzaca.

Dokładnie tak własśnie Farba prezentuje się raczej jak by odchodziła z wilgotnej powierzchni (bąble) niż była odparzona od ognia/gorąca. Za dużo jest tej folii, jest zbyt pomarszczona.

Za to rdza wyszła Ci kapitalnie, no może minimalnie za jasna jest, mocno kontrastuje z tym zielonym.

Figuranci zgrabni, ale kamo na spodniach popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale kamo na spodniach popraw.

Sie wie.

Z tą fakturą farby... dość niefortunnie ustawiłem światło - bardzo uwypukliło to wszystko (jeden kierunkowy reflektor niestety z pośpiechu). Raczej zostawię tak jak jest. Kolory jeszcze się zmienią, ale jestem bardzo zadowolony - eksperymentowanie z jasnymi pomarańczami to był dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubie sobie powoli budynek - Pantera czeka aż skończę generalnie rzeźbić w gipsie.

A póki co zwashowałem wieżę czwórki i maluje sobie dalej figurki:

P7180012.JPG

P7180014.JPG

P7180016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorek niemal pudełkowy z Legend Productions. Jeszcze trochę kropek dodam i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kolory na wieży są bardzo fajne, to faktura na moje oko zupełnie nie przypomina spalonej, odchodzącej farby. Wydaje mi się, że delikatniejsza, z maskolu była lepsza.

 

Spodnie obu figurek będziesz poprawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie obu figurek będziesz poprawiał?

Tylko lewej - prawa tylko może dostać lekkiego wash'a, bo mi już się wizualnie podobają spodenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lewej - prawa tylko może dostać lekkiego wash'a, bo mi już się wizualnie podobają spodenki.

 

A nie wydaje Ci się, że rozjaśnienia są zbyt ostre, 'szorstkie'?

 

A spodnie drugiego figuranta przemalowałbym - wzorując się na jakimś zdjęciu oryginału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorek niemal pudełkowy z Legend Productions. Jeszcze trochę kropek dodam i git.

Nie sądzę, są zdecydowanie za ciemne. Plamki (jasne) są za duże, a tło się zlewa ciemną nierozpoznawalną masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze te figurki mi sie widza bardzo bardzo, ja mam stracha na sama o malowaniu figurki do leoparda 4-ki, oczywiscie jak juz nadejdzie czas. Najwieksze obawy mam o malowanie twarzy i dobor koloru ciala :/

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem panom spodnie - teraz prysnąć ich lakierem trzeba.

POPRAWIONE FOTKI:

P7240005.JPG

P7240008.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.