Skocz do zawartości

Moje sposoby fotografowania


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Chcialem sie z Wami podzielic moimi sposobami fotografowania modeli, aby dodac im troche zycia i realizmu. Na poczatek lotnictwo. Duzo czasu nad tym myslalem i podpatrywalem fotki innych kolegow, ogladane kiedys w zachodniej prasie. Zbudowalem wiec sobie z plyty ( pozostalosc po tylnej scianie jednej ze starych szaf ) podstawe parokrotnie wieksza od samego modelu. Rysikiem wydziargalem podzial plyt a reszte zrobilo juz malowanie. Plyta gotowa, wiec wybralem sie z nia i modelami na poszukiwanie odpowiedniego tla. Nie bez znaczenia jest tez pogoda. Reszte pokaza juz fotki. Zaznaczam, ze byly robione z wolnej reki, ale proponuje zastosowac statyw

Dwa przyklady. Su-27A

 

05aa0909a5ec007f.jpg

 

e27702252091a9e3.jpg

 

oraz Mi-24W

 

5fbe8fc7d810a5d9.jpg

 

526e8108d9198a59.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... czy mogę sobie użyczyć

 

Artku wlasnie po to sie wysilam aby sie z Wami podzielic. Bedzie mi bardzo milo jesli w niedlugim czasie zobacze, ze moje wypociny sie komus przydaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna może i ja se zrobię płytę "parking" , tylko że w moim przypadku to musiałaby być cała ściana od szafy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodź z modelami do lasku bo to wygląda średnio dziwnie jak stoi czołg a obok niego igła wielkości połowy lufy.. albo gigantyczny ususzony liść... na początek błękitne tło Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pewnie, ze daje. Musisz tylko probowac i raz jeszcze probowac. Nie zawsze wynik jest zadowalajacy. No i oczywiscie trzeba zachowac proporcje aby Ci te drzewa w tle nie wyszly jak w parku jurajskim

 

Kolejna odslona. Tym razem pancerka. Ze wzgledu, ze modele te stawiam juz na podstawkach zrezygnowalem z budowy imitacji terenu jak w przypadku lotniska. Kazdy model jest inaczej przedstawiony i inaczej przybrudzony wiec podstawka taka pochlonela by duzo czasu a jednoczesnie nadawala sie tylko dla zrobienia fotek jednego modelu. Nie twierdze, ze nie jest to dobre wyjscie ale trzeba miec czas no i chec . Postanowilem wiec wykorzystac chwilowa pogode odpowiadajaca wygladowi modelu i reszte zrobic na kompie. Usunolem czesc podstawki i dodalem w to miejsce snieg aby przypominalo to troche jakas polna droge na poligonie. Przedstawiam Pzh.2000 na kartonie i juz po obrobce.

 

6d3fedbf117854b1.jpg

3aaa25358ceb5154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zdjęcia fajne, tylko takie rady to może zmotoryzowanym kolegom z Bundesrepublik.

Już widzę jak w Polsce koledzy modelarze, po trzydziestce ewentualnie przed pięćdziesiatką, latają po osiedlu z modelami w łapach, by ładniejsze chmurki znaleźć, a za nimi chmara bachorów żeby, dziwolaga zobaczyć.

Ostatecznie też można i tak, dziesięć miesięcy klejenia, dwa miesiące robienia z siebie wariata z aparatem.

Widać każda wioska musi mieć swojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia fajne, tylko takie rady to może zmotoryzowanym kolegom z Bundesrepublik.
A to w Polsce nikt nie ma samochodu? Zawsze mozna spakowac w karton, wsiasc w PKS, wyjechac za miasto i tam robic zdjecia. Dla chcacego, nic trudnego. Troche nie rozumiem Twojego problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa miesiące robienia z siebie wariata z aparatem.

Jeżeli ktoś umie robić zdjęcia to sprawia mu to przyjemność. Przykre lecz prawdziwe.

 

Widać każda wioska musi mieć swojego...

Widać ktoś bardzo źle zaczął dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

okonek twoje foty są super, podobnie jak modele.Ja używam podobnych, czy raczej tych samych trików. Swiatło słoneczne to jest to !!!

to trzy moje fotki. na dwóch z nich wiatr halny obraca efektownia smigła

:-))

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecebf4c68fe731b2.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/489ea3f62a1f04f3.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a6cf6c3d31bb0f1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.