Skocz do zawartości

Panzer I Ausf. A Takom 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Greif napisał:

nie ma spawu bo tylna obudowa jest zdejmowana 😉

Dzięki tak myślałem usunę to  ,dolna część tego bocznego spawu  też w zasadzie chyba niewidoczna , za ta obudową schowany jest, najwyżej wygładzę troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiając dalej mam do wyboru dwie opcje , chyba jednak będzie to pojazd z nr 235, zważywszy że takomowi z pudełka  najbliżej do drugiej późnej/trzeciej serii produkcyjnej, mam jeszcze kalki afrykańskie z 21 Dywizji Pancernej Libia 1941 ale tu już chyba pojazd z czwartej serii mógł być ? , a tam chyba już właz na przedniej płycie był powiększony do 750mm, takom daje węższy, inny klakson też ,notek ,   pośpieszyłem zdaję się też z otworem na wizjer na prawej stronie, muszę to zaślepić chyba. Wygląda na to ze najbliżej będzie mojemu do tego z Muzeum ze Szwecji 

 

Panzer_I_235_September_1939.jpg

IMG_20220326_102044241.jpg

IMG_20220326_104203647.jpg

IMG_20220326_102003548.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

Rozkminiając dalej mam do wyboru dwie opcje , chyba jednak będzie to pojazd z nr 235, zważywszy że takomowi z pudełka  najbliżej do drugiej późnej/trzeciej serii produkcyjnej,

 

Pojazd No.235 jest wersją 3-cią zmodernizowaną.
Pz.Kpfw.l Ausf.A, który został zmodyfikowany poprzez dodanie osłon pancerza nad wlotami i wydechem powietrza chłodzącego silnik, 
gąsienice z pełnymi zębami prowadzącymi, Nebelkerzenabwurfvorrichtung (stelaż do rozmieszczania granatów dymnych).
Powinien mieć jeszcze światło zaciemniające Notek i tylne światło konwoju.1774877602_meser262@No_235.thumb.jpg.4df28b4b756f0993fa6db506ad5fdf52.jpg
Notka nie widać na fotce.

 

1 godzinę temu, Evildead napisał:

... pośpieszyłem zdaję się też z otworem na wizjer na prawej stronie, muszę to zaślepić chyba.

Tak w trzeciej serii już go tam nie było.

 

1 godzinę temu, Evildead napisał:

... z czwartej serii ... , a tam chyba już właz na przedniej płycie był powiększony do 750mm, ... .  Wygląda na to ze najbliżej będzie mojemu do tego z Muzeum ze Szwecji 

Dokładnie TAK. Tylko on nie ma wyrzutnika na granaty dymne, a takowy ma No.235.

 

1 godzinę temu, Evildead napisał:

...takom daje węższy, inny klakson też ,notek ... .

O "Notku" pisałem wyżej, klakson zmieniony w serii 4-tej.

 

Może jeszcze o 247341191_meser262@spawy-a.thumb.jpg.a127e4fd55b2b2e22918f9375eb67880.jpg  tylnej płycie - spawu nie ma.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Krzysztofie ! Na Ciebie to można liczyć, tylne światło jest, zęby gąsienic pełne także choć troszkę płaskie:) , ale wina producenta modelu , pancerz z wyrzutnią jest, "Notka" może gdzieś znajdę

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba skończyłem budowę , model złożony , gąsienice nie przyklejone, w sumie trochę sztywne, a model lekki to kółka lewitują na tym etapie , narzędzia też jeszcze nie przyklejone

IMG_20220329_145842824.jpg

IMG_20220329_150214545.jpg

IMG_20220329_150217547.jpg

IMG_20220329_150255387.jpg

 

IMG_20220329_150252950.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, patrykd napisał:

No i piknie. Ale jedno ale. Lufy karabinów do rozwiercenia.

No właśnie ta końcówka lufy to jest tak mała że nie wiem co z tym zrobić, chyba się nie da rozwiercić żeby nie rozwalić średnicy  ..., do wersji ausf b będą metalowe

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jonathan napisał:

Mój czeka w kolejce...

W sumie doszły już blachy Voyagera, może jakieś lufy znajdę jeszcze do niego.

 

No i fajnie 🙂, ogólnie to fajny w budowie, dobrze spasowany, dobry detal, nie widać większych niedoróbek, łatwe gąski, tylko kabelki chyba niepotrzebnie dwa zrobiłem na lewym błotniku, wczoraj przeglądałem zdjęcia i tam jest jeden otwór , czyli raczej jeden przewód szedł 😬, będę poprawiał to jakoś, no do wersji ausf b też kupiłem cały zestaw Voyagera plus lufy, także tam będzie większe wyzwanie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

No i fajnie 🙂, ogólnie to fajny w budowie, dobrze spasowany, dobry detal, nie widać większych niedoróbek, łatwe gąski, tylko kabelki chyba niepotrzebnie dwa zrobiłem na lewym błotniku, wczoraj przeglądałem zdjęcia i tam jest jeden otwór , czyli raczej jeden przewód szedł 😬, będę poprawiał to jakoś, no do wersji ausf b też kupiłem cały zestaw Voyagera plus lufy, także tam będzie większe wyzwanie 😀

To czekam na warsztat.

U mnie na razie naście modeli w 72 do skończenia  czeka :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Evildead napisał:

W 1/72 elegancko jedziesz to te jak znalazł , gabarytami podpasują 🙂

Wiem wiem mam z Bronco VK18.01 rozgrzebanego :D

Czekam jeszcze na jakiegoś ładnego Luchsa w tej skali. Bo na razie najlepszy jest w 72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

8 minut temu, rhinoceros napisał:

A nie znalazłbyś drobniejszych łańcuchów?

No może fakt ciut grubawe, to najdrobniejszy jaki znalazłem, to ten https://www.plastmodel.pl/43841-trumpeter-08010-30cm-universal-fine-chain-s-size-06mmx10mm-lancuszek-modelarski.  Z blaszki nic nie mam takiego , ale jak porównuje bo mam łańcuchy do wersji b z blaszki to oczka praktycznie są takie same, tylko z blaszki płaskie to może temu wydają się mniejsze

0611f21634d2a0f52f36b883b8eda394.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Evildead napisał:

 

No może fakt ciut grubawe, to najdrobniejszy jaki znalazłem, to ten https://www.plastmodel.pl/43841-trumpeter-08010-30cm-universal-fine-chain-s-size-06mmx10mm-lancuszek-modelarski.  Z blaszki nic nie mam takiego , ale jak porównuje bo mam łańcuchy do wersji b z blaszki to oczka praktycznie są takie same, tylko z blaszki płaskie to może temu wydają się mniejsze

0611f21634d2a0f52f36b883b8eda394.jpg

Może jubilerskie jakieś?

 

Edytowane przez jonathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jonathan napisał:

Może jubilerskie jakieś?

 

Poważnie szukałem na necie, i  to najmniejszy jaki znalazłem, zostawię jak jest, lepsze niż nic czy tam łańcuch z cyny 🤣 gdzieś widziałem takowy  nawet, do wersji b mam fototrawione

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie wiem, czy znacie taki patent na łańcuszki jeżeli nie muszą być "funkcjonalne" - można wziąć dwa kawałki drutu miedzianego, skręcić je ze sobą a potem lekko poklepać, np. rękojeścią śrubokręta trzymając za grot - wychodzi z tego całkiem ładna imitacja łańcuszka, zwłaszcza drobnego. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.