Skocz do zawartości

Bolkow 105 C Airfix 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaklepuję sobie warsztat ;D Byłem ostatnio na pchlim targu i trochę sobie starych modeli pokupowałem, to był jeden z nich. Nie mam doświadczenia ze starymi modelami, bo za modelarstwo (nie licząc podstawówki 2003-2006r) poważniej zabrałem się niecałe 2 lata temu. Muszę przyznać, że szkiełko wygląda ładnie, jeśli chodzi o szczegóły to wiadomo, nie jest to najbardziej szczegółowy model jaki widziałem, no ale ma lekko 30 lat. Mam nadzieję, że da się coś z niego zrobić. Martwię się trochę kalkomaniami, czy dadzą się kłaść. Teraz pytanie do szacownego grona, czy ktoś go kiedyś sklejał? Na co mogę zwrócić uwagę? I czy są jakieś kalkomanie gdzieś dostępne, bo szczerze mówiąc szukałem, ale nie widzę za bardzo nic ;/ Także, jeszcze chwilę zajmie mi zanim się za niego zabiorę, ale dam mały trailer w postaci zdjęć ;D (No chyba, że okaże się, że to jakiś biały kruk i jest warty ze 100 tysięcy ;D to się zastanowię czy kleić xD)

MoJdM5F.jpg

 

zFZ0zmt.jpg

 

A71C43c.jpg\

 

VcyFSx2.jpg

 

vRtMkoO.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! To i ja popatrzę!

Kalkomanie zeskanuj, w razie gdyby coś się z nimi działo. A jakbyś miał jakieś jajcarskie malowanie na myśli, to ja bym mógł Ci pomóc coś w Corelu narysować, to ktoś by Ci potem może to wydrukował.

To życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmroczko dziękuję, czuję się pewniej, z tym skanowaniem to dobry pomysł nie wpadłem na to. Jeśli chodzi o własne kalkomanie to bym już wcześniej próbował, bo corela też troszkę ogarniam (bo pewnie chodzi o to, żeby wektorowa grafika była?), tylko co z tym dalej zrobić? Jak to zamienić w kalkomanię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najprostszej wersji po prostu rysujesz i drukujesz (na papierze do kalkomanii). Ale tak nigdy nie robiłem, ja to robię rzetelny projekt, tak, żeby wszystkie wymiary się zgadzały a potem wysyłam to do fachowców, którzy dalej od tego momentu już to ciągną i po otrzymaniu odpowiedniego przelewu wysyłają mi pocztą kalkomanie 🙂

Także skoncentruj się w pierwszej kolejności na pytaniu "co?", a "jak?" "wyjdzie w praniu", że tak powiem.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, tak więc warsztat zaczynam, a na dowód pokazuję pierwszy ciach. Chcę zrobić podpórki do tych siedzeń dlatego odcinam im spód. Mam w planie zrobić jako tako tablicę przyrządów, bo aktualnie to jest tylko klocek plastiku i kable wychodzące z tyłu, ale nie mam za bardzo żadnego dobrego zdjęcia jak to powinno z tyłu wyglądać.

 

IMG20220420095912.thumb.jpg.28c811efd2ddc22cc7a98876f3d26747.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób polskiego http://lotnictwo.net/galsel.php?p=0&ui=133&mi=52&ti=280&quer=reg.reg&selectby=fotoID DESC&wpis=SP-YBO

1906150028.jpg

Jeśli chodzi o drukowanie to papierze np Techmodu czarny druk na drukarce laserowej wychodzi bez problemu. Do plujki trzeba specjalnego papieru, wychodzi gorzej, druk trzeba zabezpieczać lakierem.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitrandir no bo tam widzę, że jest osłona do wlotu powietrza z siateczką i jakieś ustrojstwo nad kabiną pilotów. Boję się, że za to się wezmę i obudzę się z ręką w nocniku. Nie wiem po prostu dokładnie czego nie ma, a co jest w tym Polskim.

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część mnie martwi, a nie mam żadnych zdjęć z góry, żeby dobrze wiedzieć za co się zabrać. Chociaż jak tak namawiacie to dostaję ochotę na niego :D

 

IMG_20220421_113040.thumb.jpg.67d4153e732dfd529c7d3eaa339cc691.jpg

IMG_20220421_112930.thumb.jpg.6d8503f18dc31cdfcc54e3556f1741fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.