Skocz do zawartości

EC135 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - 1:72 - Revell


alienus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zamrzyła mi się taka oto piękna maszyna latająca nad moim miastem :)

Nawet córcia zawołała "oooo tatooo takiego byś ulepił!".

No i obiecałem, a jak kazdy wie nie odmawia sie 6cio latce 😉

1163404.thumb.jpg.d17b0cb1a534565f53771e5df98b2234.jpg

 

Niestety nie wiem nawet od czego zacząć bo dotychczas to kleiłem to co w pudle, tak jak w instrukcji i wszystko było gotowe a tu już tak łatwo to już nie będzie. Zdjęć w sieci trochę jest więc tyle dobrze... 

Myślę że mam doczynienia z Eurocopterem 135 ale takich kalek to chyba nie dostanę nigdzie. Zrobić spróbuję, a wyjdzie co wyjdzie 😀

 

Pozdrawiam,

Paweł

Edytowane przez alienus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Wojtek59 said:

Po pierwsze primo - mam dwa zestawy EC-135 Revela  na zbyciu, ino nie chce mi się lecieć "na pocztę".

Po drugie primo - jest na alledrogo

Czyli "niechce mi się, i poszukaj se". Dzięki za konstruktywnego posta 😀

Z pewnością sobie poszukam co trzeba i zamówię i bez takich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to będzie ten sam wiatrak tyle że po latach to chyba muszę go bardziej obić i pobrudzić 😉 

Myślę że 1/72 go zrobię... a powód dość prozaiczny - bo jeszcze coś widzę. Większe skalę sobie na starość zostawię 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi że to będzie chyba najświeższa wersja od Revella zgodnie ze scalemates: https://www.scalemates.com/pl/kits/revell-04939-airbus-helicopters-ec135-anwb--957493

Wyszło to w 2015 więc pewnie zaraz po tym jak @Mitrandir ulepił swojego 😉 

Porównując ze zdjęciem dużo różnic nie widzę, choć pewnie jeszcze nie wiem na co patrzeć.

 

Boxart Airbus Helicopters EC135 ANWB 04939 Revell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym bardziej w tego bo na jego ramkach widzę więcej części, np. noże do rozcinania linii energetycznych nad i pod kokpitem.

https://www.scalemates.com/kits/revell-04986-airbus-helicopters-ec135-air-glaciers--975201

 

Dla mnie wygląda jakby ten glaciers miał jedną ramkę wiecej. Takie różnice na pierwszy rzut oka pomiędzy tym którym wystawiłeś, a prawdziwym zaznaczyłem na zdjęciu.

 

Dla mnie wychodzi na to, że ten w wersji glaciers jest dla nas lepszy.

 

IMG_20220417_223514.thumb.jpg.84d4d2f789c7d7e1ecdc315210314e15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, leon said:

A ja trochę przewrotnie zaproponuję większy zestaw Revella bo jednak większy model to większe możliwości.... 😁

Standardowo przykładem niech będzie dzieło kolegi GEMa

 

No jaaaaa, obejrzalem glarię i tego się nie da odzobaczyć! Mogę się pokusić co najwyżej o karykaturę tego co tam zobaczyłem. Poszukam co w 1:32 jest dostępne. Kolega @DarkWing też niedawno coś w tym temacie kleił na forum, warsztat do przestudiowania. 

Pozdrawiam 

 

[Edit] w 1:32 to tylko tego idzie zostać  https://www.scalemates.com/pl/kits/revell-04982-eurocopter-ec135-heeresflieger--1119713

 

Edytowane przez alienus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Male co nieco już dojechało.

Także skala 1:72.

Wziąłem dwa różne i powybieram co bardziej pasuje, no i części zapasowe zawsze dobrze mieć po ręką.

 

20220421_100631.thumb.jpg.94d307613f4c5d8cac96d94829827c55.jpg

 

Również farbki zgodnie z rekomendacja kolegów co już zęby na tym zjedli.

20220421_100617.thumb.jpg.f00316fc0b5fa4a744022cf0465aef5d.jpg

 

Teraz trochę zdjęć jeszcze pozbieram, no i coś z kalkami muszę pomyśleć. Podzwonić , popisać...

A moze ktoś chociaż zdjęcie kalek zrobił przypadkiem by można je  było odtworzyć 🤔  zobaczymy co się znajdzie.

A na teraz pozdrawiam,

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EC135 - SP HXD Polish Medica Air Rescue

A dlaczego nie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe? :hmmm:

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • alienus changed the title to EC135 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - 1:72 - Revell

Witam,

Pierwsze pociągnięcie skalpela się już wydażyło zatem donoszę że pacjent ma się puki co dobrze 😉 chciałem spróbować techniki opisanej przez @Mitrandir w jego warsztacie, i faktycznie - da się skalpelem drzwi wybrać. 

20220424_123727.thumb.jpg.86523d0874502d424bdc04b3331aaf09.jpg

 

Docelowo chcę mu wszystkie drzwi pootwierać, przednie z obu stron jak i tylne. Mam nadzieję że nie połamie tego maluszka przy tym. A jak wyjdzie to zobaczymy 😀

Pozdrawiam i miłej kawusi.

Paweł 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.