Skocz do zawartości

F-4J Phantom Hasegawa 1/48 "SHOW TIME 100"


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zabrać się za kolejny model. Po śmiglaku czas na rurę, a wybór padł na F-4J  Hasegawy 1/48.  Bardzo lubię ten samolot i od dawna chciałem go zrobić. Model raczej prosto z pudła będzie,  chociaż zastanawiam się nad blaszkami do kokpitu.

 

 

 

IMG_20220424_174915.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal76 napisał:

Model raczej prosto z pudła będzie,  chociaż zastanawiam się nad blaszkami do kokpitu.

Super wybór, kawał modela z tego będzie. Ciężko będzie z pudła bo kokpit ubogi okrutnie, blaszki konieczne choćby tylko pasy. Najlepiej zaszalej i kup kokpit Airesa wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barszczo napisał:

Super wybór, kawał modela z tego będzie. Ciężko będzie z pudła bo kokpit ubogi okrutnie, blaszki konieczne choćby tylko pasy. Najlepiej zaszalej i kup kokpit Airesa wink4.

Nie,  bez przesady, Airesa nie będę kupować. Ten kokpit aż taki biedny nie jest, ale kupię kolorową blaszkę Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie i  rysunek z instrukcji maszyny którą zamierzam zrobić.

 

IMG_20220426_172451.thumb.jpg.721601bf32e47791eeefe09fbe2948e6.jpg

IMG_20220426_172431.thumb.jpg.441975d7ca3f275db744b16a8edf4229.jpg

 

Dotarły już maski, blaszka do kokpitu oraz pasy na fotele.

 

IMG_20220426_164328.thumb.jpg.31d4907186e784f11772cb3d2e4c4074.jpg

 

Niestety podczas zabawy dużym kluczem nastawnym w robocie dopadła mnie mała kontuzja :(. Dlatego prace  przy modelu w najbliższym czasie będą ograniczone. Wyciąłem tymczasem osłony podwozia i poszpachlowałem ślady po wypychaczach. To tak na początek :)

IMG_20220426_172340.thumb.jpg.10155b949fd8f8c73747c29c077bac46.jpg

 

               

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na razie nie ma co pokazywać. Wszystko powycinane i częściowo poklejone.  Drobne części pomalowane podkładem. Teraz czekam na nowy aero  ponieważ dotychczasowy odmówił posłuszeństwa.

 

IMG_20220501_164542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Dosyć sprawnie idziesz z warsztatem. Ja trochę pójdę inną drogą z tymi wlotami. Chyba zdecyduję się najpierw przykleić dolną część skrzydeł, a potem wloty. Zobaczymy co z tego wyjdzie... Patrząc na zdjęcia dysz to wydaje mi się, że ten zielonawy odcień wewnątrz dysz jest trochę głębiej w środku, a same końcówki wewnątrz dyszy bardziej wchodzą w szary. Co o tym myślisz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MAREK74 napisał:

Fajnie. Dosyć sprawnie idziesz z warsztatem. Ja trochę pójdę inną drogą z tymi wlotami. Chyba zdecyduję się najpierw przykleić dolną część skrzydeł, a potem wloty. Zobaczymy co z tego wyjdzie... Patrząc na zdjęcia dysz to wydaje mi się, że ten zielonawy odcień wewnątrz dysz jest trochę głębiej w środku, a same końcówki wewnątrz dyszy bardziej wchodzą w szary. Co o tym myślisz?

Dzięki. Dziś sprawdzę spasowanie ze skrzydłami wlotów. Co do dysz to może i tak jest jak piszesz, ale szary też tam jest i gównie na wylocie.  Widać to na pierwszym zdjęciu dysz. Jeszcze nie opanowałem dobrze techniki malowania dysz itp, więc jest jak jest :). Na pewno mój  F 4 będzie wyglądał o wiele gorzej od Twojego Marku.  Jeszcze mi dużo brakuje umiejętności, aby robić tak wspaniałe modele jak Twoje :).

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.