Skocz do zawartości

F-4J Phantom Hasegawa 1/48 "SHOW TIME 100"


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, pmroczko napisał:

To może ja sie przyłączę do dyskusji - taką fotę wygooglowałem:

 

DCB004-5.jpg

6 godzin temu, smialus napisał:

Na tym widać czerwoną krawędź

155580  F-4J  VF-96  NG:100

na tym też widać.

 

 

 

Jak widać bywa różnie, ale najważniejsze jest to, że w rzeczywistości krawędź tej pokrywy wygląda inaczej niż w modelu i jak sie to sfotografuje pod takim kątem, że większość zewnętrznej powierzchni jest widoczna, to wtedy tego czerwonego nie ma prawa być widać.

 

Ja bym jednak te krawędzie na czerwono pomalował - po pierwsze dobrze to wygląda, po drugie jest zgodne z regulaminem i po trzecie na relatywnie nowym samolocie jest dobra szansa, że tak właśnie było.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Ja tam nic nie widzę  ;). Może jakiś światłocień tylko.

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczssem zamknąłem kadłub i  ukończyłem  uzbrojenie w postaci rakiet. Na kadłub raczej szpachli nie przewiduję, a  jak już , to w minimalnej ilości. Jutro  natomiast jadę po raz pierwszy na wystawę modelarską i to do Bytomia  :).

 

 

IMG_20220513_181419.jpg

IMG_20220513_181945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, em napisał:

Weż pod uwage równiez to że czerwony na obwodzie ,słuzył wyróżnieniu samej osłony , aby obsługa naziemna nie zrobiła sobie o nią kuku. Malowanie mogło być jej inicjatywą, stąd są lub nie. Rany od anten i osłon nie dość że bolesne to jeszcze są trudno gojace. Poza tem, czerwony to farba anty korozyjna i na samolotach marynarki była stosowana pod słotami , hamulcami aero lukami po ich wewnetrzne powierzchni.

Z tą ''antykorozyjnością ...'' to nadinterpretacja.  Farba insignia red  miała ostrzegać przed niebezpieczeństwem - pokrywy podwozia,otwarte luki, ruchome elementy płatowca / sloty , klapy dodatkowych wlotów powietrza ,itp/. Co do zabezpieczeń na tłoczyskach  siłowników - były również na podwoziu głównym...

274636526_2306658172809807_1322634238530792361_n.jpg

fa242f2ebe94a152e3796395b33a50ff.jpg

Edytowane przez mcrec1962
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal76 napisał:

Tymczssem zamknąłem kadłub i  ukończyłem  uzbrojenie w postaci rakiet. Na kadłub raczej szpachli nie przewiduję, a  jak już , to w minimalnej ilości. Jutro  natomiast jadę po raz pierwszy na wystawę modelarską i to do Bytomia  :).

 

Ale do Bytomia to się jeździ z ukończonymi modelami.  :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _OldMan_ napisał:

 

Ale do Bytomia to się jeździ z ukończonymi modelami.  :haha:

Ja jadę w celach turystycznych, a  moje modele na wystawy i konkursy raczej się  nie nadają  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze do dyskusji. Nie znam sprzętu amerykańskiego. Znam sprzęt radziecki. Podejrzewam że może być analogia. Siłowniki hydrauliczne służące do wypuszczania podwozia są wyposażone w tzw. zamki hydrauliczne. Bez wchodzenia w szczegóły techniczne jest to element mechaniczny który pod wpływem podania ciśnienia hydrauliki na otwieranie podwozia gdy goleń osiągnie właściwą pozycję blokuje goleń w położeniu otwartym i w momencie gdy ciśnienie hydrauliczne w siłowniku zaniknie goleń sama się nie złoży. Żeby odblokować zamek trzeba podać ciśnienie na chowanie goleni. Wtedy zamek hydrauliczny odblokowuje się. Wspomniane czerwone elementy z chorągiewkami  RBS (Remove Before Flight), które u nas powinny były się nazywać UPS (Usuń Przed Startem) to elementy zabezpieczające przed przypadkowym złożeniem się podwozia przez personel obsługi lub w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej. Podwozie samo nie ma możliwości złożenia się. Elementy te usuwa się w trakcie tzw obsługi startowej podczas przygotowania do wylotu. Napis "Remove Before Flight" może niektórym sugerować że usuwa się to bezpośrednio przed lotem. W praktyce usuwa się je dużo wcześniej. Dodatkowo na tzw. parach dyżurnych czyli samolotach w najwyższym stopniu gotowości do startu praktycznie wszystkie zabezpieczenia były zdjęte. Tak było na sprzęcie radzieckim. Jak wspomniałem może być duża analogia.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

image.png.1188bfa1712dc1d55b250aebffc16947.png 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Fotele zestawowe z dodanymi pasam Edka w postaci blaszek. Wcześniej kupiłem pasy  superfabric, ale nie potrafiłem ich położyć bez ich porwania. Strasznie delikatne są.

 Edit :

Te pasy z przodu foteli już poprawiłem ponieważ błędnie je dokleiłem.

 

IMG_20220521_190317 (1).jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal76@ najbliżej tego koloru były szyby do akwariów zza komuny zielonkawe.Wtedy szyba ogrzewana w samolocie była ze szkła , a nie jak dzisiaj kilka warstw w tym jedna tylko ze szkła reszta jakie plastiki...

szyb.jpg

szyba.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po polerce i jest moim zdaniem ok. Sugerowałem się instrukcją  ponieważ  generalnie robię prosto z pudła. Na niektórych fotkach faktycznie kolor wpada w zielonkawy, a na niektórych bardziej niebieski lub  wcale nie ma.

 

 

 

 

IMG_20220522_203427.jpg

IMG_20220522_203552.jpg

IMG_20220522_203625.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tamiya można rozcieńczyć spirytusem i po natryśnięciu da delikatny odcień zielonego oraz podczas pomyłki można ją zetrzeć spirytusem.

Gunze jak chciałem rozcieńczyć spirytusem to mi się zważyła jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jawkers napisał:

Tamiya można rozcieńczyć spirytusem i po natryśnięciu da delikatny odcień zielonego oraz podczas pomyłki można ją zetrzeć spirytusem.

Gunze jak chciałem rozcieńczyć spirytusem to mi się zważyła jak dobrze pamiętam.

Zawsze mogę zmyć wamodem  Gunziaka i dać zieleń jak co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
29 minut temu, Matys napisał:

Zmywacz wamodu zmatowi ci osłonę i będzie nieprzezroczysta, odradzam.

Właśnie do tego to napisałem. Tamiya jest delikatna i jak trzeba będzie zmyć, to spirytus nie zaszkodzi elementom przeźroczystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Matys napisał:

Zmywacz wamodu zmatowi ci osłonę i będzie nieprzezroczysta, odradzam.

Nie raz zmywałem i nic nie zmatowił nigdy.

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.