Skocz do zawartości

F-4J Phantom Hasegawa 1/48 "SHOW TIME 100"


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Juffre napisał:

Te blaszki całkiem nieźle wyglądają i dodają dużo do zestawowego :)

 

Zgadza się, tablice wyszły bardzo ładnie. Pozwalam sobie wrzucić zdjęcie kokpitu mojego F-4E sprzed prawie dziesięciu lat:

WP_000289.jpg.858306ae3dbb9870f18cae6a13f41b8a.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem parę drucików, ale to nie mój konik :). Trzeba będzie to jeszcze na koniec pomalować na czarno wraz z pozostałymi krawędziamii kokpitu. Z tyłu w kabinie operatora pod tą płytą boczną nie ma żadnych przyrządów ?.  W zestawie i na blaszkach nic nie było na to miejsce ?.

 

IMG_20220512_121602.thumb.jpg.638d37d3cd35e969cb3e83c4ea90637c.jpgIMG_20220512_121456.thumb.jpg.517900533dd83fac8ed725627ba5b188.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co do pomalowania krawędzi osłon podwozia i siłowników przy goleniach. Krawędzie na niektórych zdjęciach F 4 są czerwone,  a na innych nie ?. Co do siłowników, to w instrukcji jest srebrny, a na fotkach jest czerwony ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o siłowniki, to raczej jakieś sreberko. Czerwony, o którym piszesz to może być element zabezpieczający podwozie przed przypadkowym schowaniem podczas postoju i ma flagę RBF.  Zgaduję trochę, bo nie wiem o jakich fotkach piszesz. .. O, i dałeś kabelki 👍

Edytowane przez MAREK74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MAREK74 napisał:

Jeżeli chodzi o siłowniki, to raczej jakieś sreberko. Czerwony, o którym piszesz to może być element zabezpieczający podwozie przed przypadkowym schowaniem podczas postoju i ma flagę RBF.  Zgaduję trochę, bo nie wiem o jakich fotkach piszesz. .. O, i dałeś kabelki 🖕

Chodzi o to, ale pewnie masz rację, to jest jakieś zabezpieczenie.

 

 

f-4j_charleston_10_of_38.jpg

48725478511_5fab1dc107_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest zabezpieczenie. Pod nim jest to sreberko, o którym mówi instrukcja w modelu. Co do krawędzi ruchomych pokryw skłaniałbym się ku opcji malowania ich na czerwono, chyba, że masz foty wybranego egzemplarza, że było inaczej... 👍 - taki emotikon miałem wstawić w poprzednim wpisie, a kliknąłem to🖕 - mój błąd, przepraszam😳

Edytowane przez MAREK74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam, czy masz jakieś zdjęcia potwierdzające "na bank" ten czerwony, bo ja jednoznacznie tego koloru na F-4  VF-96 nie bardzo mogę się doszukać, raczej odwrotnie, ale mogę oczywiście się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja sie przyłączę do dyskusji - taką fotę wygooglowałem:

 

DCB004-5.jpg

 

Jak widać bywa różnie, ale najważniejsze jest to, że w rzeczywistości krawędź tej pokrywy wygląda inaczej niż w modelu i jak sie to sfotografuje pod takim kątem, że większość zewnętrznej powierzchni jest widoczna, to wtedy tego czerwonego nie ma prawa być widać.

 

Ja bym jednak te krawędzie na czerwono pomalował - po pierwsze dobrze to wygląda, po drugie jest zgodne z regulaminem i po trzecie na relatywnie nowym samolocie jest dobra szansa, że tak właśnie było.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym widać czerwoną krawędź

155580  F-4J  VF-96  NG:100
10 godzin temu, MAREK74 napisał:

na tym też widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż pod uwage równiez to że czerwony na obwodzie ,słuzył wyróżnieniu samej osłony , aby obsługa naziemna nie zrobiła sobie o nią kuku. Malowanie mogło być jej inicjatywą, stąd są lub nie. Rany od anten i osłon nie dość że bolesne to jeszcze są trudno gojace. Poza tem, czerwony to farba anty korozyjna i na samolotach marynarki była stosowana pod słotami , hamulcami aero lukami po ich wewnetrzne powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@em- nie, tu nie mówimy o prywatnej inicjatywie, tylko o regulaminie.

 

Dokument nazywa się Mil-C-18263 (polecam, jest tam mnóstwo modelarskich inspiracji) i mówi tak:

 

image.png.290c0293e9a718749b7024e3ded61f19.png

 

Oczywiście regulamin to jedno a rzeczywistość to drugie, ale przepisy warto znać.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.